Predlogi za anketo; novi tv kanali

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Predlogi za anketo; novi tv kanali

Odgovor Napisal/-a webmaher » 3. Mar 2015 ob 20:53

ajej @nemo površen postajaš in ne bereš mojih objav, ker misliš da se samo zezam :mrgreen: Glej kako pametni so Telesmehovci in tudi ostali ponudniki zaostajajo ne:

tole mam jaz:
http://www.telemach.si/sl/zasebni-upora ... ld-premium za 62,50€
in brzino 100/6 ker sem kao v akcijiiii naročil :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



tole bi pa bilo če bi razmišljal kot @kibtu in hotel imeti isto brzino:
http://www.telemach.si/sl/zasebni-upora ... nternet-xl samo 67,50€

Kdo je tu nor? Ponudniki zihr ne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Predlogi za anketo; novi tv kanali

Odgovor Napisal/-a nemo » 3. Mar 2015 ob 21:19

:nevem:

Mogoče sem res jaz površen, ampak nimam pojma, kaj si hotel povedati.
Plačaš 100, dobiš 90.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Predlogi za anketo; novi tv kanali

Odgovor Napisal/-a webmaher » 3. Mar 2015 ob 22:49

naj ti razloži nekdo, ki bolje obvlada slovenščino... jaz več kot tri nisem imel...najbolje mi je išao srpskohrvatski ...čista petka kadar češ...
@kibtu, ki je samsvojmajster in TV praktično rabi ne, saj je KOdija naspidiral z vsemi najnovejšimi filmi, serijami, muzko, ULtra HD 3D kanali se je odločil, da rabi samo internet in da bo malo prišparal saj bo odslej naročen samo in le na internet... ljudi jel to moguće...
ne ni ker ponudniki so pametnejši že od vekomaj vsaj kar se cenikov tiče...

Zdaj kdor je razumel prav, kdor pa ne pa tudi prav...govoril sem, amen :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: Predlogi za anketo; novi tv kanali

Odgovor Napisal/-a kibtu » 4. Mar 2015 ob 08:00

He he he!

Morda pa kdaj pride od zunaj kakšen ponudnik, ki bo ponujal internet po normalni ceni?
Zadnjič spremenil kibtu, dne 4. Mar 2015 ob 08:06, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Predlogi za anketo; novi tv kanali

Odgovor Napisal/-a nemo » 4. Mar 2015 ob 08:02

webmaher napisal/-a:naj ti razloži nekdo, ki bolje obvlada slovenščino... jaz več kot tri nisem imel...najbolje mi je išao srpskohrvatski ...čista petka kadar češ...
@kibtu, ki je samsvojmajster in TV praktično rabi ne, saj je KOdija naspidiral z vsemi najnovejšimi filmi, serijami, muzko, ULtra HD 3D kanali se je odločil, da rabi samo internet in da bo malo prišparal saj bo odslej naročen samo in le na internet... ljudi jel to moguće...
ne ni ker ponudniki so pametnejši že od vekomaj vsaj kar se cenikov tiče...

Zdaj kdor je razumel prav, kdor pa ne pa tudi prav...govoril sem, amen :mrgreen:
Ok, zdaj pa razumem. Sem očitno bolj trde glave in mi je treba večkrat razložit.
Plačaš 100, dobiš 90.

cable guy
Model
Prispevkov: 328
Pridružen: 2. Dec 2014 ob 23:40
T-2: Že imam
Paket: Exyu iptv+Directtv+Verizon+Sky

Re: Predlogi za anketo; novi tv kanali

Odgovor Napisal/-a cable guy » 5. Mar 2015 ob 21:44

nemo napisal/-a:Vem, da ni treba biti genij, ampak večina se nikoli ni naučila uporabljati videorekorderja in rabi listek za uporabo pralnega stroja, tako da ... Po moje bo to vedno nišna zadeva, večina hoče tv, ki ga prižgeš in dela. Da pa bi prebirali forume in inštalirali to in ono, je preveč. Tu tudi študenti, ki delajo za pir, ne bodo pomagali.

Ampak če slučajno nimam prav, bodo isp hitro poskrbeli, da se zadeva ne bo razširila in jim začela resno odžirati dohodek. Zakonske osnove zdaj že nekaj časa imajo.
Nemo kako si ti to oredstavljas da bodo ISP poskrbeli in bodo zatrli kodija???

Ne mores nekaj zatreti cesar ni v Sloveniji.

Konec koncev tu gre za program, ki si ga zloadas na svoj pc in liste so tudi dostopne od drugih ljudi, ki niso v Sloveniji....ti samo sestavis vse skupaj in zazenes in laufa!

