T2 TV vs. Siol TV po optiki izkušnje

Vse o T-2 IP televiziji
Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

T2 TV vs. Siol TV po optiki izkušnje

Odgovor Napisal/-a protoncek » 20. Jul 2015 ob 19:14

Torej...
stanje je tako: če ne bi bil relativno umirjene narave, bi že velikokrat razbil in siolov box in še kaj drugega...pa mi je škoda, ker ko bi metal, ne bi bilo časa odpreti okna...
Pa lepo po vrsti: imam optiko pri Telekomu (prisiljen, a to je stvar druge teme, išči pod "optika v Mengšu") in paket Top trio HD, kar pomeni 50/20 internet ter TV z vsemi možnimi HD kanali. Vezava se mi izteče proti koncu leta in komaj čakam...

Kar pa me zanima je, če je kdo tukaj, da lahko s prve roke pove oz. primerja TV od siola in TV od T2-ja ... kvaliteta slike, kvaliteta naprav? v poštev pride izključno tista s HD kanali, ker zaradi tega sem sploh hotel optiko.
Namreč, imam dva boxa: mali box S bo jutri tretjič romal na servis (enemu v glavo :evil: ), se sesuva, ne prikazuje sporeda, če dela... veliki box pa ne vem...so mi ga zamenjali, pa je isto kot pri starem: po parih urah zvok izgine. Potem preklopim kanal gor/dol in spet dela par ur... sem menjal HDMI kanal na receiverju, speljal posebej zvok preko optičnega kabla...in nič ne kaže, da bi bil problem pri meni. Naj omenim, da bi bila oba boxa še večkrat na servisu, pa se mi enostavno ne da voziti na 14 dni tja...ker imam nekako občutek, da brcam v temo...

Imam tudi star Sagem, ta pa dela kot pesem...

Zato bi šel stran od telekoma...če bo drugje kaj bolje... prej sem bil kar veliko let pri T2 (natanko 2802 dneva!) in nikoli razočaran...takrat sem imel motorolo. Kakšno je stanje zdaj? Kakšno škatlico bi sedaj dobil?

Kakršni komentarji in nasveti so dobrodošli.
spet nazaj...

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: T2 TV vs. Siol TV po optiki izkušnje

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 20. Jul 2015 ob 19:38

Tv vmesnik Motorora /Arris 1003/1113 hdmi priklop....

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: T2 TV vs. Siol TV po optiki izkušnje

Odgovor Napisal/-a protoncek » 20. Jul 2015 ob 19:43

Aha..hvala, za začetek je že. Bom malo pogooglal, kaj so to in kaj omogočajo...že ime motorola načeloma nekaj pove (vsaj včasih je...)
Prej sem pozabil omenit...box ima sicer vgrajen HDD za snemanje, a ga ne potrebujem, sploh ni pogoj.

Saj vem, da je tole T2 forum in da vsak "svojo malho hvali", a vseeno bi rad kakšne izkušnje... a pri T2 tele motorole/arrisi tudi toliko =bejo in crkujejo kot boxi?
Upam, da razumete..ne bi rad iz dežja pod kap, ker se mi bo v tem primeru res zmešalo...
spet nazaj...

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: T2 TV vs. Siol TV po optiki izkušnje

Odgovor Napisal/-a g33k » 20. Jul 2015 ob 19:51

Kar se crkovanja opreme tiče je to čisto odvisno na kaj nabašeš. Starši imajo doma BOX-S že par let in ni bil niti enkrat na servisu, sam imam novi BOX-S in zaenkrat ni bilo nobenih težav, pri sorodnikih imajo Motorolo in tudi ni bilo nobenih težav. Meni pri T-2 vmesniku edino to ni všeč da ne moreš direktno it čez seznam programov kakor to omogoča BOX-S. Pač moje osebno mnenje.
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: T2 TV vs. Siol TV po optiki izkušnje

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 20. Jul 2015 ob 20:03

protoncek napisal/-a:... a pri T2 tele motorole/arrisi tudi toliko =bejo in crkujejo kot boxi?
Upam, da razumete..ne bi rad iz dežja pod kap, ker se mi bo v tem primeru res zmešalo...
Pri T2 je vsa oprema na posojo. Če naprava crkne so jo dolžni brezplačno zamenjati.
lp, Ika13

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: T2 TV vs. Siol TV po optiki izkušnje

Odgovor Napisal/-a protoncek » 20. Jul 2015 ob 20:08

Vem, ja. No, pri siolu imam sedaj itak garancijo, torej je načeloma tudi zastonj (zaenkrat še...).
Razlika je po moje da jaz sedaj nesem na servis in čakam... (ok, dobim nadomestnega), na koncu pa dobim istega nazaj z istimi napakami...
pri T2 pa po moje zamenjajo in potem študirajo, kaj je narobe z napravo...

g33k-->ja, razumem, da je tukaj sreča vmes... ampak o siolovih boxih je slišati tooooliko...slabega... na kratko: veliko ljudi ima težave z njimi.
spet nazaj...

