MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
fiston
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 3. Okt 2011 ob 10:47
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a fiston » 28. Feb 2021 ob 11:11

Ja z nižjim, dela normalno, če je pod 7 mb/s dela normalno, se mi zdi da oni 720p vsi delajo normalno, ker imajo tam 5,5-6,5 nekje. Če slučajno pride malo čez, ker ni ravno konstantna hitrost, potem včasih malenkost zvok prekine.

Je pa recimo pri meni zanimivo, da ni samo da bi stream štekal kot običajno, ampak nekako celo ustavlja računalnik, tako recimo, ko ga potem hočem ugasniti, težko premikam miš, tudi da ne gre normalno, ampak se težko premika.

Routerja jaz nimam, ne vem pa kako bi bilo ker jaz imam samo modem, pa že tam je potem taka hitrost.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 28. Feb 2021 ob 11:46

fiston napisal/-a:
28. Feb 2021 ob 11:11
Je pa recimo pri meni zanimivo, da ni samo da bi stream štekal kot običajno, ampak nekako celo ustavlja računalnik, tako recimo, ko ga potem hočem ugasniti, težko premikam miš, tudi da ne gre normalno, ampak se težko premika.
Že to bi ti moralo povedati, da je najverjetneje problem v računalniku in ne na mrežni opremi.

ViolaMB
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 3. Jun 2009 ob 15:54
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a ViolaMB » 28. Feb 2021 ob 13:48

mikrohard napisal/-a:
28. Feb 2021 ob 11:46
fiston napisal/-a:
28. Feb 2021 ob 11:11
Je pa recimo pri meni zanimivo, da ni samo da bi stream štekal kot običajno, ampak nekako celo ustavlja računalnik, tako recimo, ko ga potem hočem ugasniti, težko premikam miš, tudi da ne gre normalno, ampak se težko premika.
Že to bi ti moralo povedati, da je najverjetneje problem v računalniku in ne na mrežni opremi.
Evo men čisto isto blokira/ustavlja računalnik, kadar zaženem katerikol kanal, ki ma več kot 7 Mb/s. Imam Windows 7 Ultimate, Telekom optika 350/100, samo modem Innbox V60U. Evo ta trenutek gledam na MulticastTV.Vlc 0.36.0.0 kanal s točno 6.0 Mb/s in niti tukaj ni tekoče gladke slike, ampak kr malo 'trza' sliko brezveze.
THJ napisal/-a:
27. Feb 2021 ob 20:43
Sam imam tudi vedno posodobljen Windows pa nikoli nisem še opazil teh težav. Večkrat gledam 4K posnetke s preko 20 mbps. Morda je razlog kje drugje.
Windows 10 predvidevam? Lahko poveš s katerim programom sploh lahko gledaš 4K na windowsih?

Sm drugače probal že ene 3x VLC usposobit in probat, ampak enostavno nekaj delam/nardim narobe ali pa ne znam. Lahk kir na hitro pove ali pa da kak pameten link kako usposobit /nastavit najnovejši VLC, da bo predvajal playlisto s programi?

fiston
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 3. Okt 2011 ob 10:47
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a fiston » 28. Feb 2021 ob 18:36

mikrohard napisal/-a:
28. Feb 2021 ob 11:46
fiston napisal/-a:
28. Feb 2021 ob 11:11
Je pa recimo pri meni zanimivo, da ni samo da bi stream štekal kot običajno, ampak nekako celo ustavlja računalnik, tako recimo, ko ga potem hočem ugasniti, težko premikam miš, tudi da ne gre normalno, ampak se težko premika.
Že to bi ti moralo povedati, da je najverjetneje problem v računalniku in ne na mrežni opremi.
Ne vem, to zgleda player rasturi, sem zdaj z multicast TV.net, pa ni nič miško blokiralo.

Zgleda pa tako:
slo 2 HD 720p Slika

slo 2 HD 1080p Slika

Je pa HD 1080 začel pri 21,8 kbps, potem pa padel pod 7 kbps, potem se pa ustavi tam pri 7 mbps, oziroma gre težko kaj čez 7,5 mbps, mogoče za kak delček sekunde da skoči, recimo tam na 10-11 mbps.

