MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.0 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a roCkY » 1. Nov 2014 ob 08:56

Siol težači? Od kdaj? Meni niso nikoli ali pa nikoli nisem bil udeležin v kakih konkretnih debatah. Sicer pa nima veze sedaj sem "tu doma".

Zapiranje tabele kanalov na klik je pomoje OK ker lahko malo, pogledaš preklopiš nekajkrat. Ko si zadovoljen s kanalom pač zapreš s klikom na sliko. Pomoje bolje kot da spisek ravno izgine ko hočeš poskrolat.

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.0 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 1. Nov 2014 ob 09:03

Težači v smislu tega, da ni navduše nad tem, da spremljaš TV prek računalnika.

Ne dovolijo več objav list, pobiranje sporeda ipd. ... THJ ima izkušnje s tem. :)

Sicer pa ja, kar se tiče miške, se strinjam tudi s tem, kar si rekel. Meni pa je sicer ljubše, da bi se skril sam. Lahko bi se to naredilo kot nastavitev, pa je pokrito za vse.
Zadnjič spremenil akulp, dne 1. Nov 2014 ob 09:39, skupaj popravljeno 1 krat.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.0 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a roCkY » 1. Nov 2014 ob 09:19

TS ima pač problem sam pri sebi. Ne filtrira prometa naročenih vsebin na uporabnika.
To pač pomeni, da je zadeva odprta in tiho 100% dovoljena. S police sicer ne vzameš nečesa kar nisi plačal. Sam sem imel vedno naročeno kar sem gledal.

No pustimo TS.

Tale projekt THJ prinaša novo dimenzijo k gledanju IPTV prek PC. Aplikacija je poflikana in se nadgrajuje.
Škoda edino, da se ne da (z dovoljenjem ponudnika) enostavno vkomponirat še ogled nazaj.

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.0 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 1. Nov 2014 ob 10:12

Se strinjam, ja.

Probleme imajo, ker nočejo sfiltrirati, raje bodo vse skupaj blokirali enkrat ...

In tudi sam sem za to, da gledam kar plačam. Čeprav, kot ugotavljaš, lahko gledamo vse, jaz recimo ne potrebujem vse skupaj nič drugega, kot šprotne in SLO kanale...briga me za filme itd. To imam na netu, če bi želel.

Tako da, s tega vidika mi je T2 ubral vrhunsko potezo.

echobravo88
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 20. Avg 2008 ob 15:32
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.0 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a echobravo88 » 1. Nov 2014 ob 12:06

Hojla!

Tudi sam sem sprobal tole verzijo MulticasTV in mi je kar všeč. Good job boys! :pivo:

Mi pa pri zapiranju aplikacije vrže tole napako ven (error log):

MulticastTV-FE THJ v1.0.0.0
Exception Found:
Type: System.NullReferenceException
Message: Object reference not set to an instance of an object.
Source: MulticastTV
Stacktrace: at MulticastTV.PortableSettingsProvider.SetValue(SettingsPropertyValue propertyValue)
at MulticastTV.PortableSettingsProvider.SetPropertyValues(SettingsContext context, SettingsPropertyValueCollection collection)
at System.Configuration.SettingsBase.SaveCore()
at System.Configuration.SettingsBase.Save()
at System.Configuration.ApplicationSettingsBase.Save()
at MulticastTV.StandBy.saveSettings()
at MulticastTV.StandBy.Application_ApplicationExit(Object sender, EventArgs e)
at System.Windows.Forms.Application.RaiseExit()
at System.Windows.Forms.Application.ThreadContext.Dispose(Boolean postQuit)
at System.Windows.Forms.Application.ThreadContext.RunMessageLoopInner(Int32 reason, ApplicationContext context)
at System.Windows.Forms.Application.ThreadContext.RunMessageLoop(Int32 reason, ApplicationContext context)
at System.Windows.Forms.Application.Run()
at MulticastTV.Program.Main(String[] args)

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 715
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.0 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 1. Nov 2014 ob 12:54

akulp napisal/-a:Še enkra hvala, za upoštevanje mojih želja. Super si zrihtal. Mogoče le en popravek. Ko se v FS prestaviš z miško na levi rob in se odpre seznam kanalov, bi jaz dodal možnost izbire, da se ta samodejno zapre, ko greš z miško izven tabele. Zdaj vidim, da si naredil na klik.
Pogledam in če je možno naredim opcijo v nastavitvah.
akulp napisal/-a: Me pa heca ena zadeva. Sam sem seveda uvozil siol kanale iz svoje playliste za SiOL. Logotipe in EPG-ID je sem posledično moral dopisati v tabelo na roke.
Za tole ne bo moje podpore. Vsak naj si za svojega operateja zrihta logotipe in spored. Za T2 imam vse pokrito.
akulp napisal/-a:Spored mi sicer deluje, vendar me dvoklik na izbrano oddajo ne odpelje na spletno stran. Če pa z desnim gumbom izberem možnost "poglej podrobnosti v brklalniku" pa me vrže na tale naslov:

http://localhost/20141101073500%20+0100 ... 0SLO1%20HD

Kje je našel mojo mašino za naslov? Sem nekaj pozabil nastaviti?
Spletna stran? Kakšna spletna stran? Spored v MCTV deluje preko XMLTV datoteke. Razno parsanje iz spletnih strani znotraj samega programa ne podpiram. Tudi nimam namena delat ali objavljat dodatke zanje. V FS EPG imaš dovolj ostalih podatkov glede oddaje in ne rabiš vse te iste podatke prebrat še na zunanji spletni strani.
akulp napisal/-a:Še nekaj okrog full EPG-ja ...

