MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 7. Feb 2021 ob 20:49

Živjo.

Malo sem nehal spremljati tole temo, ker nisem dobil nobenega pametnega feedbacka. Sem pa z Urošem izmenjal kar precej mailov in mi je pomagal pri testiranju in ugotavljanju, kje pride do napake.

Še preden sem se uspel lotiti zadnjega "paketa testov" mi je začelo vse skupaj delati nazaj.

Ne vem, nič jasno, vsekakor pa nekaj mora biti zagotovo vezano na same WIN in posodibitve, ker mi je na ostalih dveh mašinah vedno delovalo BP. Torej, krivdo na strani operaterja sem izključil.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a roCkY » 10. Feb 2021 ob 14:58

LOL. Navlekekla se mi je blokada pretoka na 10 Mb/s za TV streame. Ne delajo HD kanali. nazadnje sem na tem PC gledal včeraj popoldne... Speedtest ne kaže posebnosti. ? Ostalih PC še nisem probal.

WIN 10 up to date

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a roCkY » 11. Feb 2021 ob 09:12

Danes pa dela. Bil je pa prejšnjo noč en update ampak za njim nič drugega. Prek noči je bil PC danes izklopljen. Ponavadi ga pustim saj ima minimalno porabo - NUC. Ostali PC so bili sinoči OK. Tudi povsem identičen NUC, ki je tudi dobil isti update.
Včeraj preden sem pisal sem seveda vse restiral (modem, router, PC)...

Upam, da čez par ur, dni ne bom spet jambral...

fiston
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 3. Okt 2011 ob 10:47
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a fiston » 15. Feb 2021 ob 21:23

Meni na 7 mb spet od petka zvečer, pa danes kolikor sem probal, ko je bilo smučanje dopoldne, je bilo še vedno na 7 mb. Jaz sem tudi vse, pa še windowse mi je posodobilo, tako da sem še update odinstaliral nazaj, pa nič.
No ponavadi se je to dogajalo iz ponedeljka na torek, samo zdaj so pa v petek zvečer. Zdaj že kake petič, pa vmes enkrat je delalo samo na lan4, potem spet na vseh....
Stalno nekaj brkljajo in čačkajo, tako da sem jih že res naveličan.

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a g33k » 19. Feb 2021 ob 22:03

Eni imate res bujno domišlijo. :roll:
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

ViolaMB
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 3. Jun 2009 ob 15:54
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a ViolaMB » 23. Feb 2021 ob 04:11

No naj še js napišem da mam isti problem že mesce zdaj in ga imam že pošteno poln k.... ker ne morm normalno uporablat/gledat multicasttv, a pred tem sm dolga leta gledal brez problema, včasih tudi 3-4 HD kanale naenkrat, delalo zmeraj.

Vglavnem, imam dodatno mrežno gigabitno kartico povezano na modem s portom nastavljenim na video, naročen na Telekom Neo C, povezava optika 350/100, Windows 7 Ultimate. Imam trenutno 4 različne Siol playliste in sm jih že vse vnesel v najnovejšo različico multicasta kot tudi v starejše verzije multicasta in končni rezultat je vsepovsod isti - katerikol HD kanal zaženem da je višji od 7mb/s, začne na polno štekat in včasih za določen čas tudi zablokira cel računalnik, preden lahko sploh prestavim na drug kanal. Ko izberem kanal takoj na začetku napiše tapravo hitrost predvajanja npr. 15.6 mb/s, ampak po parih sekundah takoj začne padati in pade na maksimum 7mb/s in istočasno na polno šteka oziroma blokira. Kanali z manj kot 7mb/s načeloma delajo, ampak če pritisnem da mi tak kanal snema, mi isto začne na polno blokirati/štekati na polno. Če odprem 2 kanala naenkrat s hitrostjo 7mb/s tudi na polno blokira/šteka. Če odprem katerikol kanal z max 7mb/s, je edini pogoj da mi gladko dela ta, da imam na PCju odprt le multicasttv in da ne počnem oziroma odpiram nič drugega. Npr če odprem istočasno Firefox in počnem z njim karkoli, pol mi tudi začne počasi štekat multicasttv, zakaj?

Imam 3 TVje, 2x NEO, 1x BOX, istočasno vsi trije naenkrat seveda predvajajo brez problema HD oz karkoli na polno.

Mi pravijo naj grem že enkrat iz Win 7 na Win 10 in da zna to rešiti zadevo, ampak sm skeptičen če je to res rešitev. Ene trije so na Siol forumu malo nazaj pisali da so vsi trije na Win 10 in imajo iste probleme kakor tisti na Win 7.