Ne vem, kje naj bi to omejevalo s temi famoznimi 7,5, pa izključil sem tudi požarni zid, pa antivirus.

No če je problem v računalniku, potem ne vem, kako je dvakrat samo od sebe prišlo nazaj, ne da bi kaj počel. Pa kolikor se spomnim, se je vse dogajalo tam recimo med 22h in 2 uro ponoči. Prvič se mi zdi, je celotna povezava šla za nekaj minut, to je bilo okoli 1h, potem nisem probaval, ampak naslednji dan je bilo tukaj že omejeno z 7 mbps. Enako je zgleda potem dvakrat prišlo samo od sebe nazaj.
No zadnjič ko se je naredilo je bilo v petek ob 22:30, to je ono nedeljo pred Valentinovim, ko je bil koncert Luke Bajsija. Takrat sem gledal TV v playerju (gledam v glavnem 720p v simle TV), potem se še en kanal snemal v Muticast TV tudi 720p, ko je naenkrat začelo kockati in potem sem pogledal na Multicat TV, ko spodaj piše hitrost in je bilo onih famoznih 7 mbps, od takrat pa nič ni prišlo nazaj.

V glavnem me najbolj muči, ko neha brez veze, pa potem je začelo tudi samo od sebe nazaj in kako vedno pade ravno na okoli 7mbps, zakaj recimo ne enkrat na 3 ali na 10..., kje naj bi bilo to napisano na koliko mora pasti...

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 713
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 28. Feb 2021 ob 18:46

Kakšna je pa kaj CPU in GPU poraba takrat?
Slika

fiston
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 3. Okt 2011 ob 10:47
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a fiston » 28. Feb 2021 ob 19:46

THJ napisal/-a:
28. Feb 2021 ob 18:46
Kakšna je pa kaj CPU in GPU poraba takrat?
CPU je tam 40-50, prej ko sem imel še nekaj je bila 80%, pa ni razlike.
GPU 15-30% se spreminja
Ethernet pa 7-7,6 mbps

Pri 720 je CPU praktično enaka
GPU pa okoli 10% (ta se tukaj ne spreminja toliko)
Ethernet pa 5,1-5,3 mbps.

Sicer sem tudi že računalnik probal resetirat pa da mi je samo player delal, pa ni nič pomagalo.

Uporabniški avatar
janj2006
Znanec
Prispevkov: 66
Pridružen: 20. Avg 2006 ob 08:50
T-2: Že imam
Paket: T4 Optika
Kraj: Ljubljana

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a janj2006 » 1. Mar 2021 ob 10:29

Imam vprašanje, če bi morda kdo vedel zakaj mi v MulticastTV2.net v0.32.8 slika utripa in ni zvoka pri Full HD programh. Pri ostalih pa vse deluje normalno. Procesor je minimalno obremenjen (6-10 %), prav tako grafika in mrežna. Če te programe (Full HD) predvajam v Kodi.TV ali VLC, vse deluje normalno in tudi minimalno obremenjuje računalnik. Poizkusil sem različne nastavitve v programu za video in zvok, pa ni bilo uspeha.

fiston
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 3. Okt 2011 ob 10:47
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a fiston » 4. Mar 2021 ob 21:38

Slika

Eto, zdaj mi pa po nekem čudu dela, verjetno slučajno, pa vprašanje spet koliko časa. Sem pa izklopil windows firewall in Avast (to sem že probal, pa ni pomagalo). Potem sem vklopil nazaj firewall pa še vedno dela in potem še Avast in še vedno dela.

Tako še vedno nimam pojma, kaj se dogaja.

fiston
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 3. Okt 2011 ob 10:47
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a fiston » 5. Mar 2021 ob 22:58

Eto je že nazaj na 7 mb..., niti 24 ur ni trajalo...