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: T2 TV vs. Siol TV po optiki izkušnje

Odgovor Napisal/-a oyoy » 20. Jul 2015 ob 20:19

odkar imam pri t-2 optiko, sem pri njih tudi naročnik tv-ja. imam dve motoroli. v vsem tem času je pri eni crknil adapter, druga pa je popolnoma izdihnila. obe okvari sem rešil takoj in brez zapletov na t-2-jevem centru (zamenjava opreme).
sicer motoroli delata praktično brez pripomb.
Slika

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: T2 TV vs. Siol TV po optiki izkušnje

Odgovor Napisal/-a roCkY » 20. Jul 2015 ob 20:57

Komur so vmesniki neuporabi ima možnost uporabe viewtopic.php?f=3&t=8438
Uporabniška izkuzšnja je svetlobna leta pred uradnimi škatlami SLO ponudnikov IPTV. Praktično vseskozi je bil VLC in kasneje derivati podjetnih posameznikov bolj uporaben kot STB-ji. Sagem na Siolu je bil meni katastrofa od katastrofe. BOX S sem uporabljal sem in tja za časovni zamik. Sedaj na T-2 pa raje preživim ob slabi sliki prek brovserja, če že nekaj res moram pogledat. STB-ja nisem vklopil že mesece. Novi HD vmesnik sicer ni napačen a to ni to oz. je zelo daleč od tega kar omogoča THJ Multicast prek PC kar se uporabniške izkušnje ob gledanju TV tiče.
Vkolikor na BOX-S ni nikakršnje nadgradnje je HD T-2 vmesnik precej bolj intuitiven in prijazen uporabniku a kot rečeno to ni to kar omogoča PC alternativa z ustrezno miško in/ali tipkovnico.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: T2 TV vs. Siol TV po optiki izkušnje

Odgovor Napisal/-a atepej » 20. Jul 2015 ob 21:55

A si se kdaj vprašal kakšen CPU ima tvoj PC in in kakšnega ima STB?
Slika

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: T2 TV vs. Siol TV po optiki izkušnje

Odgovor Napisal/-a webmaher » 21. Jul 2015 ob 07:50

ubogi STBjčki, smilijo se mi tako kot pametni TVjčki...skoraj vsak GSM jih nese :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: T2 TV vs. Siol TV po optiki izkušnje

Odgovor Napisal/-a protoncek » 21. Jul 2015 ob 08:25

Vse to je sicer res, ampak dejstvo pa je, da je kljub vsemu STB najenostavnejša zadeva. Vklopiš in dela (če...). Pri PCju pa vklop, pa windowsi, pa zagon VLC, pa to, pa ono... Za nekoga starejšega misija nemogoče.
BTW...znani so mi ti "pametni" TVji. Imam philipsa doma. Nekako imam občutek, da bi hitreje delal, če bi bil vgrajen vsaj Z80 procesor...saj slika je super, funkcij ni da ni. Ampak počasnost....to je pa podn od podna.
spet nazaj...

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: T2 TV vs. Siol TV po optiki izkušnje

Odgovor Napisal/-a webmaher » 21. Jul 2015 ob 08:59

ni najenostavnejša zadeva... za T-2 in vse ostale bi bila zdaj 100% najenostavnejša zadeva pameten TV, še posebno za starejše ljudi en daljinec po možnost air miška oz. tak kot je od LGja ... softver bi pa lohka THJ prispeval ... poseka vse STBje in Cisce in kajtijazvem kaj še :-)
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: T2 TV vs. Siol TV po optiki izkušnje

Odgovor Napisal/-a atepej » 21. Jul 2015 ob 09:31

g. Nergač vse možnosti imate - iz pogajajte se da bo T-2 uvedel KTV + podprl funkcije smart tv pa ne boste več potrebovali "ubogega STBjevčka" ;)
Slika

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: T2 TV vs. Siol TV po optiki izkušnje

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 21. Jul 2015 ob 09:32

Lahko pa T-2 omeji delovanje samo na STBje.....

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: T2 TV vs. Siol TV po optiki izkušnje

Odgovor Napisal/-a roCkY » 21. Jul 2015 ob 11:51

Strel v koleno. Če pa bodo to storili vsi ISP-ji bom pa prišparal kakih 800€ letno.

Odgovori