Povezava LCD TV,Motorola 1510 in starejši DVD/VHS recorder

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
^_^
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 1. Mar 2009 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Optimum
Kraj: Litija

Povezava LCD TV,Motorola 1510 in starejši DVD/VHS recorder

Odgovor Napisal/-a ^_^ » 4. Apr 2015 ob 11:42

Pozdravljeni.
Torej ,zanima me ali sem pravilno povezal omenjene naprave.Se pravi IPTV signal gre normalno preko Motorole 1510 ,potem je ta povezana preko SCART kabla z Toshiba SD-37VSR - DVD/VCR combo napravo (DVD player in VHS recorder v enem..čudo tehnike svojčas :roll: ) nato pa sledi povezava iz dvd /VHS preko drugega SCARTa do Philips LCD TV 37PFL3007H/12 ( ki je bil pred parimi leti prodajan in kupljen pri T2).

To izgleda nekako takole:

Slika

Rdeča in modra črta sta SCART kabla,sličice so zajete iz navodil naprav.
Predvajana signala na zaslonu,kanala preko SCART vhodov sta pri DVD/VHS napravi označena kot L1 in L2.

In stvar deluje.Če DVD/VHS naprava ni v rabi ,IPTV signal normalno "napreduje" do LCDja,se predvaja na zaslonu.

V čem je potem težava?
Prvo,najverjetneje ne morem snemati predvajanih programov,nisem še poizkusil ampak ugibam da DVD/VHS naprava ni kompatibilna z internetnim signalom ker je del starejše generacije naprav.
Drugo,zgornji vhod je mišljen za povezavo še enega recorderja oz. decoderja:

Slika

Torej,namenjeno za kabelski ali satelitski tv signal..da ponovim,ne vem kako je kompatibilen z internetnim protokolom,če sploh..ampak kot rečeno, če DVD/VHS ni v rabi, signal brez težav doseže LCD tv.
To velja tudi v primeru ,če zamenjam SCART vhoda na katera priklopim TV in Motorolo:

Slika

Torej neglede na zamenjavo vhodnih izhodnih SCARTov se IPTV signal normalno predvaja na LCD TV zaslonu.

Skrbi me pa,da ne bi slučajno kaj "skuril".
Zakaj?
Spravil sem se nastaviti uro na displayu DVD naprave na poletni čas,pa se je pojavila oz. sem prvič opazil "zanimivo težavo".
Ko je pri VHS snemalni napravi nastavjen kot vir snemalnega signala SCART vhod na katerega je priključena Motorola,označen na napravi kot L2,torej na katerega se "dovaja" internetni tv signal , v primeru da odprem VHS meni ( v katerem lahko ponastaviš sistemske nastavitve npr.uro,čas snemanja,trajanje snemanja itd. ),začne zvočnik LCD TV oddajati zelo hitro progresivno naraščajoči glasnejši zvok...ne ravno hreščanje ,prej "statika",kot nek "naboj" signala..ne vem, nisem mojster na tem področju zato tak neroden opis,upam da je razumljivo..
Ugibam pa, da če bi pustil procesu "nabiranja čedalje glasnejšega zvoka"nadaljno naraščanje , bi verjetno poškodoval zvočnik na LCD TV oz. skuril še kakšno drugo komponento v TVju in VHS snemalniku.
Preventivno izklopim zadevo v roku ene sekunde ali sekunde pa pol da ne pride do "eksplozije". :?
Ta zvočni efekt se pojavi zgolj in samo če odprem VHS meni in če je kot VHS snemalni/predvajalni kanal nastavljen na L2, SCART vhod na katerega je priklopljena Motorola oz. L1 v primeru da zamenjam SCART vhod na katerega priklopim Motorolo z DVD/VHS napravo.
Pri ostalih kanalih tega ni,pa tako ali tako ni tam nobenega signala.
VHS lahko predvaja/zajema sliko na enem izmed 60 kanalov( ..več ,manj? ..nepomembno ) preko katerih je svoj čas šel kabelski tv signal ali pa preko L1,L2 ali L3 vhodov,torej SCART priključkov in vhodov za kamero,ki so na sprednji strani VHS snemalnika.SCART vhoda sta L1 in L2.Je tudi označeno na zgornjem diagramu povezav pri sličici DVD/VHS naprave.L3 za kamero je spredaj,zato se na sličici ne vidi.
Ko je naprava v DVD meniju tega "zvočnega fenomena" ni,tudi če je predvajalni kanal VHS nastavljen na L1 oz L2 oz. na SCART v katerega je priključena Motorola,kar je nekako logično saj ko se preklopi na DVD ,VHS del naprave pač "počiva"...
Sklepam da gre za nek "nesporazum " signalov pri elektroniki VHS snemalnika in iptv signala.Oz da gre za nekakšen audio feedback loop.
Pred LCD TV je bila v rabi katodna TV in omenjenega problema ni bilo oz. ga nisem opazil,ampak sem skoraj 100% da ni prihajalo do te motnje...je bila pa konfiguracija naprav,povezav kablovja kot v prvi sličici ,z razliko da je namesto LCD tv bila katodna tv...