Enkrat mesečno T-2 zgleda časti za par ur... :)

fiston
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 3. Okt 2011 ob 10:47
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a fiston » 6. Mar 2021 ob 18:01

Eto, zdaj spet dela normalnov vleče slo2 HD. Tako hitro še ni padlo, da bi delalo manj kot 24 ur, pa tako hitro tudi ni prišlo nazaj. No sem spet prej firewall odklopil, pa je delalo, pa ga potem dal nazaj, pa še vedno dela.
Nimam pojma, kaj bi se lahko spreminjalo, sploh zdaj ko se zgleda spreminja hitreje.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a Skorc » 7. Mar 2021 ob 05:40

Če drži podatek, da si na VDSL-u (baker), domnevam, da je vzrok nihanju pretoka v slabih spojih bakrene parice. In ti nekvalitetni spoji so lahko kjerkoli na trasi od centrale do modema. Svoj čas smo se hecali in rekli za nezanesljivo delovanje neke naprave, da dela v odvisnosti od relativne vlage ... za bakreno parico to v veliko primerih drži (pojav "zelenega volka" na priključni letvici).
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

fiston
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 3. Okt 2011 ob 10:47
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a fiston » 7. Mar 2021 ob 17:54

No do omarice, ker od tam sem moral sam vleči (oziroma štromar), pa je dal močnejši kabel, tako da ni ravno neka žička.
Je pa vprašanje, če je to, se ne zastopim toliko, ampak zakaj bi nihal samo UDP protokol TCP pa ne. Ker internet mi pa ves čas deal na polno.
Sicer jaz televizije nimam, samo oni je pisal, da na TV mu dela normalno, pa verjetno gre tudi TV po isti poti, čeprav je baje nekaj ločeno...
Ampak skozi parice mora verjetno tudi. No oni je za povrhu na optiki, pa mu je delalo enako, je pa na SIOL.
No pa tudi ni ravno logike, da ne bi delalo dvakrat tam po en mesec, pa potem samo od sebe prišlo nazaj, pa vedno tam okoli 7 mbps, temu jaz ne bi rekel ravno nihanje. No vmes je enkrat delalo več kot en teden, pa potem enkrat par dni...
Ja sem pa na VDSL na telekomovi žici, ki je verjetno bakrena, samo dvomim, da je v tem primeru to.

Jaz imam bolj na sumu T-2. Če se prav spomnim (samo nisem ravno siguren), ko sem prvič to doživel, je cel internet padel dol za kakih 15 minut, potem pa je tudi to delalo problem. Se mi zdi, da vmes nisem nič gledal, pa da bi normalno delalo.
No pa še malo bolj nazaj, zadje pol leta neki problemi.

Najprej mi je delalo tam do nekih 5 minut normalno, potem se je ustavilo. Potem sem ponovno probaval, pa včasih se je takoj povezal nazaj, včasih čez kakih par minut, potem spet delal do 5 minut, običajno 2 minuti. No potem je nekdo rekel, da moram imeti na LAN 4, ta mi pa ni delal. Potem sem poklical T-2 (pa oni mi je celo slušalko vrgel dol), da so mi zamenjali modem. Ko mi ga je zamenjal, mi TV na playerju ni delala, sploh se ni povezala z UDP naslovom, potem sem prestavil na LAN 4, pa je delalo normalno. No ko je začelo s teh 7 mbps, sem probal tudi ostale LAN, pa je delalo enako, se pravi je spet delalo tudi na ostalih LAN. Potem sem vmes enkrat še pogruntal, da stacionarni telefon ni v omrežju, pa mi je oni rekel, da dela samo na LAN 3, prej je delal na vseh, ne vem na katerem sem imel prej, ko mi je menjal modem, ga je res priklopil na LAN 3, no potem sem ga dal na LAN 3 in mi ga je dal nazaj v omrežje.

Zdaj če se da hitrost prenosta omejiti v modemu, potem sem še toliko bolj prepričan, da T-2 dela probleme, ker jaz in tudi drug tam ne more nič spreminjati.

