KODI (XBMC)-Debata

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 4. Apr 2018 ob 13:23

Mislim, da za ta denar dobiš več pri MINIX NEO U9-H

prednosti:
- 16 Gb Rom (8 Gb boš hitro zafilal)
- 8 jedrni (octa core)
- Android 6.x (Android 5 naj ne bi bil tako stabilen)
- forum podpora in nadgradnje

... moje skromno mnenje.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 4. Apr 2018 ob 16:19

200USD za kitajski android box? Dobiš še enega kitajca zraven?

Če ti denar ni problem, kupi Nvidia Shield... najboljši Android box trenutno... noben kitajček mu ne seže niti do gležnjev...
https://www.amazon.de/NVIDIA-SHIELD-Str ... dpSrc=srch

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a atepej » 4. Apr 2018 ob 23:02

Slika

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 4. Apr 2018 ob 23:53

Nexus player je bil nekoč top... sedaj je pa že zastarel in mislim, da tudi "end of life"...
Fire TV je ok... ima pa problem, da ima precej prilagojen Android (brez google play servicev).

valnet
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 1. Jan 2017 ob 15:06
T-2: Še nimam
Paket: - Niti ga ne bom imel!
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a valnet » 5. Apr 2018 ob 09:50

Dobra novica za vse, ki so razočarani nad tem, da bikerday lista ne dela v Kodi-ju 18 v PVR Simple... lista dela in to zelo dobro. Preklaplja v sekundi, dela brez zastojev, epg pa itak.
Vendar je tu ena finta... če namestite iz te setup datoteke kodi-18.0-Leia_alpha1-x64.exe, vam lista ne bo delala. Namestiti si morate Nightly builds, potem bo to delalo brez problema. Dela že od nightly verzije KodiSetup-20180324-74e5e660-master-x64, msilim da ena dobra dva tedna nazaj in z vsemi preoblekami, no vsaj s tisti, ki sem jih sam preskusil (Aeon Nox Silvo, Estuary modv2 in pa originalni Estuary)
Kdor želi ostat na Leia Alpha 1, lahko B2 listo gleda preko dodatka Live Stream Pro, tudi z EPG-jem. Kako, je tu dober vodič https://www.youtube.com/watch?v=x0hUXzLRRFY

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 5. Apr 2018 ob 09:55

Opa!!! Odlična novica! Včeraj sem v Leio transformiral svoj build narejen v (fuse)neue in dela ok. Sem pa to naredil na alphi, tako da sem brez Bikersday oz sem jo naložil prek Playlist Loader-ja.
Sem sicer probal naloiti zadnjo verzijo Nightly builda, pa mi ga je ven metalo. Bom še enkrat probal.

valnet
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 1. Jan 2017 ob 15:06
T-2: Še nimam
Paket: - Niti ga ne bom imel!
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a valnet » 5. Apr 2018 ob 10:02

atepej napisal/-a:Gledam nekaj takega, bo OK: https://www.banggood.com/Egreat-A5-Hi37 ... rehouse=CN ?
A ni škoda toliko denarja? Kaj manjka temu https://www.techshop.si/index.php?route ... ct_id=1706 ? Po moje čisto nič, android 7.1, 3G RAM, osemjedrni,.... Še še slo garancija in servis ter brezplačna dostava v 2-3 dneh.

valnet
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 1. Jan 2017 ob 15:06
T-2: Še nimam
Paket: - Niti ga ne bom imel!
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a valnet » 5. Apr 2018 ob 10:04

kibtu napisal/-a:Opa!!! Odlična novica! Včeraj sem v Leio transformiral svoj build narejen v (fuse)neue in dela ok. Sem pa to naredil na alphi, tako da sem brez Bikersday oz sem jo naložil prek Playlist Loader-ja.
Sem sicer probal naloiti zadnjo verzijo Nightly builda, pa mi ga je ven metalo. Bom še enkrat probal.
Ja, sem prebral v prejetem mailu, zato pa sem tudi objavil tole tu na forumu. Če ti ne bo šlo, poskusi s kako starejši nightly verzijo, gor maš tisto s katero ziher dela. Jaz sem prej namestil zadnjo in dela kot se šika.

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 5. Apr 2018 ob 10:07

Sem zrihtal. Res deluje ok. Hvala!
Imam pa težave s sliko od T2 kanalov. Slika vsake toliko zakocka. Hudiča! A pozna kdo rešitev še za to težavo?

valnet
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 1. Jan 2017 ob 15:06
T-2: Še nimam
Paket: - Niti ga ne bom imel!
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a valnet » 5. Apr 2018 ob 12:21

To kockanje zna imet več vzrokov. Lahko je vzrok na strani serverja, lahko v wifi-ju (se za trenutek upočasni hitrost, zato je bolje preko kabla), lahko je predpomnilnik...
Jaz sem podobno težavo rešil tako, da sem v m3u playlisto pod #EXTM3U dodal #EXT-X-ALLOW-CACHE:YES in v advancedsettings.xml sem vrednost <readfactor> (stari "ukaz" <readbufferfactor> ne dela več v Kodi-ju 17.6 in 18) povečal vrednost na 10.0
Poskusi, morda bo ratalo

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 5. Apr 2018 ob 15:00

atepej napisal/-a:Gledam nekaj takega, bo OK: https://www.banggood.com/Egreat-A5-Hi37 ... rehouse=CN ?
No jaz ti predlagam v tem cenovnem razredu raje Nvidia Shield TV. Moram pa rečt da mi deluje T2 iptv zadovoljivo tudi na trugem koncu spektra https://www.banggood.com/Tanix-TX3-Mini ... rehouse=CN

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 5. Apr 2018 ob 16:42

valnet napisal/-a:To kockanje zna imet več vzrokov. Lahko je vzrok na strani serverja, lahko v wifi-ju (se za trenutek upočasni hitrost, zato je bolje preko kabla), lahko je predpomnilnik...
Jaz sem podobno težavo rešil tako, da sem v m3u playlisto pod #EXTM3U dodal #EXT-X-ALLOW-CACHE:YES in v advancedsettings.xml sem vrednost <readfactor> (stari "ukaz" <readbufferfactor> ne dela več v Kodi-ju 17.6 in 18) povečal vrednost na 10.0
Poskusi, morda bo ratalo
Meni je očitno pomagal reset modema/ruterja. Kot da se malo "zapaca", če preveč eksperimentiram. He he!

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a atepej » 6. Apr 2018 ob 10:50

mikrohard napisal/-a:Nexus player je bil nekoč top... sedaj je pa že zastarel in mislim, da tudi "end of life"...
Fire TV je ok... ima pa problem, da ima precej prilagojen Android (brez google play servicev).
Kaj pa tole https://www.asus.com/Chrome-Devices/Chr ... /overview/ glede na to da so sedaj dali gor Google play store.
Slika

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 6. Apr 2018 ob 12:01

Tega pa ne poznam.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a atepej » 6. Apr 2018 ob 12:05

Se bom žrtvoval - za dobrobit tega foruma :mrgreen:
Slika

Odgovori