MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
fiston
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 3. Okt 2011 ob 10:47
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a fiston » 8. Mar 2021 ob 20:29

Ne vem, če si na novo instaliral, potem imaš verjetno običajne nastavitve. Poglej pod razno pod način razpletanja, baje je najboljši yadif, zdaj če imaš kakega drugega, probaj tega, če bo kaj boljša slika.

fiston
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 3. Okt 2011 ob 10:47
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a fiston » 8. Mar 2021 ob 21:35

Uros1 napisal/-a:
8. Mar 2021 ob 18:57
Živjo.

Ali je kdo že poskusil izklopiti Multimedia Class Scheduler v registru? Tukaj so na prvi sliki napisana navodila. To priporočam vsem, ki vam program pokaže nezvezne pakete ob istočasni uporabi interneta - mogoče bo celo pomagalo tudi pri tem problemu.
Nisem probal, sem pa sedaj spremenil, pa ko bo spet začelo, bom resetiral računalnik, pa videl če bo potem delalo normalno. Ne vem kaj bi bilo v windowsih, ker dela pa ne dela..., sem recimo gledal pa zraven nekaj snemal v drugem palyerju, pa nič spreminjal, pa je začelo.
No, da je v windowsih pa dvomim, ker sem tudi windows update vrnil nazaj, pa probal, pa tudi ni delalo. Pa probal sem oboje, da sem oni zadnji update odstranil in dal na obnovitveno točko nazaj na takrat ko je še delalo.

Aja, onega mi pa ne pokaže koliko je izgubljenih paketov, ne vem kam bi moral pritisniti.

fiston
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 3. Okt 2011 ob 10:47
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a fiston » 9. Mar 2021 ob 19:07

Uros1 napisal/-a:
8. Mar 2021 ob 18:57
Živjo.

Ali je kdo že poskusil izklopiti Multimedia Class Scheduler v registru? Tukaj so na prvi sliki napisana navodila. To priporočam vsem, ki vam program pokaže nezvezne pakete ob istočasni uporabi interneta - mogoče bo celo pomagalo tudi pri tem problemu.
Sem poskusil, pa obup. Mi je player čisto zaštekalo, sem moral control alt delete, pa tam ugasnit. Drugič mi je kompjuter čisto zmrtnil, sem moral resetirati s tipko. Sem pa s Simple TV zagnal.

Ampak poglej to čudo, v multicast TV net, kako začne, ko dela probleme, drugače začne normalno kolikor je velik strim.

Slika

Eto 33 mbps, potem pade recimo na 4,5 mbps, potem pa gor, pa okoli 7 mbps. No downloada imam pa 20 mbps.
Zgleda, da mi nabije in potem vse razturi, ko sem meril hitrost istočasno, sem imel prosto samo nekaj čez 3mbps, se pravi mi je še vedno moralo nabijati tam 16-17 mbps, čeprav ima strim 13,5 mbps.

Uros1
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 8. Mar 2021 ob 15:17
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a Uros1 » 9. Mar 2021 ob 19:43

Ta hitrost je merjena na demultiplekserju, zato prvih nekaj sekund ni pravilna in kaže mnogo preveč, ker se predpomnilnik začne polniti šele, ko je analiziran celoten MPEG-TS, kar pa nekaj časa traja. To je povsem normalno. Dejansko hitrost pokaže upravitelj opravil ali pa analiza z Wiresharkom. V programu pa se lahko vidi izpuščene pakete v sosednjem zavihku - sporočila. Razlog da zamrzne pa je v tem, da video dekodira GPU (strojno pospeševanje). Dekoder grafične kartice namreč dobi povsem izmaličen H264 stream (od 13.5 mbit dobi samo 7mbit) in slej ko prej zamrzne - odvisno od gonilnika.

fiston
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 3. Okt 2011 ob 10:47
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a fiston » 9. Mar 2021 ob 21:30

