KODI (XBMC)-Debata

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8478
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: KODI (XBMC)

Odgovor Napisal/-a kitl » 13. Avg 2015 ob 11:04

Android v TV-ju je bedarija nekako tako kot pralni in sušilni stroj v enem. Kupi se Android TV Box pa imaš vse brez zatikanj in ostalih for.
Slika


Lp, Kitl

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)

Odgovor Napisal/-a webmaher » 13. Avg 2015 ob 11:23

@Android v TVju ni bedarija, če bi bilo vse tako kot mora biti, aneda @kitl....
Z enim daljincem bi ganjal IPTV od T-2, gledal filme in serije prek Kodija ...
Verjetno tudi Linux TV ne bi bila bedarija... seveda delujoč.... Vse tako kot mora biti in @kitl biti srečen mnogo :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)

Odgovor Napisal/-a kibtu » 13. Avg 2015 ob 11:30

Se pridružujem webmaherju

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: KODI (XBMC)

Odgovor Napisal/-a roCkY » 13. Avg 2015 ob 13:30

Android je drek, če nimaš ekrana na dotik. No sej gre ampak je čisti mazohizem. WIN je OS za multimedijo - HTPC. Zraven pa en solidem miškolin in tipkovnica. Seveda pa je že to krepko dražje od android škatlce. Ampak meni je vredno. Žal KODI, ki trenutno nudi ogromno na raznih platformah ni zoptimiziran za WIN tako kot je recimo THJ spedenal multicasTV.

Zakaj ni nekega dobrega ekrana brez zvočnikov in brez "pameti" sem se spraševal že pred leti. Ampak če sem hotel top sliko je bilo treba vso šaro plačat.

Sicer pa dosti offt. Temo je avtor odlično zastavil. Za takle čvek najbolje, da se čimprej odpre dodatna.

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)

Odgovor Napisal/-a kibtu » 13. Avg 2015 ob 14:43

Če grem nazaj na KODI in Stalker ...
Pri meni me vedno spusti noter, ko KODI-ja resetiram. Skoraj vse iz prve.

Sem pa pri samem Stalkerju opazil (ne vem, če je to na novo?), da ima v naboru 3 kanale PPV Movies (kao Pay Per View Movies). Kliknem na kanal in se s tistim trenutkom začne film v HD. Ustavim film in še enkrat kliknem na isti kanal ... se začne drugi film. Ustavim tega, spet klinem na ta isti kanal, se začne tretji film. He he! Mislim, da imajo v naboru vsakega kanala cca 5 - 6 filmov. Nism prepričan, ampak se mi zdi, da ni nujno, da so v kakšnem vrstnem redu. Če se ne motim, se lahko zgodi, da katerega zaštarta dvakrat zaporedoma. Nisem še čisto raziskal ... mi je bil film dober, pa sem nehal eksperimentirat. Slika čista ko suza! He he! Edina težava tukaj so podnapisi, ker se v naslovu izpiše ime kanala in ne naslov filma. Zato KODI sam ne najde primernih podnapisov. Lahko se jih pa poišče ročno. Opcija je.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)

Odgovor Napisal/-a webmaher » 13. Avg 2015 ob 19:00

zakaj pa bi takole na blef, če lahko gledaš tisto kar ti želiš ... edino če raziščeš, če gre za tv filme, ki jih posnamejo tv hiše (FOX, Sony, Hallmark...) in je filme praktično težko dobiti, čeprav gre za v redu izdelke... sicer bi potem verjetno imel probleme s podnapisi, ki jih ne bi bilo...
pred nekaj tedni sem dobil IPTV listo kjer so bili poleg normalnih kanalov še vsi filmi in serije, ki jih vrtijo na Primafila kanalih... en dan je delovalo potem pa adijoooo i piši mi :mrgreen:
Včeraj se mi je prvič zgodilo, da je podnapis sesul Kodija... film najprej štartal v Genesisu in je normalno delal, takoj ko pa sem dodal podnapise, ki sem jih seveda menjaval, se je pa Kodi sesul... potem isti film štartal v Pulsarju isti šmorn... potem se spomnil genialne ideje :car:
podnapis šel iskat in ga ročno skopiral v mapo namenjeno za ročno dodane podnapise in voilaaaaaa :mrgreen:
@kibtu probaj stakniti kak super dodatek za ex yu filme in serije... bratec potožil, da ni blo za dobiti 7 in 8 sezone Lud zbunjen normalan pol jih je pa s Partisa naložu...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8478
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: KODI (XBMC)

