pfsense iptv multicast

Vse o T-2 IP televiziji

pfsense iptv multicast

OdgovorNapisal/-a jakat » 21. mar 2015 ob 20:41

Kako hodiča enablaš multicast na pfsense...
Slika
jakat
Začetnik

T-2: Že imam

Re: pfsense iptv multicast

OdgovorNapisal/-a NoName » 22. mar 2015 ob 23:06

ko bi vedel, kaj ti stolpci pomenijo... Skratka... Odjemalec, ki želi neke informacije, generira IGMP paketee (join, leave,...), nato pa druga omrežna oprema spusti multicast promet skozi... izvorni naslovi so irelevantni unicast - preveri, če delaš kak reverse path check, cilj pa je v 224/4 mreži, torej mcast... Gre pa za UDP promet, če se pogovarjamo o IPTV signalu. Če so odjemalci na lokalni mreži, za usmerjevalnikom, potem mora slednji podpirati nek multicast oz. igmp proxy način delovanja...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!
Podpirajte avtorja - donirajte preko PayPala! Slika
Uporabniški avatar
NoName
Administrator

Kraj: Šmarje pri Jelšah
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

OdgovorNapisal/-a gr » 22. mar 2015 ob 23:16

Načeloma naj bi bil potreben samo igmp proxy - https://doc.pfsense.org/index.php/IGMP_Proxy , nisem pa v praksi preizkušal.
gr
Navdušenec

Kraj: Obalala
Paket: T4 20M, 2xTV, Patton

OdgovorNapisal/-a sergio982 » 8. feb 2018 ob 23:41

Malo sem se poglobil in stvar sem pripravil takole - glej sliko
Priponke
pfsense-multicast-t-2.png
sergio982
Začetnik

OdgovorNapisal/-a coticj » 21. nov 2018 ob 13:06

Pozdravljeni, na pfSense sem si usposobil udpxy in imam sedaj težavo. Nekateri kanali delajo, nekateri ne. Vse se obnaša tako naključno. Enkrat TV Slo 1 dela, drugič ne. Nisem še odkril po kakšnem ključu gre to. V firewall rules imam to:
https://prnt.sc/ll35no

Se komu sanja, kaj bi bilo?
coticj
Novinec

OdgovorNapisal/-a espacious » 18. dec 2018 ob 12:54

Mene pa zanima, ker sem že malo pozabil:
do sedaj sem imel vse skupaj na pfsense 2.3.x, kjer je bil tako IGMP Proxy paket kot vhosts paket (web strežnik za .m3u plyliste ter logote).
Mislim da že v 2.3.x verzijah ni bilo udpxy paketa za namestit in sem to ročno uredil (se pa ne spominjam kako - mogoče kdo kaj ve o temu? zdi se mi da sem pač ročno namestil udpxy paket iz repota)
Sedaj sem pa prešel na latest pfsense 2.4.4-RELEASE-p1 (hdd sel rakom zvizgat) in seveda:
1. vshosts paket ne obstaja več - obstaja kakšna alternativa? oz kako prepričati interni web strežnik da servira datoteke (nevem al sem to že nekoč urejal ali ne)
2. udpxy paket ne obstaja in mogoče nikoli ni - sepravi kako ročno namestiti udpxy.

Hvala, Lp
espacious
Uporabnik

Paket: T4

OdgovorNapisal/-a espacious » 19. dec 2018 ob 11:45

Ok, sem raziskal in se spomnil oz našel.
1. vhosts sicer ne obstaja ampak se da rešit z nginx-om ki že skrbi za gui od pfsense. Praktično je potrebno samo pogledat v conf file je že vse opisano in pripravljeno toda zakomentirano (dodatni host na poljubnem portu ki kaže na poljubno mapo) - kot razlaga tole sem uporabljal da sem imel playliste na enem mestu. (ter logote, epg sem vlekel z neta)
2. glede paketa udpxy se ga pa namesti iz freebsd "repota" tu je potrebno paziti s kje se ga pobere ker je pfsense 2.4.4 sedaj na freebsd 11.2 če se ne motim. + potrebno je urediti malo zadeve da se samodejno zažene.

Tako da vse rešeno. Če pa kdo potrebuje kakšen info z veseljem pomagam, ter če ima kdo aktualne Siol-ove playliste (.m3u) se toplo priporočam ker sem namreč zgubil svoje ker je šel Hdd rakom žvižgat.

Pa še eno vprašanje: do sedaj sem pretvarjal multicast v unicast z udpxy ter pošiljal unicast preko Vpn-ja na drugo lokacijo. Vse je delovalo ok. Bi pa rad tudi multicast promet pošiljal preko Vpn-ja, mislim da je to mogoče kar sem nahitro zasledil, še več mislim da imam samo nekaj v rules za nastavit pravilno. Če ima kdo izkušnje nasvet dobrodošel. Zakaj? Da bi lahko na drugi lokaciji (povezana prek Vpn-ja) gledal ne samo unicast stream ampak tudi multicast stream, s tem bi lahko na oddaljeni lokaciji uporabil original Ssiol-ov box, ki seveda podpira časovni zamik. Drugega načina za ogled časovnega zamika nisem našel. Pri kodiju so nekaj govorili da bodo nekoč to podprli a nisem zasledil da bi to že delovalo. Drugi način je bil preko nekih generiranih linkov z nekim softverjem ki pa nevem če dela še. Da nebo pomote govorim za Siol IpTv.
espacious
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a coticj » 19. dec 2018 ob 18:47

Ja, mene zanima, kako si pravila v firewallu uredil,da si špila prek udpxy?
coticj
Novinec

OdgovorNapisal/-a espacious » 20. dec 2018 ob 09:27

Še malo urejam po sesutju, in nisem še prepisal pravil, ko prepišem ti pritisnem screen velja?
espacious
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a coticj » 20. dec 2018 ob 18:40

Super, hvala.
coticj
Novinec

Vrni se na IP TV