Upam da je razumljivo razloženo...pa oproščam se za slovnične napake in "šalabajzersko " razlago težave in dolgovezenje :mrgreen: ...

Kaj mi je storiti,oz ali bi morda bilo bolje ,če bi povezal aparate na kak drug način v primeru da se jih sploh da povezati kako drugače? Bi bilo smiselno da zamenjam Motorolo 1510 z Motorolo 1910 HD ?

Še povezave do specifikacij naprav:

LCD TV

http://www.philips.si/c-p/37PFL3007H_12 ... stal-clear

Toshiba SD-37VSR - DVD/VCR combo

http://www.bhphotovideo.com/c/product/4 ... Combo.html
http://www.cnet.com/products/toshiba-sd ... mbo/specs/

T2 Motorola 1510

http://www.t-2.net/podpora/navodila/tel ... orola-1510

Najbolje bi bilo da posodobim DVD predvajalnik ampak ker ta "starina " še deluje se mi zdi nepotrebno trošiti denar...TV tako ali tako zelo redko gledam,ga pa uporabljajo ostali člani v gospodinjstvu...občasno se pogleda tudi kak DVD in VHS kaseta...
OPTIKA V LITIJI !!

Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9113
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Povezava LCD TV,Motorola 1510 in starejši DVD/VHS record

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 4. Apr 2015 ob 12:09

nimaš kaj skurit, tako kot si povezal zgoraj je prav.

Uporabniški avatar
^_^
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 1. Mar 2009 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Optimum
Kraj: Litija

Re: Povezava LCD TV,Motorola 1510 in starejši DVD/VHS record

Odgovor Napisal/-a ^_^ » 4. Apr 2015 ob 12:31

..pa če ne bi bilo ,verjetno sploh ne bi funkcioniralo ...

...me pa zanima zakaj se pojavi ta "zvočni efekt" ...
OPTIKA V LITIJI !!

Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9113
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Povezava LCD TV,Motorola 1510 in starejši DVD/VHS record

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 4. Apr 2015 ob 12:34

brnenje ?

Uporabniški avatar
^_^
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 1. Mar 2009 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Optimum
Kraj: Litija

Re: Povezava LCD TV,Motorola 1510 in starejši DVD/VHS record

Odgovor Napisal/-a ^_^ » 4. Apr 2015 ob 12:49

Progresivno hitro v glasnosti,jakosti naraščajoče "brnenje"...torej nek zvok, ki zelo hitro narašča v glasnosti, jakosti in se mi zdi da gre za kopičenje nekakšnega potenciala ,ki bi znal skurit komponento ali dve na LCD tv oz. vsaj zvočnike...nikoli ne pustim da proces steče do konca...preventivno...je pa zelo glasen zvok ...ni to neko konstantno "podtalno" brnenje...ampak progresija iz tišine v hrup..zelo hitra progresija..

..žal nisem podkovan v terminologiji tko da je mal kmečki opis :roll:
OPTIKA V LITIJI !!

Slika

Uporabniški avatar
^_^
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 1. Mar 2009 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Optimum
Kraj: Litija

Re: Povezava LCD TV,Motorola 1510 in starejši DVD/VHS record

Odgovor Napisal/-a ^_^ » 4. Apr 2015 ob 12:58

..pa da še enkrat ponovim..to se pojavi samo ko odprem meni VHS recorderja...meni za nastavljanje snemanja in ostalih sistemskih zadev VHS dela naprave.. ..drugače ni nobenih motenj ali "zvočnih efektov"...tudi v DVD meniju ni tega fenomena..
OPTIKA V LITIJI !!

Slika

Odgovori