S črko E (oz karkoli si že nastaviš) lahko odpreš EPG. Kaj če bi ga lahko še na isti način (z isto črko zaprl). To recimo pride zelo prav, če imaš nek miškin gumb nastavljen na simulacijo te črke/bližnjice. Potem bi lahko z enim gumbom zapiral/odpiral EPG.
Dober predlog. Dodam v program.
akulp napisal/-a:ŠPa tudi ni mi jasno, na podlagi katerega seznama se sprehajaš s puščicami levo desno? Namreč sam imam po redu SLO1, SLO2, POP, KANAL A... Odprem na SLO1, kliknem desno, skoči na SLO2, kliknem levo za nazaj, pa skoči na zadnji kanal iz seznama ...
Tole zna biti bug. Moral bi se sprehajat po samo enem kanalu naprej in nazaj. Mislim, da sem to v novi beti že uredil. Daj mi pošlji privat in ti dam link do nove EXE datotek pa boš sprobal še enkrat. V novi beta imam trenutno popravljene vse napake, ki so mi bile do sedaj javljene.

echobravo88: To ti vrže ven vedno ko zapreš program ali ti je samo prvič? Lahko napako ponoviš? Pobriši podmapo portable in probaj nastavit vse še enkrat in sporoči, če dobiš enako napako.
Slika

echobravo88
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 20. Avg 2008 ob 15:32
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.0 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a echobravo88 » 1. Nov 2014 ob 13:24

THJ, tvoj predlog je rešil težavo!

Napaka se več ne pojavlja... :D

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.0 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 1. Nov 2014 ob 18:16

THJ napisal/-a:
akulp napisal/-a:Še enkra hvala, za upoštevanje mojih želja. Super si zrihtal. Mogoče le en popravek. Ko se v FS prestaviš z miško na levi rob in se odpre seznam kanalov, bi jaz dodal možnost izbire, da se ta samodejno zapre, ko greš z miško izven tabele. Zdaj vidim, da si naredil na klik.
Pogledam in če je možno naredim opcijo v nastavitvah.
akulp napisal/-a: Me pa heca ena zadeva. Sam sem seveda uvozil siol kanale iz svoje playliste za SiOL. Logotipe in EPG-ID je sem posledično moral dopisati v tabelo na roke.
Za tole ne bo moje podpore. Vsak naj si za svojega operateja zrihta logotipe in spored. Za T2 imam vse pokrito.
akulp napisal/-a:Spored mi sicer deluje, vendar me dvoklik na izbrano oddajo ne odpelje na spletno stran. Če pa z desnim gumbom izberem možnost "poglej podrobnosti v brklalniku" pa me vrže na tale naslov:

http://localhost/20141101073500%20+0100 ... 0SLO1%20HD

Kje je našel mojo mašino za naslov? Sem nekaj pozabil nastaviti?
Spletna stran? Kakšna spletna stran? Spored v MCTV deluje preko XMLTV datoteke. Razno parsanje iz spletnih strani znotraj samega programa ne podpiram. Tudi nimam namena delat ali objavljat dodatke zanje. V FS EPG imaš dovolj ostalih podatkov glede oddaje in ne rabiš vse te iste podatke prebrat še na zunanji spletni strani.
akulp napisal/-a:Še nekaj okrog full EPG-ja ...

S črko E (oz karkoli si že nastaviš) lahko odpreš EPG. Kaj če bi ga lahko še na isti način (z isto črko zaprl). To recimo pride zelo prav, če imaš nek miškin gumb nastavljen na simulacijo te črke/bližnjice. Potem bi lahko z enim gumbom zapiral/odpiral EPG.
Dober predlog. Dodam v program.
akulp napisal/-a:ŠPa tudi ni mi jasno, na podlagi katerega seznama se sprehajaš s puščicami levo desno? Namreč sam imam po redu SLO1, SLO2, POP, KANAL A... Odprem na SLO1, kliknem desno, skoči na SLO2, kliknem levo za nazaj, pa skoči na zadnji kanal iz seznama ...
Tole zna biti bug. Moral bi se sprehajat po samo enem kanalu naprej in nazaj. Mislim, da sem to v novi beti že uredil. Daj mi pošlji privat in ti dam link do nove EXE datotek pa boš sprobal še enkrat. V novi beta imam trenutno popravljene vse napake, ki so mi bile do sedaj javljene.

echobravo88: To ti vrže ven vedno ko zapreš program ali ti je samo prvič? Lahko napako ponoviš? Pobriši podmapo portable in probaj nastavit vse še enkrat in sporoči, če dobiš enako napako.
Ne saj nisem mislil, da boš podpiral logotipe in ID-je...to sem le opisal kako sem priše do tistega kasneje potem...