Odgovor Napisal/-a kitl » 13. Avg 2015 ob 22:05

Na čem pa to laufaš? Jaz uporabljam Kodi-ja že leto in pol več ur dnevno pa mi kaj takega še ni uspelo narediti :oops:
Slika


Lp, Kitl

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)

Odgovor Napisal/-a webmaher » 13. Avg 2015 ob 23:07

ti si nezahteven uporabnik in te baš briga za DX 11 :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

cslesce
Navdušenec
Prispevkov: 723
Pridružen: 1. Okt 2011 ob 17:21
T-2: Že imam
Paket: 200/20
Kraj: Kranj

Re: KODI (XBMC)-Vodič

Odgovor Napisal/-a cslesce » 15. Avg 2015 ob 21:11

moraš imeti posebej mrežno ali je dovolj 1 ?
Slika

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Vodič

Odgovor Napisal/-a kibtu » 15. Avg 2015 ob 21:16

Za PVR (T-2) rabiš video signal. Za ostale video dodatke pa data signal.
Če imaš na modemu 4 x (video + data), potem je dovolj ena mrežna.
Lahko pa video dodatke spremljaš prek wifi.

bedanec
Znanec
Prispevkov: 61
Pridružen: 10. Feb 2011 ob 21:58
T-2: Že imam
Paket: T4 20M + HDTV + L

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a bedanec » 16. Avg 2015 ob 15:29

Ima mogoče kdo KODI-ja naloženga na RPi B (prva verzija, 256 ali 512 rama), da vem če se mi sploh splača probat, al je prepočas vse skupi?

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a madpanter » 16. Avg 2015 ob 22:44

Jaz imam na 512mb nalozeno. Biser hitrosti ni nazalost kljub temu da imam navito na 900mhz ceprav mi iptv deluje bp. Nekako hitrost je kot amino od siola... Ce imas opcijo raje uporabi raspberry pi 2, oziroma se bolje cubox.
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 17. Avg 2015 ob 11:58

Zunaj sta novi KODI 15.1 Isengard Maintenance Release ter KODI 16.0 Jarvis. Slednjega jaz še nebi nalagal, ker verjetno ni še stabilen.

Za ljubitelje dodatka Stalker sem našel tale navodila: https://www.youtube.com/watch?v=yzZvMbzub_w
Gre za Stalker Client (PVR), ki deluje kot TV v živo ... kot PVR IPTV Simple Client (T-2 kanali). Zadeva je bila enkrat že aktualna, ampak potem pa je nehala delat. V videu kaže, da dela tudi EPG vodič. Bom sprobal proti večeru in če dela, se razpišem v vodiču za KODI.
---------------------------------------
Probal zgornja navodila. Ne dela.
Zadnjič spremenil kibtu, dne 18. Avg 2015 ob 08:16, skupaj popravljeno 1 krat.

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 17. Avg 2015 ob 12:41

@webmaher
Sem iskal, pa nič našel za ex-yu. Včasih je MashUp imel dober search sistem in si našel marsikaj, ampak sedaj ne deluje več. Potem sem gledal dodatek Macedonia on demand, ki ima čuda ex-yu kanalov, ampak tudi ne delujejo več, ker jih nihče ne vzdržuje (spremlja ip naslove).
Iskano serijo sem zasledil v TubePlus, ampak mi ni ratalo najti dodatka. Včasih je bil, zdaj pa ... hmmm.
Edino, kar bi morda bilo za uporabo, je, iskanje filmov po jeziku (če se ne motim, ima to možnost Genesis?). Serije pa, žal, nisem uspel najti.
Vem tudi, da je obstajal en torrent dodatek za KODI-ja, ki je torrente kar predvajal, brez da bi jih predhodno cele staknil. Pa mislim, da je tudi ta že mimo.

Sorry. Imam v mislih še naprej.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a webmaher » 17. Avg 2015 ob 13:45

ni panike... kaj veš kako je s Pulsarjem... avtor je menda izjavil, da bo nekoč mogoče uporabljati strani ala Partis...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Odgovori