Uros1 napisal/-a:
9. Mar 2021 ob 19:43
Ta hitrost je merjena na demultiplekserju, zato prvih nekaj sekund ni pravilna in kaže mnogo preveč, ker se predpomnilnik začne polniti šele, ko je analiziran celoten MPEG-TS, kar pa nekaj časa traja. To je povsem normalno. Dejansko hitrost pokaže upravitelj opravil ali pa analiza z Wiresharkom. V programu pa se lahko vidi izpuščene pakete v sosednjem zavihku - sporočila. Razlog da zamrzne pa je v tem, da video dekodira GPU (strojno pospeševanje). Dekoder grafične kartice namreč dobi povsem izmaličen H264 stream (od 13.5 mbit dobi samo 7mbit) in slej ko prej zamrzne - odvisno od gonilnika.
Zdaj mi spet dela normalno, ne vem zakaj, ono v registru sem dal nazaj na A (pa to sigurno nima veze). Sem gledal zdaj, pa mi je tudi na začetku pokazalo čez 30, tako da to ne meri prav, oziroma kjer bi bilo treba.
No v Task managerju je pošiljanje 0, oziroma 8 kbps, prejemanje pa 13,5 kolikor je dejansko.
Sem pa sedaj meril tudi hitrost na internetu in kaže 6,83 upload pa 1,90, no to je tudi dejansko, če odštejemo od nekje 20 onih 13,5. Ko sem prej meril je pa kazalo nekaj čez 3, enkrat celo 0,27, upload pa tam okoli 1,70.
No kaj mi pa nabija ono razliko med 3 in 6,5 oziroma med 0 in 6,5 pa nimam pojma. Tako da po tem sklepam, da mi preveč nabija, nimam pa pojma zakaj.
Ko spet ne bo delalo bom še tam pogledal na task managerju ethernet performance, koliko bo pa tam kazalo.

Ona sporočila pa ne vem od kje so, v task managerju jih ne vidim, je pa tam več slik skupaj zlepljeno, tako da je verjetno od drugje, saj na oni sliki je potem register, ne vidi se pa od katerega programa so ona sporočila.

Nimam pojma, kaj bi to lahko spreminjalo na računalniku, da dela pa ne dela..., bi še nekako verjel, če bi padlo na 7mbps pa potem stalno delalo tako, ne pa da samo od sebe spet začne, pa spet neha, pa začne...., zdaj zgleda se to spreminja dnevno, prej nisem opazil, da bi kaj delalo tam od konca decembra pa do začetka februarja, pa sem večkrat probal.

Uporabniški avatar
Lorem Ipsum
Faca
Prispevkov: 197
Pridružen: 1. Apr 2016 ob 14:16
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a Lorem Ipsum » 10. Mar 2021 ob 19:05

Uros1 napisal/-a:
8. Mar 2021 ob 18:57

Glede na to, da se podobni problemi pojavljajo tudi na Siolu in tudi na optičnih povezavah in tudi pri povsem pravilni minimalistični povezavi (video untagged VLAN port na eno mrežno, data VLAN port na drugo), se bolj nagibam k temu, da je razlog nekje v Windowsih.
Jaz sem imela tudi tako težavo na MulticatTV2 s HD programi ... do nedavna. Sedaj delujejo normalno. Hec je v tem, da sem lahko hkrati isti program gledala na istem računalniku preko VLC in Kodija, pa je delovali hkrati v teh dveh v redu, le na MulticastTV2 ne.
Kaj je pri meni popravilo MulticastTV2 ne vem, vem pa, da ne uporabljam več požarnega zidu od Windowsa, vmes se je tudi Windows posodobil, pa malo sem počistila nesnago enkrat... Ko sem pred dnevi znova preverila MulticastTV2 (posodobila tudi tega na najnovejšo verzijo) IPTV, pa zdaj tudi HD programi delujejo normalno. Preko Wifi. :nevem:

Uros1
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 8. Mar 2021 ob 15:17
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a Uros1 » 10. Mar 2021 ob 21:42

Če je delalo v drugih programih, je šlo najverjetneje za en drug problem. Tistim, ki se jim pojavlja ta limit, mi pravijo, da se jim tudi na ostalih programih.
Pri starejših verzijah (<0.30.1), kjer je bilo branje iz mrežne kartice narejeno malo drugače, pa se je pri določenih gonilnikih mrežnih kartic res lahko zgodilo, da je bilo precej UDP paketov izpuščenih.
Video predvajalniki so vsi zelo odvisni od strojne opreme in seveda gonilnikov in zato posodobitve velikokrat rešijo ali pa povzročijo težave.