Ne vem kako si si ti to zamislil. :nevem: :)
"To Do is To Be" - Nietzsche

"To Be is To Do" - Kant

"Do Be Do Be Do" - Scooby Doo

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Predlogi za anketo; novi tv kanali

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 5. Mar 2015 ob 21:50

Ne gre se za blokiranje Kodi-ja. Gre se za dostop do nelegalne vsebine. V Sloveniji je trenutno še vse fino fajn, kjer se stvari prenašajo tako rekoč brez posledic... v tujini (npr. Nemčija) pa ljudje že dobivajo na dom odvetniške pozive z visokimi računi zaradi kršitve avtorskih pravic (vse na podlagi IP-ja). Tako da ja... če bi bil interes, se lahko tudi piratstvo začne oteževat. Sicer pa imajo vedno možnost (čeprav jim net neutrality to načeloma prepoveduje) pripreti pipico do strežnikov, ki servirajo nelegalne vsebine. Operater ima malo morje možnosti, kako bi lahko tukaj nagajal... seveda pa si tega trenutno nihče ne želi.

cable guy
Model
Prispevkov: 328
Pridružen: 2. Dec 2014 ob 23:40
T-2: Že imam
Paket: Exyu iptv+Directtv+Verizon+Sky

Re: Predlogi za anketo; novi tv kanali

Odgovor Napisal/-a cable guy » 5. Mar 2015 ob 21:58

caki caki malo...krsitve avtorskih pravic?? kot se meni zdi jaz samo zloudam program na svoj pc....jaz nimam nic s krsitvami avtorskih pravic saj nimam jaz serij,filmov,programov itd....jih ne strimam dalje....torej wtf??

Jaz samo gledam nekaj kar prihaja iz neke žnj države oz krozi po spletu.

Pa tudi ip se da skrit imas razne vpn stvari, ki te posljejo na antarktiko, sumatro ali na luno!:)
"To Do is To Be" - Nietzsche

"To Be is To Do" - Kant

"Do Be Do Be Do" - Scooby Doo

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Predlogi za anketo; novi tv kanali

Odgovor Napisal/-a nemo » 5. Mar 2015 ob 22:04

mikrohard napisal/-a:Ne gre se za blokiranje Kodi-ja. Gre se za dostop do nelegalne vsebine. V Sloveniji je trenutno še vse fino fajn, kjer se stvari prenašajo tako rekoč brez posledic... v tujini (npr. Nemčija) pa ljudje že dobivajo na dom odvetniške pozive z visokimi računi zaradi kršitve avtorskih pravic (vse na podlagi IP-ja). Tako da ja... če bi bil interes, se lahko tudi piratstvo začne oteževat. Sicer pa imajo vedno možnost (čeprav jim net neutrality to načeloma prepoveduje) pripreti pipico do strežnikov, ki servirajo nelegalne vsebine. Operater ima malo morje možnosti, kako bi lahko tukaj nagajal... seveda pa si tega trenutno nihče ne želi.
Natančno tako! Če pa jim bo začelo to resno zmanjševat zaslužek, bo takoj drugačna zgodba. Tako kot so blokirali tuje stavnice, bodo pač še serverje s piratskimi vsebinami. In potem bo to za večino, ki se ji ne ljubi vsak dan na novo iskat, kam so se spet preselili pirati, neuporabno.
Plačaš 100, dobiš 90.

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Predlogi za anketo; novi tv kanali

Odgovor Napisal/-a nemo » 5. Mar 2015 ob 22:09

cable guy napisal/-a:caki caki malo...krsitve avtorskih pravic?? kot se meni zdi jaz samo zloudam program na svoj pc....jaz nimam nic s krsitvami avtorskih pravic saj nimam jaz serij,filmov,programov itd....jih ne strimam dalje....torej wtf??

Jaz samo gledam nekaj kar prihaja iz neke žnj države oz krozi po spletu.
S tem se boš lahko poskusil branit na sodišču, pa boš videl, koliko ti pomaga. Pred leti sem se jaz tudi na široko režal, ko sem bral zajebantske odgovore, ki so jih s TPB pošiljali raznim zaščitnikom avtorskih pravic. Pa se je potem spremenila zakonodaja - tako pri nas kot na Švedskem - in so fantje veselo končali v zaporu.

