KODI (XBMC)-Debata

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 8. Okt 2018 ob 11:39

Gaia nikoli ni prenehala delovati....pac ni se popravljana za delovanje na osemanjstki.....na 17 ali spmc deluje ok....jaz osebno sem in bom uporabljal gaio, ker je enostavno najboljsi dodatek, seveda ce imas nek racun tipa RD ali Premiumize....

Sent from my Huawei P-10 using Tapatalk

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a webmaher » 8. Okt 2018 ob 13:06

valnet napisal/-a:Za gledanje zato uporabljam dva odlična dodatka: MAGICALITY https://koditips.com/magicality-kodi-ad ... enta-fork/ in YODA https://koditips.com/yoda-kodi-addon-covenant-fork/. Priporočam!

ne mešaj jabolk in hrušk a je prou :mrgreen:

Dodatka, ki ju omenjaš sta novejša in OK ampak, če ti Placenta, Covenant ali Movie Theater Butter še vedno delajo OK ni razloga menjat...vsi omenjeni najbolje opravljajo nalogo, če imaš recimo Real Debrid in dobiš večino serij in filmov v 1080... če pa češ filme in serije gledat v malo boljši kvaliteti ala HDR je pa tu Gaia s katero se "odlično razume Premiumize" ...RealDebrid ni vredno koristiti, zadostuje je v prej omenjenih dodatkih...

Aja pa še glede brzine Kodija...ne vem kaj imate ampak moj predpotopni HTPC deluje hitro in tudi webeni Sony Android TV sprocesira vse in še več čisto spodobno … za mobi razvajance pač je vse prepočasi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 8. Okt 2018 ob 13:22

jaz imam instalan kodi 17 na mojem philips android tvju in moram reci da z gaio nimam problemov....res je nekoliko pocasnjejse delovanje kot na racunalniku, ampak to je zanemarljivo..., nastavljenih imam deset torent provajderjev in teh deset se mi sprocesira v dobrih 30. sekundah...zadovoljen....

Sent from my Huawei P-10 using Tapatalk

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 8. Okt 2018 ob 13:58

valnet napisal/-a:
kibtu napisal/-a:Katere skine kaj uporabljate na Kodi 18?
Lorem Ipsum napisal/-a:Privzeto.
Je ni preobleke, ki bi delala bolje ali hitreje ali.. vsaka dodatna preobleka vlece za seboj se 'miljon' dodatkov, ki se morajo nalozit in delovat.. Ni vredno za tistih par sekund, ko je preobleka vidna, preden pac pridem do stvari, ki jih zelim poslusat ali gledat, sploh ce privzeta opravi svoje delo ok. :)
Popolnoma se strinjam z Lorem Ipsum! Sam sem preizkusil (KODI 18) kar nekaj preoblek (Aeon Nox 5: Silvo, Estuary MOD V2, Amber,...) in vse so "požrešne" ter opazno upočasnjujejo delovanje. res ni vredno. Zato uporabljam privzet Estuary, ki sem pa ga malce priredil po svoje, brez dodatnih dodatkov. Deluje tekoče, hitro, brez zatikanj.

Slika Slika Slika Slika Slika Slika
Uh, si ga pobarval! He he!
A ocene na plakate ti sam od sebe daje, al si kaj ... abra-kadabra?

valnet
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 1. Jan 2017 ob 15:06
T-2: Še nimam
Paket: - Niti ga ne bom imel!
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a valnet » 8. Okt 2018 ob 18:28

@kibtu
Ma ja, sem ga res pofarbal :D Tako mi je vse veliko bolj pregledno in takoj najdem informacije, ki jih želim.
Videz, ocene, primernost in ostale info pa sem uredil/dodal/priredil kode v xml fajlih preobleke (Includes, Home, Variables, View_50, View_508,...)

Uporabniški avatar
John Wayne
Faca
Prispevkov: 107
Pridružen: 29. Mar 2012 ob 23:24
T-2: Že imam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a John Wayne » 8. Okt 2018 ob 20:50

V Kodiju 16 (SPMC) si pritisnil tipko OK in se je poleg ostalih informacij prikazal tudi info. o resoluciji predvajanega. V Kodiju 18 naj bi na tipkovnici pritisnil gumb "o" ali "i" , kaj pa če imaš kodija na TV, in nimaš tipkovnice?

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a webmaher » 8. Okt 2018 ob 21:09

To ne bo šlo razen če eno barvno tipko preprogramiraš…

@valnet pohvale za skin, lepo si si ga prikrojil :plosk:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
John Wayne
Faca
Prispevkov: 107
Pridružen: 29. Mar 2012 ob 23:24
T-2: Že imam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a John Wayne » 8. Okt 2018 ob 21:22

OK in pol v meniju spodaj najdi pravo ikonco, če se ne motim...drugače pa se Sony daljinska info tipka da sprogramirati in dela …

Meni ne prikaže resolucije. Kako se pa daljinca sprogramira?

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a webmaher » 8. Okt 2018 ob 21:48

sem najprej narobe napisal in pol popravljal, tako, da kot sem pol nazadnje napisal moraš sprogramirat..najlažje če si namestiš Keymap Editor https://kodi.wiki/view/Add-on:Keymap_Editor
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

valnet
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 1. Jan 2017 ob 15:06
T-2: Še nimam
Paket: - Niti ga ne bom imel!
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a valnet » 9. Okt 2018 ob 08:17

webmaher napisal/-a: @valnet pohvale za skin, lepo si si ga prikrojil :plosk:
Hvala :oops: :)

Uporabniški avatar
John Wayne
Faca
Prispevkov: 107
Pridružen: 29. Mar 2012 ob 23:24
T-2: Že imam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a John Wayne » 9. Okt 2018 ob 12:00

@webmaher
Keymap Editor nameščen, urejen, dela.
Hvala

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a webmaher » 9. Okt 2018 ob 12:17

odlično sedi pet, pa mamic nič ni treba na roditelskega hodit :mrgreen:
Gaia za Leio očitno še ni pripravljena pa kot vidim nima nobenga Trojanca :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 9. Okt 2018 ob 13:29

jaz sem pa pozabil kako dobiti filme in serije na home screen....vcasih sem znal to narediti....sedaj pa ne vem kako ze gre to....uporabljam estuary mod in aura skina.....

Sent from my Huawei P-10 using Tapatalk

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a webmaher » 9. Okt 2018 ob 16:39

na widget jih daj pa trakt progress… greš na urejanje glavnega menija in pod FILMI dodaš widget za filme in pod SERIJE widget za serije...


P.S. na TVjih z android sistemom se gumbe lahko preuredi s tem programom https://play.google.com/store/apps/deta ... homebutton

Na mojem Sony TVju je gumb GooglePlay postal EON...dolg pritisk pa odpre Google trgovino...to sem pustil zato, ker sem mel probleme in se je najprej poleg EONa odprla še trgovina.... iz podobnih razlogov sem potem preprogramiral še NetFlix gumb, ki zdaj odpre Kodija (dolg pritisk pa Netflix)…. Kodi je sedaj sfriziran tako, da vse opravi Sony daljinec, tudi podnapise in morebitni zamik ...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 9. Okt 2018 ob 21:18

ne uspem dobiti filmov in serij na home screen....nic, bom pa tako kot do sedaj malo veckrat moral pritiskati po daljincu, da bom prisel noter do streaming fajla....

Sent from my Huawei P-10 using Tapatalk

Odgovori