MPEG2 vs MPEG4 kvaliteta slike

Vse o T-2 IP televiziji
Uporabniški avatar
Bad_CRC
Faca
Prispevkov: 110
Pridružen: 23. Jul 2012 ob 21:49
T-2: Že imam
Paket: T4 20M

MPEG2 vs MPEG4 kvaliteta slike

Odgovor Napisal/-a Bad_CRC » 26. Jun 2015 ob 08:33

Hell-ou!

Ker smo potrošniki še kar zajebani in na kredit jemljemo televizorje, večje od kredence v dnevni sobi kamor bi jo radi postavili, me zanima ali se na TV-jih diagonale nad 120cm opazno vidi razlika v kvaliteti slike med signalom v MPEG2 vs MPEG4 kodiranju?

Pa še drugo vprašanje, kakšno pasovno širino v povprečju potrebuje en in drugi format za normalno delovanje ene televizije?

PS: Počutim se grozno zaradi tiste kredence, ki sem jo moral razžagati, da sem gor postavil TV. Sicer bi TV lahko postavil na drugo stran dnevne sobe, ampak potem sosed skozi okno ne 'bi videl, da mam večji televizor kot on, to pa ne bi bilo slovenje-tvorno dejanje! Moramo skrbeti za avtohtone medsosedske odnose! Samo še lepo sliko rabim, hladilnik pa bom nafilal, ko odplačam kredit za TV! Do takrat bom pa rekel, da hujšam!

Uporabniški avatar
OmegaBlue
Navdušenec
Prispevkov: 619
Pridružen: 4. Sep 2009 ob 09:41
T-2: Še nimam
Paket: A1 Konkurenca ;)

Re: MPEG2 vs MPEG4 kvaliteta slike

Odgovor Napisal/-a OmegaBlue » 26. Jun 2015 ob 08:43

Pri T-2 se žal mpeg4 kar vidi, da je bolj zamazan. Pa da ne bo kdo napačno mislil, da je mpeg4 inferiorna tehnologija - Pri T-2 je bil mpeg4 uveden kot "zasilni" ukrep za bolj oddaljene stranke z nižjo sinhronizacijo. Posledično zaradi nizkega bitrata dobiš ven zmazek. Bolj smiselno bi bilo sicer dvigniti bitrate mpeg4 streamov na spodobno raven in ukiniti mpeg2 streame... kar bi pa predstavljalo konkreten finančni vložek saj polovica STB zunaj ne podpira mpeg4 (pri T-2) in bi jih bilo potrebno zamenjati vsem strankam s starimi jajci.

Drugače mpeg2 streami pri T-2 nihajo nekje med 5 do 9Mbit, mpeg4 pa tam nekje okoli 3Mbit.

Uporabniški avatar
Bad_CRC
Faca
Prispevkov: 110
Pridružen: 23. Jul 2012 ob 21:49
T-2: Že imam
Paket: T4 20M

Re: MPEG2 vs MPEG4 kvaliteta slike

Odgovor Napisal/-a Bad_CRC » 26. Jun 2015 ob 09:44

Ok, jasno. Hvala za odgovor. Kako pa je s preklopom med MPEG2 in MPEG4, ko je enkrat STB že zamenjan? Rad bi preklopil namreč na MPEG4, da vidim ali bo sprejem zadovoljiv v nasprotnem primeru me zanima možnost povratka nazaj na MPEG2. Situacija v naši hiši je takšna, da se modem sinhronizira na okoli 9 MB, kar je dovolj za eno MPEG2 TV, ampak ko jo gledamo, druga seveda ne deluje, pravtako je internet osiromašen skoraj do nerazpoznavnosti. S tega vidika pozdravljam prehod na MPEG4, skrbi pa me kvaliteta slike in s tem možni povratek nazaj na MPEG2.

Kompromisi, kompromisi.... :)

raceboy
Model
Prispevkov: 200
Pridružen: 23. Okt 2013 ob 18:43
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO (Optika)
Kraj: Brkini

Re: MPEG2 vs MPEG4 kvaliteta slike

Odgovor Napisal/-a raceboy » 26. Jun 2015 ob 09:55

provaj najprej priklopit racunalnik na tv pa preko vlcja streamat mpeg4 pa mpeg2 playlisto

Uporabniški avatar
OmegaBlue
Navdušenec
Prispevkov: 619
Pridružen: 4. Sep 2009 ob 09:41
T-2: Še nimam
Paket: A1 Konkurenca ;)

Re: MPEG2 vs MPEG4 kvaliteta slike

Odgovor Napisal/-a OmegaBlue » 26. Jun 2015 ob 18:50

mpeg2/mpeg4 preklopi se lahko izvajajo poljubno dokler se modelu na helpdesku da klikat :D Tako da načeloma bi lahko stestiral in šel nazaj če ti ni všeč.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: MPEG2 vs MPEG4 kvaliteta slike

Odgovor Napisal/-a roCkY » 26. Jun 2015 ob 20:52

Zakj mora biti v izbiro vpleten model na HD? Zakaj ni v vmesniku STB opcije katero PL naj naloži?

Uporabniški avatar
OmegaBlue
Navdušenec
Prispevkov: 619
Pridružen: 4. Sep 2009 ob 09:41
T-2: Še nimam
Paket: A1 Konkurenca ;)

Re: MPEG2 vs MPEG4 kvaliteta slike

Odgovor Napisal/-a OmegaBlue » 26. Jun 2015 ob 23:20

Ker si ljudje še čevljev ne znajo zavezat.