fiston
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 3. Okt 2011 ob 10:47
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a fiston » 11. Mar 2021 ob 20:11

Uros1 napisal/-a:
10. Mar 2021 ob 21:42
Če je delalo v drugih programih, je šlo najverjetneje za en drug problem. Tistim, ki se jim pojavlja ta limit, mi pravijo, da se jim tudi na ostalih programih.
Pri starejših verzijah (<0.30.1), kjer je bilo branje iz mrežne kartice narejeno malo drugače, pa se je pri določenih gonilnikih mrežnih kartic res lahko zgodilo, da je bilo precej UDP paketov izpuščenih.
Video predvajalniki so vsi zelo odvisni od strojne opreme in seveda gonilnikov in zato posodobitve velikokrat rešijo ali pa povzročijo težave.
Ne vem kje meri na https://www.speedtest.net/result/11074914143

Recimo, ko je delalo normalno je kazalo download 6,7, zdaj ko sem dal 720p in to dela normalno kaže 15,24, ko sem meril ko je bilo tam 7mbps je kazalo 3,62, enkrat celo skoraj 0, drugače pa malo čez 3.
No če ima oni strim 13,5 mbps, se pravi je po tem kar kaže hitrost celo večja, ker bi moralo ostati kot takrat ko dela normalno okoli 6,5.
Tako da zanimivo, kot da več dobim, pa potem gre skozi manj...
Zdaj edino iz tega, če se komu sanja kaj bi lahko bilo narobe, ker iz ostalega se zgleda ne da. No zdaj mi spet ni delalo. Pa sem dal en program v simple TV 720p, potem drugega v muticast TV.net tudi 720p, pa mi je vse razturil.
Plav ekran pa: Your devicde run into problem... potem mi je pa resetiral računalnik, no zadnjič sem ga moral s tipko. Je pa odvisno od playerjev, tako da vprašanje ali blokira gonilnik, ali kak dekoder...

fiston
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 3. Okt 2011 ob 10:47
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a fiston » 11. Mar 2021 ob 20:12

fiston napisal/-a:
11. Mar 2021 ob 20:11
Uros1 napisal/-a:
10. Mar 2021 ob 21:42
Če je delalo v drugih programih, je šlo najverjetneje za en drug problem. Tistim, ki se jim pojavlja ta limit, mi pravijo, da se jim tudi na ostalih programih.
Pri starejših verzijah (<0.30.1), kjer je bilo branje iz mrežne kartice narejeno malo drugače, pa se je pri določenih gonilnikih mrežnih kartic res lahko zgodilo, da je bilo precej UDP paketov izpuščenih.
Video predvajalniki so vsi zelo odvisni od strojne opreme in seveda gonilnikov in zato posodobitve velikokrat rešijo ali pa povzročijo težave.
Ne vem kje meri na https://www.speedtest.net/result/11074914143 https://www.speedtest.net/result/11070607154

Recimo, ko je delalo normalno je kazalo download 6,7, zdaj ko sem dal 720p in to dela normalno kaže 15,24, ko sem meril ko je bilo tam 7mbps je kazalo 3,62, enkrat celo skoraj 0, drugače pa malo čez 3.
No če ima oni strim 13,5 mbps, se pravi je po tem kar kaže hitrost celo večja, ker bi moralo ostati kot takrat ko dela normalno okoli 6,5.
Tako da zanimivo, kot da več dobim, pa potem gre skozi manj...
Zdaj edino iz tega, če se komu sanja kaj bi lahko bilo narobe, ker iz ostalega se zgleda ne da. No zdaj mi spet ni delalo. Pa sem dal en program v simple TV 720p, potem drugega v muticast TV.net tudi 720p, pa mi je vse razturil.
Plav ekran pa: Your devicde run into problem... potem mi je pa resetiral računalnik, no zadnjič sem ga moral s tipko. Je pa odvisno od playerjev, tako da vprašanje ali blokira gonilnik, ali kak dekoder...

Uros1
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 8. Mar 2021 ob 15:17
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a Uros1 » 11. Mar 2021 ob 22:50

Če se pri drugih predvajalnikih ne pojavlja ta 7mbit limit, potem je to povezano s programom MulticastTv.Net in ne gre za isti vzrok, ki se pojavlja pri ostalih.

