MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.2 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 9. Nov 2014 ob 17:34

Aha vidim, jap 1.0.0.2 deluje ...

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 713
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.2 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 9. Nov 2014 ob 20:25

Evo hčerka spi. Sem pa cel dan delal na hiši. Balkon je pod streho za zimo in naslednje deževje. Smo našli v drvarnici še enga starga gašperčka pa se odločim, da bo danes prvič se kadilo iz dimnika. Iz cele soseske sem skup zbral stare cevi za dimnik in ga povezal. Juhu in estrihi se bod hitreje sušil.

Torej je nek nov bug v beti. Bom raziskal. Rabim pa tudi testerje, ki bi testirali MCTV z 2.15 VLC knjižnicami. Nekomu ne dela SD, nekomu HD. Če pa vse dela v VLC GUI programu bo tudi v MCTV. Rabim samo prave parametre.
Slika

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 713
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.2 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 10. Nov 2014 ob 09:37

Evo nova beta. Tokrat ciljam, da deluje vse skupaj z zadnjim VLC knjižnicami verzije 2.15. Če deluje v VLC GUI mora enako delovati tudi v MCTV. Samo prave parametre je potrebno najti. Nekaj dodatnih sem že sam nastavil. Ostale je sedaj možno preko datoteke vlc.txt. Vsak parameter se vpiše v svojo vrstico in bo upoštevan ob zagonu MCTV programa. Prikaz vseh trenutno uporabljenih parametrov se vidi v Pomoč->O programu->Libvlc.

Za strojno dekodiranje se uporabita mislim da dva in sicer --ffmpeg-hw --avcodec-hw=any. Če se kdo kaj bolj spozna na tole naj mi sporoči kateri parametri so pravi, da deluje kar se da najbolj optimizirano.

Povezava je na prvi strani. Za testiranje priporočam, da narediti kopijo verzije 1.0.0.2 v novo mapo in z nje pobrišete mapo plugins ter libvlc*.dll in potem prepišete vse iz beta zip datoteke. Rabim feedback...

PS: Ima mogoče kdo kje zadnjo verzijo MCTV-ja, ki ne uporablja VLC kot backend?
Slika

Uporabniški avatar
Surfer
Navdušenec
Prispevkov: 697
Pridružen: 24. Sep 2006 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: all in one :)

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.2 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a Surfer » 10. Nov 2014 ob 11:02

Dve stvari, ki sem jih opazil med uporabo/testiranjem:

1. National Geographic HD in MyZenTV HD kanala si ne zapomnita English Audio. Pod prioriteto jezikov imam: "slovenščina,slv,slovenian,english,mus".

2. Če sem v full screen in grem z F na window pogled, kurzor miške na oknu izgine. Rešitev je, da grem na hitro v full screen in nazaj, dokler v fullscreenu kurzorja še ne izklopi.

Sicer pa vse dela BP in stabilno! :pivo:

Ver: 1.0.0.2
Network: ethernet interfaces: 1, ppp: 0, ipv4 addresses: 1
Selected NIC: supports multicast: True, identified by: Auto
OS: Windows 7
64 bit: True
Video output: Direct3d
Video deinterlacing: blend, enabled: 1
Epg plugin: XMLTV 1.0
Slika 8)

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 713
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.2 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 10. Nov 2014 ob 11:18

@Surfer:

1. Imaš vklopljeno, da se ti zapomne nastavitve za posamezen kanal? Če nimaš potem to omogoči in obkljukaj še "Avdio sled".

2. Bug potrjen. Bom popravil.

Sem pa vedno bolj razočaran na VLC 2.0. Zadeva se mi na veliko sesuva in problem ni MCTV ali pa kaj iz moje strani. Zadeva žal ni stabilna, kot je bila zadnja izmed v1. Spet se vračam torej nazaj na 1.11 kot primarno verzijo. Še enkrat vprašam. Ima mogoče kdo MCTV verzijo, ki ne uporablja VLC-ja? Na spletu nikjer ne najdem. Mogoče ne bi bilo slabo, če bi raje njo vzel kot osnovo za nadaljni razvoj. Pogoje pa je seveda da deluje vse kar je sedaj v VLC jedru (predvajanje, snemanje, prilagodljivost, ...).
Slika

Uporabniški avatar
Surfer
Navdušenec
Prispevkov: 697
Pridružen: 24. Sep 2006 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: all in one :)

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.2 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a Surfer » 10. Nov 2014 ob 11:41

1. Imaš vklopljeno, da se ti zapomne nastavitve za posamezen kanal? Če nimaš potem to omogoči in obkljukaj še "Avdio sled".
Imam vklopljeno, pa gre samodejno na Track 1.
Slika 8)

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 713
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.2 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 10. Nov 2014 ob 12:06

Sem preveril ampak meni HD kanal ne deluje (nisem naročen nanj). Sem probal na SD NG in izbral Track 2. Ko sem še enkrat zagnal MCTV mi je predvalaj Track 2. Torej to deluje. Zakaj tebi na tem kanalu pa žal ne vem. Lahko še kdo drug proba?
Slika