Beri: Nastavitev vpliva na kvaliteto storitve in posledično lahko tudi na delovanje omrežja ter ostalih naročenih storitev - tega ne daš raji v roke.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: MPEG2 vs MPEG4 kvaliteta slike

Odgovor Napisal/-a RobertM » 26. Jun 2015 ob 23:36

roCkY napisal/-a:Zakj mora biti v izbiro vpleten model na HD? Zakaj ni v vmesniku STB opcije katero PL naj naloži?
Zato, ker jih precej ne zna niti preverit, če ima dobre baterije v daljincu - če pa jih že zamenja jih pa narobe obrne :jao:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: MPEG2 vs MPEG4 kvaliteta slike

Odgovor Napisal/-a roCkY » 27. Jun 2015 ob 09:40

Čevlje kupiš take brez vezalk.

Raja imamamo možnost izbire tako pri T-2 kot pri TS. Kot sem pisal pred časom sem ravno zaradi tega vztrajal pri TS do priklopa optike.

Navedla sta razloge zakaj je treba za optimalno rabo neuradne "škatlce" rabit. Koliko ljudi je potemtakem sposobnih za volan pa ima večina izpit in dnevno rine vsevprek. Meni tle moja kmečka logika pade - kratkomalo ne gre skoz procesor, da nekaj obstaja in se ne da enostavno uradno uporabiti in je treba to prek podpore ali le prek sive cone početi. Tisti na priključku, ki je na uradni opremi je cokla ali ovira za izkoristek možnosti linije. Zakaj zadeva ni urejena recimo prek servisnih strani. Teh velika večina tistih, ki "ne znajo čevljev zavezat" ne uporablja nikoli.

Tema je sicer stara toliko kot IPTV. Le da smo to pred leti glodali na TS forumu kjer smo nekaj časa imeli seveda na voljo le mpeg2 nato mpeg4 nato je za bakreno sivo cono prišel mpeg2. Ampak v baker se kolikor mi je znano še vedno fura le mpeg4...

Skratka nekak imaš občutek, da se prodaja polizdelke.
Podobno kot argumetni, ki sem jih tu dobil zakaj WIN OS nima uradne aplikacije za IPTV in je časovni zamik mogoč le skozi brskalnik.

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: MPEG2 vs MPEG4 kvaliteta slike

Odgovor Napisal/-a g33k » 27. Jun 2015 ob 13:35

Pri TS je od vseh programov nekje približno 70 programov v izvorni kvaliteti (FTTH) ostalo je vse dodatno kompresirano v MPEG4 tako na bakru kot na optiki.
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

bender33
Model
Prispevkov: 257
Pridružen: 23. Feb 2009 ob 20:21
T-2: Še nimam

Re: MPEG2 vs MPEG4 kvaliteta slike

Odgovor Napisal/-a bender33 » 30. Jun 2015 ob 02:35

pred 1 letom je bila situacija takšna http://forumi.siol.net/showpost.php?p=1 ... count=2857

verjetno se od takrat ni kaj dost spremenilo

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: MPEG2 vs MPEG4 kvaliteta slike

Odgovor Napisal/-a kekoke » 1. Jul 2015 ob 13:35

Mam tud modem sinhroniziran na 9M in so me dal enkrat na mpeg 4 in sem zahteval po enem tednu nazaj mpeg2. SD slika na nad 100cm diagonali je v obeh primerih porazna z nekimi običajnimi nastavitvami TV, se da pa (predvsem z manjšanjem kontrasta) narediti stvar v obeh primerih gledljivo. Mnogo večji je problem čakanja ko prestavljaš, da program "zalaufa" na mpeg4. Ker sem kronični prestavljalec me je to blazno motil. Načeloma prestavi enako hitro med programi, sam pri mpeg4 kako sekundo pol čakaš, da slika zlaufa (prej je stacionarna, VIP1003). Je pa tud kar nekaj programov, ki šibajo s samo okoli 2M na mpeg2 (nazadnje sem ene FOXe zasledil), tko da se da tudi ob 9M sinhronizaciji ob pomoči TV2GO in web vmesnika kar nekaj TV programov gledat v hiši.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: MPEG2 vs MPEG4 kvaliteta slike

Odgovor Napisal/-a webmaher » 1. Jul 2015 ob 14:41

kar se tiče hitrosti preklopa so pol navadni amaterji, ker to bi moral delat hipoma...
kar se pa kvalitete tiče bi bil pa lahko problem, ker verjetno stiskajo iz MPEG2 zmazka v MPEG4 še večji zmazek.... vkolikor bi stiskali original bi morala biti HD slika s 4 Mb/s zelooo solidna in SD slika z 2,5Mb/ tudi ... ampak za vse tiste, ki še ne veste je TV za vse ponudnike samo postranska stran... imeti pač morajo vse ostalo je skoraj ničnega pomena...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

pooplus
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 5. Maj 2015 ob 11:37
T-2: Že imam
Paket: Tako kot "mora" biti

Re: MPEG2 vs MPEG4 kvaliteta slike

Odgovor Napisal/-a pooplus » 3. Jul 2015 ob 16:08

Prste stran od mpeg4 SD!

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: MPEG2 vs MPEG4 kvaliteta slike

Odgovor Napisal/-a starfotr » 3. Jul 2015 ob 19:45

Kako je postranska stvar, če pa je TV zadeva, ki nosi zelo veliko denarja. Saj internet ni drag, draga je TV.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Odgovori