Ok, to glede parsanja mi je zdaj jasno. Pač ti podširađ EPG znotraj app in to je to. Jasno in razumljivo.

Za ostalo ti pa dam na zasebno sporočilo, pa prosim za beto, ja.

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 715
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.1 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 4. Nov 2014 ob 08:37

Na voljo je nova verzija 1.0.0.1. Seznam sprememb je tu:

viewtopic.php?p=214000#p214000

Če že uporabljate začetno verzijo je dovolj, da si snamete samo update datoteko (nov exe) in prepišete čez. Verzija odpravlja nekaj najdenih napak. Dodal sem še par novih zadev. Zanimiva je predvse EPG tabela. Sedaj zna prikazat tudi žanr in s klikom nanj sporočilo z opisom oddaje, če je le to na voljo. Vse te zadeve so nastavljive in se jih da tudi izklopit.

Vsakršen predlog je dobrodošel. Predvsem pa želim bug reporte. Rad bi naredil, da je program kar se da stabilen.
Slika

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.1 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 4. Nov 2014 ob 09:33

jaz sem včeraj kar precej klikal in prenastavljal spored odpiral EPG, listal...pa zaenkrat nobenih težav s sesuvanjem.

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.1 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 4. Nov 2014 ob 22:38

Zdajle sem se nekaj spomnil, kar sem pozabil napisati.

Pogrešam zelo uporabno funkcijo, ki jo je imel/jo ima Tano player.

Če klikneš minimize, ti app pospravi v tray in hkrati da na mute.
Ko klikneš nanjo se odpre nazaj in na novo steče program, katerega si gledal, ko si pomanjšal ...

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.1 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a webmaher » 4. Nov 2014 ob 22:45

še bolje pa če se naredi možnost, da izbereš kaj bo z zvokom, ko daš v opravilno...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 715
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.1 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 4. Nov 2014 ob 22:50

Bom dodal kot nova opcija v programu. Naj nadaljuje predvajanje in samo skrije v tray ali prekine predvajanje in ga nadaljuje, ko okno prikažeš nazaj? Če naj ga prekine bo itak mute. Ali pa bom dal oboje. Mislim, da ne bo veliko dela. Jutri dalje. Dovolj za danes.

Sem se matral z logotipi v tabeli kanalov:

Slika
Slika

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.1 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a roCkY » 5. Nov 2014 ob 07:43

Hm. Kaj pa vem. Sedaj bo tretjino manj kanalov na isti površini. Vidnost pa je seveda krepko izboljšana.
Sam recimo večinoma gledam HD kanale kjer v verziji brez logotov vidim skoraj vse. Zaenkrat rabim THJ razvrstitev kanalov, ki je seveda krepko drugačna kot je bila moja in si kanali ne sledijo kot sem vajen. Tabelo rabim za malček večje preskoke. Recimo grem prek FOX-ov do Travla, ki je nekako odrezan od ostalih dokumentarnih.

Če se tabela poveča pa bo prevelika za uporabo z drsnikom na tipkovnici. Sedaj je ravno prava, da se z enim potegom pestavljaš z vrha do spodaj. Pač pri nastavitvah natančnosti in pospeševanja, ki ga uporabljam. Za uporabo z recimo MX Air nebi bilo težav. A ustreznega substituta za Mx Air zaenkrat ni in ga ni videti na obzorju. Kitajčki, ki imajo v imenu "air mouse" to pač niso. Sicer omogočajo kontrolo s pomočjo giroskopov a je to tudi vse. V praksi je kar sem jih sprobal ena velika katastrofa, ko zadevo ne rabiš le za krmiljenje multimedije pač pa tudi za kakšne resnejše zadeve. Pa tudi znotraj samega multicasta mi ni šlo. No morda je ob vsej poplavi tudi kak uporaben a dvomim. Že koleščka ali ustrezno občutljive drsne ploščice za scrolati nima noben. Pač igračke za 10€.

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 715
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.1 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 5. Nov 2014 ob 07:51

Velikost ikon se da spreminjat. Posledično je vrstica ožja. Tele na sliki so 48x48. Če ti pa zadeva sploh ni všeč pa daš samo kljukico stran in imaš tabelo takšno kot je bila. Privzeto sem zadevo onemogočil, ravno zato, ker marsikateremu to ni všeč in je navajen stare tabele. Se pa da velikost tabele spreminjat. Mogoče za ene 50px pa bi izgledalo lepše. Pač odvisno od uporabnika. Ti pošljem beta verzijo ko dodam še tole glede minimiziranja v opravilno vrstico.

V tabeli je še ene par trikov not. Recimo še greš s koleščkom po vrstici z nazivi kolon se ti spreminjajo kategorije. Tako kot če pritisneš tipki levo in desno. Takih drobnarij je polno že v programu pa sploh niso dokumentirane.
Slika

Odgovori