MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 15. Dec 2020 ob 07:53

Ne, saj nisem mislil, da mi moraš pomagati. Saj mislim, da več kot THJ in Uroš, ne ve nihče. :)

Ne, Win 10 imam up to date, pro verzijo. Najbolj zanimivo je to, da je eden od tistih, ki ima isto težavo, uporabnik Win 7. Zdaj mi je tole spet sumljivo.

Vidiš, slika v sliki pa meni od nekdaj (tudi zdaj, če gledam preko UDPproxy-ja) dela bp.

p.s.: V ZS ti pošljem par vprašanj v zvezi s Samsungom, ker ga ravno čakam. :)

spaceAce
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 22. Okt 2016 ob 12:41
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a spaceAce » 15. Dec 2020 ob 08:37

Če kaj pomaga, meni je nehalo delati tudi na Kodiju (Android box). Ne spomnim pa se točno, kako je playlista nastavljena, ker je že par let od takrat, ko sem to urejal.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a roCkY » 15. Dec 2020 ob 16:18

Zaenkrat vsaj pri nas ni omejitev na kake MAC ali podobno. TV prek THJ MC dela. Omejitev je edino nepodpora UHD.

Je pa zanimivo slišat, da ima nekdo sedaj težavo, ki je pri meni prišla in izginila. Če se dobro spomnim se je to zgodilo večkrat. Sem bil skoraj prepričan takrat, da se je omejitev za mpeg4 vklopila na nek čuden način le za en IP iz priključka.

Aja na TV Samsung zvok na TravelXP UHD še vedno ne dela!

spaceAce
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 22. Okt 2016 ob 12:41
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a spaceAce » 13. Jan 2021 ob 07:02

Meni še vedno ne deluje, čeprav so nekateri na siol forumu poročali, da že deluje. Je pa res, da se sedaj začne zatikanje nekoliko pozneje, prej je računalnik skoraj povsem zamrznil v sekundi pri HD kanalih. Windows je updatan.

Je kakšna nova rešitev za ta problem?

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a roCkY » 13. Jan 2021 ob 07:17

Kot razumem si na Siolu.
mpeg4 HD ti deluje? Včasih so imeli okoli 4,5 mbps.

spaceAce
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 22. Okt 2016 ob 12:41
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a spaceAce » 14. Jan 2021 ob 11:52

Tako je, sem na siolu. Večino kanalov imam na mpeg2. Sem preveril sedaj na Planet 2, ki je mpeg4 in se ne zatika. Gledal sem pa kakšno minuto. Ampak potem je seveda problem, če dam še snemanje, takoj vse zamrzne.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a roCkY » 14. Jan 2021 ob 12:31

Tle ti nimamo kaj dosti pomagat saj niti ne poznamo politike pasovnih širin na SIOLu in ostalih zadev. Prej ti je vse delalo?
Sam za info. Si na bakru ali na optiki? Če si na bakru ti je morda sinhronizacija padla.
Je na SIOL forumu še kak tehnik še prisoten? Pred časom se je prek ZS dalo marsikaj zvedeti.

spaceAce
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 22. Okt 2016 ob 12:41
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a spaceAce » 15. Jan 2021 ob 07:21

Pasovna širina seveda ni problem, imam 350/100 na optiki. Uporabljam že leta preko VLAN-a (na 3999) in Multicast2Unicast. Vse je delovalo, tudi snemanje dveh kanalov hkrati do enkrat decembra.

Siolov forum se mi zdi precej manj odziven tudi kar se znanja in izkušenj glede tega programa tiče, zato raje sprašujem tukaj.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a roCkY » 15. Jan 2021 ob 09:15

Sam program ni nič kriv. To so oni nekaj omejili, če ne gre več prek oz. je nekaj na tvojih mrežnih nastavitvah. Zatakni kakega moderatorja prek ZS na Siol forumu. Morda kak ustrežljiv tehnik. Tam že 5-6 let ne poznam več kaj dogaja.

Probem THJ Multicasta bodo s časom postali stari VLC dekoderji.
Da izklučiš vpliv THJ Multicasta oz. VLC dekodiranja vgrajenega vanj probaj
https://uross-digital-tools.appspot.com/

Zadeva dela v zadnjih posodobitvah super ampak je za moj okus preveč "nasmeteno" in predvsem premalo kanalov se da v polnem zaslonu izbirat z miško (prekratek spisek),.... Dela pa UHD kot ga streama T-2. Koliko in v kakšni obliki je UHD na Siolu pojma nimam. Definitivno pa zanj rabiš zadosti velik pretok.

spaceAce
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 22. Okt 2016 ob 12:41
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a spaceAce » 15. Jan 2021 ob 10:44

Je enako na obeh programih, tako na tem kot tudi na onem od Uroša. Nehalo je delovati enkrat po ponovnem zagonu računalnika (verjetno tudi kakšni updati). In ne pri vseh istočasno kot sem uspel razbrati iz objav na tem in siolovem forumu. Nekateri so medtem napisali, da spet deluje, no, pri meni ne.

