KODI (XBMC)-Debata

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 25. Avg 2017 ob 12:37

Meni RTV Slovenija dela v celoti na SPMC 16.7.1. Sem ravnokar sprobal.
Iz tega repota pa ne dela več Planet tv, oziroma dela samo še stara arhiva.

box42y
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 25. Avg 2017 ob 11:57
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a box42y » 26. Avg 2017 ob 08:14

Ja saj dela pri video addonu,pri music addonu radio arhiv a ne

box42y
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 25. Avg 2017 ob 11:57
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a box42y » 26. Avg 2017 ob 08:19

Arhiv oddaj na dodatku za glasbo ne deluje nekako od16. ali17.8 naprej za nazaj deluje,na dodatku za video dela tako kot praviš

valnet
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 1. Jan 2017 ob 15:06
T-2: Še nimam
Paket: - Niti ga ne bom imel!
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a valnet » 31. Avg 2017 ob 10:27

kibtu napisal/-a:Aha, sem slutil, da gre za druge vire. Namreč T2 kanali se zeloooo počasi preklapljajo na Kodi 17. Bikersdaj in verjetno tudi Siol pa brez problema. Ne vem, zakaj je temu tako. Pa ni važno, ali jih gledam na Androidu ali Windowsih.
Kodi 18 je bolj obetaven, a za sedaj še vedno zelo nestabilen.
Zaradi tega jaz ostajam na SPMC 16.7.1. Žal na njem ne potegne Silvo 6.0.9 ampak le 5.x.x. Sem pa zelo zadovoljen s Xonfluence skinom.

Covenant se mi pa zdi identična kopija Exodusa kot mnoge druge. A je kaj razlike?

Nego ... zanima me tvoja osebna lista. Se da to kaj "sposodit"? Jutri vrnem. Ha ha ha ha! Šala! Sem fan ameriškega nogometa in bi rad to gledal v HD, če imaš kak link. Za SD mi ni problem.
Covenant je res po videzu identičen Exodusu, je pa opazna razlika v delovanju. Zelo velik izbor filmov in serij, dela tekoče brez težav, sproti odpravlja nedelujoče linke, Trakt se osvežuje v realnem času,... No, vsaj pri meni je tako ;) Poleg njega uporabljam še Elysium, ki tudi sploh ni slab.

Osebno listo pa moram na novo osvežit. Namreč pred par dnevi mi je kar nekaj programov po skoraj devetih mesecih nehalo delat in moram poiskat nove delujoče povezave. Od športa pa sem imel poleg že "standardnih" le še Arena Sport HD 1 do 5, dovolj za moje potrebe, pa še ta je nehala delat. Bom javil, ko osvežim listo. A kot sem že napisal, TV mi zdaj ni primarna stvar.

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 31. Avg 2017 ob 10:32

Sem sprobal iskanje primerjat pri Exodusu in Covenantu, pa mi identično vržeta ven. Morda imam kakšno novejšo verzijo Exodusa (3.1.22)?

maxhoop
Faca
Prispevkov: 171
Pridružen: 8. Mar 2007 ob 15:25
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA / TS Modri Plus
Kraj: odročen

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a maxhoop » 31. Avg 2017 ob 13:14


valnet
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 1. Jan 2017 ob 15:06
T-2: Še nimam
Paket: - Niti ga ne bom imel!
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a valnet » 5. Sep 2017 ob 10:45

kibtu napisal/-a:Sem sprobal iskanje primerjat pri Exodusu in Covenantu, pa mi identično vržeta ven. Morda imam kakšno novejšo verzijo Exodusa (3.1.22)?
Ne bi vedel, ker Exodus ne uporabljam več. Zadnje 4 dni pa uporabljam tudi Gurzil. Po videzu in nastavitvah je podoben Covenantu. Bistvena razlika je v tem, da je precej hitrejši pri iskanju, ven vrže različne in predvsem delujoče linke, do danes še nisem naletel na nedelujočega. Upam, da bo tudi ostalo tako :D
Link: https://addonhq.com/gurzil-kodi-addon/

Ta pa bom testiral enkrat kasneje ;-)
https://addonhq.com/genesis-reborn-kodi-addon/

maxhoop
Faca
Prispevkov: 171
Pridružen: 8. Mar 2007 ob 15:25
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA / TS Modri Plus
Kraj: odročen