Ta speedtest je pokazal, da kadar ni tega 7Mbit/s limita, vse deluje normalno. UDP paketi imajo prednost, torej QoS deluje pravilno (13.5mbit/s za multicast UDP + 6.7mbit/s = ~20 Mbit/s, 720p kanal ima iz zgoraj napisanega očitno hitrost okrog 4.7 Mbit/s).
Ko pa ne deluje normalno, pa se lepo vidi, da celokupna hitrost (multicast + internet) pade na okrog 10 Mbit/s. Kje se pojavi ta limit, pa je spet vprašanje, ki se bi ga dalo ugotoviti tako, da se Set-Top box in računalnik poveže na isto dodatno stikalo in se pogleda ali tudi na Set-Top boxu pri istem kanalu slika kocka.
Lahko se pogleda tudi na modemu, če ima web vmesnik mogoče kakšen meter.

Za tisto resetiranje sem že prejšnjič napisal, da je to posledica močno deformiranega streama. MulticastTV.Net je Directshow player in že privzeto uporablja strojno asistenco pri dekodiranju h.26x videa.
Poleg DXVA2 lahko uporablja tudi D3D11 API in v primeru, da je uporabljen interni dekoder, se lahko to izklopi (metoda pospešovanja: None). Tudi pri načinu razpletanja se lahko razbremeni GPU, čeprav tega v normalnih razmerah ne priporočam.
Razbremenitev GPU pri tako zelo deformiranem streamu (50% manjkajočih paketov) bi morala to "razturanje" odpraviti ali vsaj zmanjšati. Če pa se to dogaja tudi kadar stream ni deformiran - torej brez tega 7Mbit limita, potem pa priporočam namestitev najnovejših driverjev za grafično kartico od proizvajalca matične plošče. Če ima proizvajalec matične plošče zastarele GPU driverje (več kot 1 leto) pa direktno od Intela/Nvidije/AMDja.

Iz zgoraj opisanega tudi sklepam, da je v računalniku samo ena mrežna kartica. Sicer ne vem kako ima T-2 narejeno separacijo multicast IPTV/internet, vendar bi zelo priporočal, da se ne-tagiran IPTV port in internetni port nikoli ne miksata (bridge) na navadnem stikalu.
Najbolje je nastaviti port za IPTV na trunk (tagiran VLAN) in nato na računalniku ustvariti novo navidezno mrežno kartico z enakim VLAN id-jem.

Kako so PC in vse ostale mrežne naprave povezane? Ali je v mreži tudi dodatni usmerjevalnik - ali multicast promet prehaja tudi na brezžično omrežje?

fiston
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 3. Okt 2011 ob 10:47
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a fiston » 12. Mar 2021 ob 03:30

Uros1 napisal/-a:
11. Mar 2021 ob 22:50
Če se pri drugih predvajalnikih ne pojavlja ta 7mbit limit, potem je to povezano s programom MulticastTv.Net in ne gre za isti vzrok, ki se pojavlja pri ostalih.

Ta speedtest je pokazal, da kadar ni tega 7Mbit/s limita, vse deluje normalno. UDP paketi imajo prednost, torej QoS deluje pravilno (13.5mbit/s za multicast UDP + 6.7mbit/s = ~20 Mbit/s, 720p kanal ima iz zgoraj napisanega očitno hitrost okrog 4.7 Mbit/s).
Ko pa ne deluje normalno, pa se lepo vidi, da celokupna hitrost (multicast + internet) pade na okrog 10 Mbit/s. Kje se pojavi ta limit, pa je spet vprašanje, ki se bi ga dalo ugotoviti tako, da se Set-Top box in računalnik poveže na isto dodatno stikalo in se pogleda ali tudi na Set-Top boxu pri istem kanalu slika kocka.
Lahko se pogleda tudi na modemu, če ima web vmesnik mogoče kakšen meter.

