KODI (XBMC)-Debata

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
qzem
Znanec
Prispevkov: 61
Pridružen: 13. Nov 2012 ob 14:05
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Sevnica

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a qzem » 11. Dec 2015 ob 09:45

A je že kak programer tukaj razmišljal, da bi se lotil in naredil T2-to-go addon za Kodi? To bi bilo zakon. Škoda, da recimo kar T-2 ne naredi uradnega addona za Kodi, ki bi nam omogočil znotraj Kodi-ja izoristiti polno funkcionalnost naše t-2 televizije, seveda bi lahko uporabljal samo tisto kar plačaš (tudi časovnove funkcije, snemalnik, itd).

Mogoče bi pa odprli kje peticijo, pa da vidimo, kakšno zanimanje je za kaj takega, pa bi mogoče na podlagi tega na T-2 kaj ukrepali v tej smeri :).

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 11. Dec 2015 ob 10:20

Sam menim da bi tole uporabljalo premalo uporabnikov, da bi to upravičilo izdelavo česa takšnega.

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 11. Dec 2015 ob 10:22

@qzem ... se mi zdi, da se je T-2 že dovolj potrudil za svoje uporabnike s tem, ko je naredil samostojno aplikacijo T-2 tv2go. Sploh za androida so naredili zadevo s preglednim sporedom. Kapo dol!
Dvomim, da se bodo lotili izdelave tako zahtevnega dodatka za nek zunanji program (Kodi), ki ga uporablja en majhen delež njihovih naročnikov.
Smo pa mi tukaj, da si zadevo popestrimo po svoje. Naše M3U liste so bolj ažurirane in bolj urejene kot od T-2 tv2go.
No, ko sem že pri urejenosti M3U liste za Kodija, mi lahko kakšne želje in ideje posredujete na ZS.

qzem
Znanec
Prispevkov: 61
Pridružen: 13. Nov 2012 ob 14:05
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Sevnica

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a qzem » 11. Dec 2015 ob 10:33

@slow_slow in @kibtu

Se strinjam z napisanim, ampak mogoče se pa najde kakšen nadobudnež z znanjem pythona in javascripta, ki bi se lotil kaj takega :). Če pogledmao samo MulticastTV in TanoPlayer, oboje je verjetno kar se zahtevnosti programiranja na podobnem nivoju. Glede na to da obstajajo odprtokodni addoni, za youtube, netflix in celo osnovi spletni brsklanik (WebVier) za Kodi, bi si verjetno s kodo od teh dodatkov veliko pomagali.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a roCkY » 11. Dec 2015 ob 16:23

Pomoje pa ideja sploh ni slaba. Ostane pa še vedno problem KODI-ja v WIN ker se ne obnaša kot standarda aplikacija v WIN. Saj vemo dvoklik in klik na sliko ne naredita tisto kar se zgodi v ostalih predvajalnikih videa. Sta pa to dve funkciji, ki se zelo pogosto uporabljata in nenazadnje dajeta WIN okolju prednost pred ostalimi variantami. Konec koncev tudi zaradi tega forsiram PC pod TV namesto Android škatlico. Pod črto pa bi bila rešitev v KODI boljša kot to kar imamo sedaj prek browserja. Seveda pa je na drugi strani problem da samostojna aplikacija za android skoraj mora biti. Se pa ponovno sprašujem zakaj je ni za najbolj razširjen OS WIN. Gledano v luči predvajanja IPTV in časovnega zamika na PC seveda.

Pod črto kakorkoli obračamo in iščemo pluse in minuse za WIN okolje manjka IPTV predvajalnik s časovno funkcijo.

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 11. Dec 2015 ob 18:59

Ja, a ni?

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 12. Dec 2015 ob 17:49

jap, tole ne bi bila neumna ideja.....Kodi dodaki za T-2, SIOL, telemach.....vendar je pa res potrebno znanje in ogromno prostega casa.....aja, zraven bi pa dodali se da gledas torent material iz partisa.... :D

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a webmaher » 12. Dec 2015 ob 18:24

in pol si se zbudil :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 12. Dec 2015 ob 21:14

pol pa še svizec zavije čokoladko v folijo ...
he he he

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a RobertM » 12. Dec 2015 ob 21:58

Bayern1 napisal/-a:....vendar je pa res potrebno znanje in ogromno prostega casa.....
Kakor je razvidno iz dveh-treh tem se samo dva-trije uporabniki neuradnega foruma trudijo za to, da tudi drugi lahko to uporabljate.
Nekako se od njih kar nekaj zahteva in kritizira, če slučajno kaj pogrešijo ?!
Enemu je nekoč v drugi skupnosti že "zakuhalo" zaradi takega odnosa-bojim se, da mu bo kmalu tudi tukaj :nevem:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

silvom
Znanec
Prispevkov: 83
Pridružen: 28. Sep 2007 ob 17:12
T-2: Že imam
Paket: FTTH, 1XIPTV, 1xtelefon

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a silvom » 16. Dec 2015 ob 13:04

slo napisal/-a:Kodi sem si inštaliral na TV z Android OS. Če ga priklopim direktno na modem innbox v50-u deluje T2 TV OK. Čim pa, dam umes Apple airport extreme pa stvar ne deluje. Odprl sem UDP 5000 in TCP 5000, pa stvar še vedno ne deluje. Vključen imam tudi IGMP snooping pa tudi to ne pomaga. Priklopljeno imam preko kabla. Kaj delam narobe?


Hvala
Imam podoben primer. Kako si rešil zadevo ?
Slika

astro
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 1. Nov 2015 ob 08:53
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a astro » 24. Dec 2015 ob 13:28

Še eno začetniško vprašanje: v Genesis se mi film in podnapisi ne prekrivajo. Podnapisi prehitevajo. Kaj storiti?
Če je že kje odgovor, se opravičujem. Sem prebrskal nazaj do poletja.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a roCkY » 24. Dec 2015 ob 13:32

Uporabi "zamik odnapisov" v opciji podnapisi. Dostikrat to ne pomaga. Poiščeš drug podnapis...

Uporabniški avatar
jst1
Nergač
Prispevkov: 805
Pridružen: 10. Sep 2012 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a jst1 » 24. Dec 2015 ob 14:18

Mislim, da je bolj problem v streamu. Poišči drugega. Jaz sem imel ta problem s fast and furious 7. Ga ne moreš z zamikom ujet, ni šanse.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a roCkY » 24. Dec 2015 ob 14:26

Bo kdo drug, ki tole dobro pozna povedal. Pred časom vem da so bili eni podnapisi delani glede na sličice (FPS) drugi na čas. Podnapis si naložil in ga "umeril". Nastavil na začetku in na koncu filma/oddaje. A si ob tem moral seveda pogledati še konec filma. Tega nisem nikoli hotel počet in dostikrat raje gledal brez. Nato so me filmi "minili". Sedaj v KODI-ju, ko so praktično vsi podnapisi pri roki pa, če mi je angleščina preveč narečna/zahtevna probam na hitro nekaj podnapisaov in ponavadi se nekaj najde. Če ni SLO, HRV dam ANG.

Odgovori