Sprijaznimo se s tem, da torrente in podobno brez pomisleka uporabljamo, ker se nihče v Sloveniji ni resno spravil na nas, tudi zato, ker jim to ne jemlje dovolj dohodka. Če pa bi bil tu kak netflix, ki bi imel interes, da ljudje filmov ne dobijo zastonj, se bi zadeve hitro spremenile. Za najbolj zvite in zagrete mogoče ne zelo, za povprečnega uporabnika, ki se ne misli in ne zna ukvarjat z vpnji in tori in podobno šaro, pa gotovo.
Plačaš 100, dobiš 90.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Predlogi za anketo; novi tv kanali

Odgovor Napisal/-a roCkY » 5. Mar 2015 ob 22:14

Če bi bil tu "nek netflix" za družinskemu proračunu sprejemljivo ceno bi bilo kar nekaj uporabikov na njem namesto na KODI-ju.
Cene VOD pa so trenutno prehude za povprečen SLO proračun.
Če je deezer in podobno lahko za 7€ mesečno bi tudi video segment bil lahko za ceno za maso.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8477
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Predlogi za anketo; novi tv kanali

Odgovor Napisal/-a kitl » 6. Mar 2015 ob 07:41

A netflix podpira slovenske podnapise? Če je odgovor DA potem je varianta PS4 ali pa XO.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Predlogi za anketo; novi tv kanali

Odgovor Napisal/-a nemo » 6. Mar 2015 ob 08:06

roCkY napisal/-a:Če bi bil tu "nek netflix" za družinskemu proračunu sprejemljivo ceno bi bilo kar nekaj uporabikov na njem namesto na KODI-ju.
Cene VOD pa so trenutno prehude za povprečen SLO proračun.
Če je deezer in podobno lahko za 7€ mesečno bi tudi video segment bil lahko za ceno za maso.
Vprašanje je seveda, kaj je "sprejemljiva cena". Dokler imaš vse, kar ponuja netflix, na torrentih in te pri dl nič ne skrbi, da boš zaradi tega pristal v zaporu ali plačal mastno kazen, potem je za mnoge sprejemljiva cena zelo blizu 0 €. Navsezadnje imamo pri t2 videoteko, ki ponuja filme po kar nizkih cenah, pa ni opaziti, da bi cvetela. Ne samo zato, ker nima najnovejših filmov, ampak tudi, ker marsikdo raje zakurbla torrent, kot da bi plačal t2 1 € za ogled Casablance.

PS: neflix v Nemčiji stane 7,99 € na mesec (na eni napravi); je to sprejemljiva cena?
Plačaš 100, dobiš 90.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Predlogi za anketo; novi tv kanali

Odgovor Napisal/-a webmaher » 6. Mar 2015 ob 11:47

Netfilx naj bi bil kmalu uradno tudi tu.... če bo cena ista kot v Nemčiji je to sprejemljivo v primerjavi z enim Voyo-om pa sploh... te vidoteke so pa itak eno navadno sranje.... in če bi bili ponudniki v koraku s časom bi bilo to zastonj... ena enominutna reklama na začetku pa je... 1€ bi pa recimo zaračunavali filme, ki so igrali en mesec nazaj v naših kinih...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

cable guy
Model
Prispevkov: 328
Pridružen: 2. Dec 2014 ob 23:40
T-2: Že imam
Paket: Exyu iptv+Directtv+Verizon+Sky

Re: Predlogi za anketo; novi tv kanali

Odgovor Napisal/-a cable guy » 6. Mar 2015 ob 23:40

nemo napisal/-a:
cable guy napisal/-a:caki caki malo...krsitve avtorskih pravic?? kot se meni zdi jaz samo zloudam program na svoj pc....jaz nimam nic s krsitvami avtorskih pravic saj nimam jaz serij,filmov,programov itd....jih ne strimam dalje....torej wtf??

Jaz samo gledam nekaj kar prihaja iz neke žnj države oz krozi po spletu.
S tem se boš lahko poskusil branit na sodišču, pa boš videl, koliko ti pomaga. Pred leti sem se jaz tudi na široko režal, ko sem bral zajebantske odgovore, ki so jih s TPB pošiljali raznim zaščitnikom avtorskih pravic. Pa se je potem spremenila zakonodaja - tako pri nas kot na Švedskem - in so fantje veselo končali v zaporu.

Sprijaznimo se s tem, da torrente in podobno brez pomisleka uporabljamo, ker se nihče v Sloveniji ni resno spravil na nas, tudi zato, ker jim to ne jemlje dovolj dohodka. Če pa bi bil tu kak netflix, ki bi imel interes, da ljudje filmov ne dobijo zastonj, se bi zadeve hitro spremenile. Za najbolj zvite in zagrete mogoče ne zelo, za povprečnega uporabnika, ki se ne misli in ne zna ukvarjat z vpnji in tori in podobno šaro, pa gotovo.
nemo in ostali:

samo informacija, da sem tole preveril pri odvetniku, ki je dejal, da tu ni nobenega prekrška. Zdaj vsaj vemo kaksno je stanje tega.

Lep vecer se naprej vsem.
"To Do is To Be" - Nietzsche

"To Be is To Do" - Kant

"Do Be Do Be Do" - Scooby Doo

Odgovori