Za tisto resetiranje sem že prejšnjič napisal, da je to posledica močno deformiranega streama. MulticastTV.Net je Directshow player in že privzeto uporablja strojno asistenco pri dekodiranju h.26x videa.
Poleg DXVA2 lahko uporablja tudi D3D11 API in v primeru, da je uporabljen interni dekoder, se lahko to izklopi (metoda pospešovanja: None). Tudi pri načinu razpletanja se lahko razbremeni GPU, čeprav tega v normalnih razmerah ne priporočam.
Razbremenitev GPU pri tako zelo deformiranem streamu (50% manjkajočih paketov) bi morala to "razturanje" odpraviti ali vsaj zmanjšati. Če pa se to dogaja tudi kadar stream ni deformiran - torej brez tega 7Mbit limita, potem pa priporočam namestitev najnovejših driverjev za grafično kartico od proizvajalca matične plošče. Če ima proizvajalec matične plošče zastarele GPU driverje (več kot 1 leto) pa direktno od Intela/Nvidije/AMDja.

Iz zgoraj opisanega tudi sklepam, da je v računalniku samo ena mrežna kartica. Sicer ne vem kako ima T-2 narejeno separacijo multicast IPTV/internet, vendar bi zelo priporočal, da se ne-tagiran IPTV port in internetni port nikoli ne miksata (bridge) na navadnem stikalu.
Najbolje je nastaviti port za IPTV na trunk (tagiran VLAN) in nato na računalniku ustvariti novo navidezno mrežno kartico z enakim VLAN id-jem.

Kako so PC in vse ostale mrežne naprave povezane? Ali je v mreži tudi dodatni usmerjevalnik - ali multicast promet prehaja tudi na brezžično omrežje?
Povsod se pojavi 7mb, pri vseh predvajalnikih. Multicast TV, pa Mulitcast TV net, pa simple TV player, pa VLC. No tudi ethernet performance v task managerju kaže 7,5, saj ravno zato sem vprašal kako oni meri, da tam ostane samo nekaj čez 3, oziroma enkrat je bilo skoraj 0.
Na modemu pa ne znam pogledati, pa tudi ne vem če se da, ker je itak zakodirano, da ne moreš nič spreminjati.
No ravno včeraj, ko sem resetiral, mi je dal za posodobiti gonilnike, vem da so bili tudi za mrežno kartico, pa zvočno kartico, pa se mi zdi, da je bilo še za matično ploščo.
Mrežno kartico imam samo eno, imam pa samo modem in potem od modema s kablom v računalnik, pa internet imam na lan 4 in stacionarni telefon na lan 3, sem pa probaval že vse lane ko je nehalo, pa za telefon vzel ven, da je bil samo internet, pa je bilo enako.

Ne vem, počasi me bo minilo, bom počakal koliko bo ono pri telekomu 10/1 samo internet, kar naj bi morali zagotavljati, koliko bodo ceno navili. Telefon imam še oni butasti, pa še tega skoraj ne rabim, stacionarnega tudi ne, televizije nimam, oni T2 go mi je pa odvarten, tako da najbolje da pakiram, pa tam kaj v kodiju pogledam, hrvaške itak tam gledam, pa za šport kak strim. Malo drago za praktično samo internet 45 evrov ali tam nekje na mesec.
Ker zdaj sem se pa že naveličal, da se praktično že pol leta ukvarjam s temi stvarmi.

fiston
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 3. Okt 2011 ob 10:47
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a fiston » 12. Mar 2021 ob 04:12

Se zahvaljujem vsem za pomoč, se mi zdi da sem odkril problem. Tamo da imam zdaj drug problem, ko je vprašanje časa kdaj bo plošča crknila.
Mi je pa to kapnilo, ko sem zadnjič resetiral računalnik, se mi zdi da je bilo v torek, pa se je ustavil tam, ko je pisalo ASUS, pa spodaj pritisni del ali F2 za BIOS in SETUP. No ko sem pritisnil ni bilo nič. Pa resetiral pa ugasnil, pa isto. Sem pa slišal, da se je zunanji disk zagnal, pa sem za izklopil. Pa nič. Potem sem potegnil ven USB ključ in glej čudo, se je zbudil in lepo naložil windowse.
No pa sem rekel, bom še tukaj probal. Zaženem player, 7,5 mega, pa kocka, potegnem USB ključ ven in glej čudo, neha kockati in naenkrat 13,5. Sem potem v drugem playerju zagnal še SLO 2 v 720, oba normalno delala, pa kazalo na Multicast TV in v ethernet performance 18,5.