Hvala za predloge, bom povprašal še tam.

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a g33k » 16. Jan 2021 ob 09:56

Ta težava sigurno izvira iz neke posodobitve za Windows in nima nobene veze s programom za predvajanje in tudi TS ni nič spreminjal, ker drugače bi se pri vseh enako dogajalo.
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

spaceAce
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 22. Okt 2016 ob 12:41
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a spaceAce » 20. Jan 2021 ob 09:40

Ja, verjetno je res nekaj s posodobitvami. Zgleda je nekaterim potem spet začelo normalno delovati, meni tudi z januarskimi posodobitvami ni.

Sem opazil, da ne morem niti spraševati na siolovem forumu niti na ZS, ker so onemogočili registracije. Je še kakšen kontakt, da preverimo možne rešitve?

fiston
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 3. Okt 2011 ob 10:47
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a fiston » 21. Jan 2021 ob 23:09

Meni enako dela na t-2 od tam 20. decembra. Enostavno ne vleče iz UDP naslova več kot tam 7 mega. Imam pa VDSL 20/2. Takrat se mi zdi, so se tudi windowsi posodabljali, pa sem jih dal nazaj na obnovitveno točko, pa je bilo enako. No mimogrede je tudi stacionarni telefon ostal brez omrežja, tega so mi potem dali nazaj v omrežje ko sem poklical.
Resetiral modem, poskusil na vseh portih, v različnih playerjih, pa nič, ne gre več kot 7 mega. No včeraj sem slučajno dal na en kanal, pa sploh ni bilo nič, pa mi je kazalo 18 mega.
Eto sem sedaj hotel najti ta kanal, pa mi vleče normalno, ravno po enem mesecu. Tako da zdaj bi se moralo ono potrditi, da je bilo to zaradi onega 1 mesec zastonj TV, pa so ta čas omejili, ker pač ni šlo. Saj tudi oni horizont delal počasi, pa t2 go padel dol. Pa oni Magnificov koncert je malo padel dol....

spaceAce
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 22. Okt 2016 ob 12:41
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a spaceAce » 22. Jan 2021 ob 06:35

Meni na novem MulticastTV2.net kaže 2 vrsti napak:

Pomnilnik za celoten ES paket je premajhen
Nezvezni paketi: Prejšnji 14 Trenutni 9

In sploh slednjih je polno med predvajanjem takih programov s 6+ mega. THJ verzija pa je povsem nehala delovati, ker takoj ko pridem v program napiše neznano napako in zapre program.

fiston
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 3. Okt 2011 ob 10:47
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a fiston » 26. Jan 2021 ob 00:04

Eto 3 dni delalo normalno, zdaj pa spet na magičnih 7 mb kot prej cel mesec. No začelo je delati čudežno, nehalo tudi čudežno, ko nisem nič delal. Gledal sem en kanal v simple TV playerju, pa v multicast TV enega snemal, pa mi je začelo kockati. Pa vidim vleče spet samo 7 mega, prej je normalno 20..., no potem sem ono snemanje ugasnil in je delalo normalno, samo oni kanal je rabil samo 5 MB nekje.

Zdaj me zanima, ker imam očitno samo jaz probleme, ali to samo mene zajebavajo?

No saj se da tudi z onim t2go gledati, čeprav ne vem, če sem že kdaj videl kaj slabšega. Sicer gledati se da, samo problem je ko posnameš, ne vem pa kako recimo dela časovna funkcija. Ker ko gledam ono posneto, ko recimo preskočim, traja tudi pol minute da je spet slika, pa potem ponavadi še slika in zvok vsak čisto narazen, potem lahko spet daš nekam nazaj in porabiš še več časa kot če bi pustil in gledal vse reklame.

Televizije pa nimam, tako nimam pojma ali bi mi tam tudi kockalo, po logiki bi moralo, če ne gre skozi port na modemu več kot 7 mega, razen če podtaknejo kake kanale HD, ki niti niso HD ampak samo napumpani SD na HD resolucijo. Taja je bila včasih ona celjska arena, zdaj je HRT....

Odgovori