Ne vem več kaj naj. Probam lahk še kakega Siol tehnika na ZS mogoče kontaktirat, če bo bil kaj dobre volje in imel kako razlago mogoče ali predlog...

Svašta.

fiston
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 3. Okt 2011 ob 10:47
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a fiston » 26. Feb 2021 ob 22:40

Težko ti bo tukaj kdo odgovoril, jaz sem na T-2, pa se mi dogaja enako, pa tudi nisem dobil odgovora, samo da imam bujno domišljijo.
Mislim, da ni kaj probati, jaz sem tudi probal vse, od tega da sem windowse dal na prejšnji update, resetiral modem, preklapljal na vse LAN...
No pa je vedno prišlo samo od sebe kake 2 ali trikrat, pa tudi šlo samo od sebe. Za enkrat sem siguren, da nisem nič delal, ker sem ravno gledal takrat na računalniku, ko je začelo štekati, potem pogledam in spet onih magičnih 7 mb/s.
Čudno da ti pri SIOLu, pa na optiki, jaz na T-2 in žici, pa isti problem.

Nimam ideje kaj bi bilo, če je pri obeh, razen če niso spet oni konzorcij obnovili, ko so ga ustanovili pred kaj vem koliko leti, pa ne vem koliko časa je držal. Se spomnim, da so se takrat zmenili, da se ne bo dalo več gledati na playerju na računalniku, potem se res ni dalo nekaj časa, potem pa na T-2 spet, drugje pa ne vem.

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 713
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 26. Feb 2021 ob 22:43

S čim pa spremljaš multicast na PCju? Si probal kakšen drug player? VLC za začetek.

Snemi ta program in vnesi en multicast naslov za analizo. Kaj javi?

https://www.streamguru.de/StreamGuru_Analyzer_Demo.zip
Slika

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a g33k » 27. Feb 2021 ob 19:06

Mislim da je nekdo na siol forumu probal tudi z VLC-jem in je zadeva enaka, enostavno začne prihajat do packet loss-a, ko gre UDP promet čez določeno vrednost.
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

fiston
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 3. Okt 2011 ob 10:47
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a fiston » 27. Feb 2021 ob 20:31

Mah, jaz sem probal z vlc, simple player, multicast TV, multicast TV. net, je povsod enako.
Je pa dvakrat ali trikrat začelo spet delati normalno, ne da bi jaz kaj menjal, tam enkrat za več kot en teden, enkrat se mi zdi celo več kot 14 dni, zadnič pa za kake 4 dni.

Začelo se je pa ko je imel T-2 ono poskusno obdobje z zastonj televizijo, se mi zdi, da je pred tem, ali ko se je začelo, potem do konca ni bilo več normalno, potem ko je bilo konec je delalo malo več kot en teden ali 14 dni, potem spet crknilo, zadnjič ravno pred koncertom Luke Bajsija od takrat pa še vedno omejeno na 7mb/s.

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 713
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 27. Feb 2021 ob 20:35

Kaj imate to za eno povezavo? T-2 P2P, T-2 GPON, Telekom GPON?
Slika

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 27. Feb 2021 ob 20:41

Problem je v Windowsih... to nima veze s tipom povezave. Naj si naloži linux (bodisi live CD) in tam sproba pa bo videl.

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 713
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 27. Feb 2021 ob 20:43

Sam imam tudi vedno posodobljen Windows pa nikoli nisem še opazil teh težav. Večkrat gledam 4K posnetke s preko 20 mbps. Morda je razlog kje drugje.
Slika

fiston
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 3. Okt 2011 ob 10:47
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a fiston » 28. Feb 2021 ob 04:17

Nima veze z Windowsi, ker jih nisem spreminjal, pa je nehalo delati. V bistvu nisem nič delal, samo gledal sem na playerju, potem je začelo štekati, pa potem vidim, da vleče samo 7 mb iz UDP. Internet pa dela normalno, tudi če testiram, mi pokaže vseh 20 mega.

Jaz imam T-2, preko Telekomove žice, oni pa kot sem prebral ima optiko na SIOLU.

Pa ko je dvakrat začelo nazaj delati, tudi nisem nič počel, enostavno je spet delalo.

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 713
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 28. Feb 2021 ob 08:07

Stream z nižjim bitratom pa takrat dela? Je kdo probal kakšen udp na http proxy? Da bi dal že na router gor pa potem http stream predvajal?
Slika

Odgovori