Sicer dvomim, da je pri ostalih enak problem, mogoče pa je, ker je enaka ona hitrost. Ti USB vhodi na sprednji strani so bili že na prejšnjem eno sranje. Vem, ko sem od drugega zunanji disk priklopil, pa nisem mogel gor postneti, nekaj je nekaj ni..., na svojega sem pa lahko, pa njemu je tudi doma oni disk delal...

No zdaj ne bom več nobenega USB ključa tlačil več spredaj..., če bo sila bom zlezel pod mizo, pa na zadnjo stran, sicer sem že malo v letih za lesti pod mizo, ampak tam 2-3 na leto se bom že potrudil. V bistvu je važen samo uni USB ko so windowsi gor (ni bil zdaj ta).

Tako zgleda ta USB vhod (v bistvu je problem drugje, ker sta 2 pa na obeh enako). Sem pa tudi opazil, da se je včasih ključ kar sam izključil, pa potem nazaj priključil, ali pa se je kar težko priključil. No upam, da bo mir s ploščo, da ne bo več motilo, ko ključa ni notri.

Uros1
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 8. Mar 2021 ob 15:17
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a Uros1 » 12. Mar 2021 ob 13:51

Vse zgoraj napisano (vključno z USB ključem) nakazuje, da lahko ta limit najverjetneje res nastaja na Windowsih.
Možno je, da iz neznanega razloga ethernet povezava na mrežni kartici preide na 10Mbit/s. Windows Qos Packet Scheduler potem lahko še dodatno limitira multicast UDP promet na okrog 70% celotne povezave.

Takrat, ko IPTV programi kockajo, preverite hitrost ethernet povezave na mrežni kartici.
EthernetSpeed.png
Če hitrost namesto 1Gbit/s ali 100 Mbit/s kaže 10 Mbit/s, spremenite nastavitve opisane spodaj.

Tudi če hitrost ne kaže 10Mbit/s, priporočam vsem, ki jim HD kanali kockajo, da preizkusite spremeniti naslednje nastavitve:

Energijsko učinkovit ethernet - ONEMOGOČITE
Zeleni Ethernet - ONEMOGOČITE
Power saving mode - ONEMOGOČITE
Hitrost zaustavitve povezave (preizkusite 100Mb/s in naprej ter Not speed Down )
Hitrost in duplex - (preizkusite 100Mbit/1Gbit polni ter polovični duplex)

Vsakič spremenite le eno nastavitev in nato resetirajte!
Nastavitve-adapterja.png
Z ukazom:

Koda: Izberi vse

netsh interface tcp show global
Preverite, da je Receive-Side Scaling State omogočen.
Preverite tudi, da Receive Window Auto-Tuning Level ni morda onemogočen.

Koda: Izberi vse

TCP Global Parameters
----------------------------------------------
Receive-Side Scaling State          : enabled
Receive Window Auto-Tuning Level    : normal
Add-On Congestion Control Provider  : default
ECN Capability                      : disabled
RFC 1323 Timestamps                 : disabled
Initial RTO                         : 1000
Receive Segment Coalescing State    : enabled
Non Sack Rtt Resiliency             : disabled
Max SYN Retransmissions             : 4
Fast Open                           : enabled
Fast Open Fallback                  : enabled
HyStart                             : enabled
Proportional Rate Reduction         : enabled
Pacing Profile                      : off

Preizkusite tudi testno onemogočiti QoS Packet Scheduler.
Če se bo morda 7Mbit limit spremenil (mogoče dvignil do 10Mbit/s) bo to kar dober dokaz, da ta problem nastaja zaradi prehoda mrežnega adapterja na 10Mbit/s.
WindowsQoS.png
WindowsQoS.png (23.41 KiB) Pogledano 11992 krat

JM123
Znanec
Prispevkov: 73
Pridružen: 1. Feb 2021 ob 10:08
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a JM123 » 12. Mar 2021 ob 16:25

Ali Multicast dela na Telekom GPON optiki ?

Uros1
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 8. Mar 2021 ob 15:17
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a Uros1 » 12. Mar 2021 ob 17:53

IPTV preko multicast protokola na Telekomovih GPON povezavah seveda deluje - ni razloga, da ne bi deloval.
Deluje tudi predvajanje preko računalnika.

Se pa zgoraj omenjeni problemi pri nekaterih pojavljajo tudi tam.

Odgovori