No pri vseh teh spremembah, ki so se dogajale zadnje pol leta, ne more biti vzrok niti računalnik, niti parice...

Mogoče sem se onemu mulcu zameril, ki mi telefon dol vrgel, pa da mi dela probleme... :)

fiston
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 3. Okt 2011 ob 10:47
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a fiston » 7. Mar 2021 ob 23:16

Eto, pa je spet nazaj na magičnih 7 mb...., zgleda zdaj dela na parne in neparne datume po novem... :)

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 8. Mar 2021 ob 07:38

Na modemih ne omejuje T-2 hitrosti.
tole jaz sumim, da je v kolikor si na bakru zima kaj naredila na kakšnem spoju.
lahko preverim na ZS.

Uros1
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 8. Mar 2021 ob 15:17
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a Uros1 » 8. Mar 2021 ob 18:57

Živjo.

Ali je kdo že poskusil izklopiti Multimedia Class Scheduler v registru? Tukaj so na prvi sliki napisana navodila. To priporočam vsem, ki vam program pokaže nezvezne pakete ob istočasni uporabi interneta - mogoče bo celo pomagalo tudi pri tem problemu.

Drugače pa bi bilo najbolje najprej ugotoviti, na kateri točki se dejansko pojavi to ozko grlo (limit) ali na PC-ju ali že na modemu. Se pa samo z enim računalnikom in Wiresharkom tega ne da ugotoviti, ker bere podatke kasneje v verigi, ko je limit na računalniku lahko potencialno že aktiven.
Zanimivo bi bilo poiskusiti ali se pojavi ista motnja pri predvajanju istega kanala (z enakim naslovom) tudi na Set-Top boxu, če sta oba vezana na isto dodatno stikalo.

Limit se lahko teoretično pojavlja tudi na modemu. Multicast promet je precej problematičen, saj se na portih enostavno prekopira na vse ostale razen na tistega od katerega prihaja. To zadevo sicer rešuje IGMP snooping protokol, vendar so znani primeri, ko STP protokol, ki je namenjen preprečevanju zank v omrežju, lahko povzroči, da IGMP snooping ne deluje več pravilno. STP namreč lahko lažno zazna, da je prišlo do spremembe topologije omrežja (čeprav ni), kar ima za posledico, da IGMP snooping enostavno začenja poplavljati multicast promet na vse porte.
Ko se pa to zgodi, pa spet pridejo v akcijo drugi protokoli, ki to poplavjanje limitirajo do neke mere, da internet lahko normalno delujejo naprej.
Ne pravim, da se to dogaja v tem primeru, ampak ni nujno, da je limitiranje samo na računalniku.

Vsekakor bi bilo dobro tudi ugotoviti, kaj je skupna točka pri vseh, ki se jim to pojavlja in pri tistih, ki se jim ne - katera mrežna oprema (firmware verzija), kako je nastavljena, kako povezana, kako so nastavljeni Windowsi (ali je v računalniku dodatna fizična ali navidezna kartica) ...
Zanimivo bi bilo tudi videti pri tistih, ki imajo dual boot Windows/Linux ali se enako dogaja tudi na Linuxu.
Ker sam nisem uporabnik T-2, kaj več ne morem pomagati, saj ne vem na kakšen način ima T-2 nastavljeno IPTV omrežje - kako so nastavljeni VLANi.
Če je dejansko problem nekje na mrežni opremi (oz. povezavi le-te), potem bi lahko bila rešitev nakup in ustrezna konfiguracija managed stikala, ki podpira Igmp snooping, nastavljanje VLAN-ov in QoS (DSCP/802.1P). 5 in 8 portni niso veliko dražji od običajnih.

Glede na to, da se podobni problemi pojavljajo tudi na Siolu in tudi na optičnih povezavah in tudi pri povsem pravilni minimalistični povezavi (video untagged VLAN port na eno mrežno, data VLAN port na drugo), se bolj nagibam k temu, da je razlog nekje v Windowsih.

Odgovori