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 713
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.2 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 10. Nov 2014 ob 13:01

Aaaaa. Našel sem tale projekt:

http://www.codeproject.com/Articles/109639/nVLC

Podpira tudi VLC 2.0+. Prvi testi preko testne aplikacije so vzpodbudni. Lepo predvaja. Lahko nastavljam tudi vse živo. Bi pa trajalo, da tole implementiram v MCTV. Kaj menite? Probam še enkrat z VLC 2.x?
Slika

slitkx
Model
Prispevkov: 225
Pridružen: 2. Apr 2012 ob 21:17
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.2 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a slitkx » 10. Nov 2014 ob 13:57

Za 2+ boš lažje našel še kakega entuziasta, s katerim si lahko pomagata.
Slika

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 713
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.2 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 10. Nov 2014 ob 14:06

Nova beta verzija. Dodaj sem še možnost, da se slika obrne med PIP in glavnim oknom (totalno netestirano, ker imam preslabo brzino, da bi gledal dva kanala hkrati). Prosim, če lahko nekdo sproba. Še kaj za popravit? Če ne bom probal tale nVLC implementirat in pa 2.15 knjižnice.
Slika

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.2 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a roCkY » 10. Nov 2014 ob 14:10

Vkolikor najdeš osnovo, ki bo delala optimalno v vseh pogojih bo seveda za nas uporabnike super.

Sam sem čisto zgubil nit glede verzij MC. Takele zadeve se pozabijo. Pač ko je bilo kaj novo sem "klikal" iskal optimum dokler mi ni bila zadeva po večini OK ali pa sem šel korak nazaj. Važno da je bila čimbolj optimalna slika prek PC.
Spomnim se, da je bil enkrat narejen en upgrade, ko niso več delale nove knjižnice. To mislim da sem ti enkrat omenil. To imam verjetno sedaj v uporabi na tem PC. Težave s podnapisi pri nekaterih načinih izrisa o katerih sem ti enkrat pisal prek ZS ostajajo. Enako problem z izrisom directX s strojnim pospeševanjem, ko ni slike le roza ozadje. A zadeva je sprejela novejše knjižnice in dela v directX brez strojnega Yuv>>RGB. V Direct3d pa so težave s podnapisi. SD slika mi pri teh nastavitvah nikakor ni OK. Tvoja trenutna verzija pa je kompromis. HD so slabši kot jih imam v origanalu. SD pa kar občutno boljši.
Osnovna verzija MC, ki jo imam naloženo na temle PC je 0.35.9.4. Za Libvlc pa reče 2.1.2.

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 713
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.2 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 10. Nov 2014 ob 14:14

Verjetno so samo težave s parametri. Samo delovanje preko VLC lahko probaš, če si snameš dol VLC iz njihove strani in udp://@ip:port vneseš v VLC GUI. Če tam predvaja tekoče in vse deluje potem mora tudi v MCTV. Me matra tale VLC 2.x. Imam rad ažurne zadeve na računalniku. Če bi brez težav delal z 2.x bi lahko vsako verzijo VLC-ja sam posodobil na zadnjo. Trenutno smo obtičali na zadnji iz 1.x serije 1.11.

Glavni cilj MCTV je vsekakor tekoče predvajanje videa. EPG in ostale cvetke z GUI okoli tega so samo bonbončki.
Slika

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.2 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a webmaher » 10. Nov 2014 ob 15:16

če je video kvaliteta na ravni tistega kar daje STB od T-2 sploh ne vidim potrebe da bi imel zadnjo verzijo VLCja... razen seveda, če zaradi tega ne moreš razviti kakih drugih zelo uporabnih zadev... bolje, da mal ustaviš konje pa premisliš malo... kaj pa če kontaktiraš avtorje VLCja pa jim mal pojasniš...

Recimo slika na DVB Viewerju in Kodiju je odlična na T-2 optiki... sam pa imam trenutno probljeme s Telemachom preko KOdija... sumim, da nekaj ni v redu s HTPCjem oz. kodeki....
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.2 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a roCkY » 10. Nov 2014 ob 17:16

Ne uspem zagnati zadnje bete. Lahko kdo potrdi delovanje.
Ne dela naložena na staro konfiguracijo prav tako ne, če vse dam v novo mapo.

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.2 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 10. Nov 2014 ob 21:24

Jaz sem spet službeno v tujini in nisem uspel še testirati nove bete.

Mi je pa žena že večraj pojamrala, da njej pa se je sesuvala app ne na tisti način z napako, ki sem jo že posredoval dan nazaj, ampak takole:

"Nič nisem sporeda gledala al pa prestavljala programov, samo gledala sem Studio City. Pa slika se je ustavila spodaj, zvok pa dela naprej. "

Prilagam prtScreen,
Slika


V mapi error pa nobene napake ...
Zadnjič spremenil akulp, dne 10. Nov 2014 ob 22:14, skupaj popravljeno 1 krat.

Odgovori