T2 TV vs. Siol TV po optiki izkušnje

Vse o T-2 IP televiziji
roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: T2 TV vs. Siol TV po optiki izkušnje

Odgovor Napisal/-a roCkY » 21. Jul 2015 ob 11:58

atepej napisal/-a:A si se kdaj vprašal kakšen CPU ima tvoj PC in in kakšnega ima STB?
To razmerje mi je jasno in je za uporabnika bezpredmetno.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: T2 TV vs. Siol TV po optiki izkušnje

Odgovor Napisal/-a webmaher » 21. Jul 2015 ob 12:14

atepej napisal/-a:g. Nergač vse možnosti imate - iz pogajajte se da bo T-2 uvedel KTV + podprl funkcije smart tv pa ne boste več potrebovali "ubogega STBjevčka" ;)
g. Nergač ne bo več nergal... dokler bo ganjal zadeve preko HTPCja je vse v redu najlepšem :mrgreen:
Sporočim, ko mi uspe ganjat Telesmehova jajca preko W10 in Kodija :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
velis
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 7. Jul 2007 ob 08:02
T-2: Že imam
Paket: kvajestvemker
Kraj: Radovljica

Re: T2 TV vs. Siol TV po optiki izkušnje

Odgovor Napisal/-a velis » 12. Okt 2015 ob 08:11

Nihče se še ni dotaknil kvalitete slike: T-2 ima neprimerno boljšo! Siol zgleda vse rekodira v nek katastrofalno nizek bitrate. Moje izkušnje, ko sem ga imel, so bile, kot da imajo samo polovičen frame rate, bitrate pa tako nizek, da je slika čista megla v primerjavi z originalom (T-2). Morda je to le na bakru (ki ga imam jaz), vendar mi je monter zagotavljal, da se mi modem poveže na skoraj 50 Mbit, kar bi bilo povsem dovolj za originalen signal. No, ker gledam TV izklučno preko HTPC, obstaja tudi možnost, da so vse Siolove playliste narejene le za rekodirane kanale. Vendar če gledam sliko pri mojih starših, ki gledajo čez box, se mi ne zdi nič boljša...

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: T2 TV vs. Siol TV po optiki izkušnje

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 12. Okt 2015 ob 09:59

za SD kanale vem da je pri T2 boljse kot pri Siolu....pri HD ni razlik...trenutno sem pri Siolu, ampak me moti ponudba pri T2 trenutno da bi presedlal k njim.....imam se leto dni casa...upam da bo v tem casu tudi pri T2 60+ HD kanalov.... 8)

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: T2 TV vs. Siol TV po optiki izkušnje

Odgovor Napisal/-a protoncek » 12. Okt 2015 ob 10:21

Jaz sem v drugi temi spraševal ravno to (kvaliteta slike)... Pa ni bilo nekih konkretnih odgovorov.
No, če na HD ni razlik, potem se ne sekiram preveč, ker večinoma samo HD gledam... Cena je pa itak tam-tam, kamorkoli greš...
spet nazaj...

Odgovori