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a maxhoop » 5. Sep 2017 ob 10:57

Pri meni je trenutno prva izbira White Devil https://www.youtube.com/watch?v=nV2yaEBXlMU

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a webmaher » 5. Sep 2017 ob 15:36

ko mal pobrskaš po stričku Guglu hitro najdeš kaj je dober build in potem imaš vse kar rabš brez dodatnega dela.... tudi serije in filme v 4K, ki delujejo v momentu :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
hdvideo
Uporabnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 27. Feb 2016 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a hdvideo » 11. Sep 2017 ob 20:12

Na android boxu imam kodi SPMC že lep čas nameščen rakun. Zadnje čase mi ful dolgo nalaga, ko iščem kaj. En kup nedelujocih linkov je. Kaj naj, posodobim na zadnjo verzijo kodija. Pa namestim White devil addons? Rad bi res delujoče povezave in da hitro odpira ker to sedaj je obup...

Poslano z mojega SM-N9005 z uporabo Tapatalk

valnet
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 1. Jan 2017 ob 15:06
T-2: Še nimam
Paket: - Niti ga ne bom imel!
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a valnet » 20. Sep 2017 ob 00:17

hdvideo je napisal/-a:Na android boxu imam kodi SPMC že lep čas nameščen rakun. Zadnje čase mi ful dolgo nalaga, ko iščem kaj. En kup nedelujocih linkov je. Kaj naj, posodobim na zadnjo verzijo kodija. Pa namestim White devil addons? Rad bi res delujoče povezave in da hitro odpira ker to sedaj je obup...
Kodi 16 ne podpira SSL enkripcijo, ki jo zdaj uporablja že več kot 90% hosts-ov in "skraperjev" in posledično vse več addon-ov v tej verziji ne dela. Zato je postala nadgradnja na Kodi 17 že skorajda nujna. Morda bo v pomoč... http://koditips.com/how-to-update-kodi-16-17-upgrade/

Bi ti pa odsvetoval namestitev White Devil, vsaj kar se mene tiče. Ko sem ga prejšnji teden poskusno namestil, mi je samodejno namestil še 2 addona, ki sta se kar sama aktivirala na net in mi kar nekaj vsiljevala, pa ko sem želel v njem pogledat neki film, mi je namesto filma prikazoval neke motivacijske in reklamne videe, ne glede na to kateri link sem kliknil, v ozadju mi je ves čas nekaj mlelo toliko, da je bil Kodi komaj odziven... Po 15 minutah sem takoj deinstaliral in vse počistil, pol je bilo spet vse ok. Uporabi raje Covenant, Gurzil, Flixnet, Specto, Elysium ipd.

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 20. Sep 2017 ob 01:40

Ni bil problem v SPMC-ju ampak v neposodobljenih addonih. Mnogo addonov je zadnje čase zamenjalo repozitorije in še kaj, tako da so stari linki postali prazni. Je pač treba spremljat bloge o tem in posodabljat stvari.

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a akulp » 21. Sep 2017 ob 21:40

Živjo.

Mene pa zanima, če je v KODI-ju možno izbirati mrežno kartico, preko katere teče IP TV?

Sam sem sicer uporabnik SiOL-a (upam, da mi zdaj ne odrečete pomoči :) in uporabljam IPTV preko trunk porta - en kabel - ena mrežna za inet, druga (VLAN) pa za IPTV.

Vse imam namreč nastavljeno, vendar zadeva ne deluje ob kliku na katerikoli kanal in predvidevam, da je kriva mrežna. Namreč, to, da imam zdaj preko enega kabla je edina stvar, ki se je spremenila, odkar sem nazadnje imel delujoč IPTV preko Kodija.

Hvala!

krepki45
Nadebudnež
Prispevkov: 392
Pridružen: 24. Feb 2012 ob 17:15
T-2: Še nimam
Paket: NEO C 1000/100 Telekom
Kraj: SG

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a krepki45 » 21. Sep 2017 ob 22:16

Za kodi rabiš video port prek trunka ti ne bo delalo.

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a akulp » 21. Sep 2017 ob 22:18

Eh, škoda.

Hvala.

Odgovori