KODI (XBMC)-Debata

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a webmaher » 15. Nov 2015 ob 11:28

od kdaj sem pa jaz Kodi strokovnjak :mrgreen:
jaz sem samo navadni uporabnik, ki se vedno toliko pomatra, da mu deluje vse tisto kar mora delovati :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
je pa tko, da Kodi programerji kdaj nehote kaj pokvarijo.... zadnja taka stvar naj bi bila IPTV, kjer iz neznanega vzroka čakaš na preklop med kanali tudi po 5 in več sekund..... ta ista lista recimo na pametni TV dela čisto spodobno... nekateri zato uporabljajo starejše verzije Kodija...
Seveda pa nekatere liste delujejo svetlobno hitro tudi tista od T-2 :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 15. Nov 2015 ob 11:36

kitl ... rešitev tvoje težave je bila izven mojega dosega. Sorry. Me veseli, da si bil toliko vztajen in sam razturil problem. Juhu!

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a webmaher » 15. Nov 2015 ob 11:40

@kitlu pohvale, da se tudi sam kdaj pomatra in ni med unimi, ki sam jamrajo :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
jst1
Nergač
Prispevkov: 805
Pridružen: 10. Sep 2012 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a jst1 » 15. Nov 2015 ob 12:19

Zanimivo kako sta se v kitlovem postu sama našla :)
Sicer pa Ok razumem, da je dodatek za samodejno označevanje. Ker pa jaz nisem lene sorte sem bil pripravljen sam dat kljukico z desnim klikom pa žal ni šlo. In to mi je čudno. Je pa res, da filma nisem do konca pogledal oz. sem ga ampak napisov na koncu pa res nisem. Ampak ročno sem mislil, da bo vseeno šlo.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kitl » 15. Nov 2015 ob 13:50

webmaher napisal/-a:@kitlu pohvale, da se tudi sam kdaj pomatra in ni med unimi, ki sam jamrajo :mrgreen:

To ti dam pa čisto prav :D
Slika


Lp, Kitl

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 15. Nov 2015 ob 21:16

Tukaj prilagam zadnjo posodobljeno M3U listo za Kodija.
Novost te liste je, da so imena kanalov pobarvana glede na skupino. Fajn izgleda. Zaradi BB-code, ki to omogoča, žal, pa lista ni primerna za MulticastTV.

[Razširitev m3u Je bila deaktivirana in je ni mogoče prikazati.]

Vsebuje: MPEG2, HD, HD720 ter radijske kanale.

cable guy
Model
Prispevkov: 328
Pridružen: 2. Dec 2014 ob 23:40
T-2: Že imam
Paket: Exyu iptv+Directtv+Verizon+Sky

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a cable guy » 15. Nov 2015 ob 22:41

kitl napisal/-a:Vsi Kodi strokovnjaki na tem forumu mi niso znali pomagati in trdili, da je kljukica po default-u, kar NI RES!!!! Sem si sam pomagal in našel rešitev za avtomatsko kljukico po pogledani vsebini. Dodatek se imenuje LAZY TV tukaj so pa navodila za namestitev https://seo-michael.co.uk/how-to-instal ... -for-xbmc/
jaz nimam problemov glede tega na sreco. Ko pogledam serijo se mi sama od sebe kljukica pojavi zraven.
"To Do is To Be" - Nietzsche

"To Be is To Do" - Kant

"Do Be Do Be Do" - Scooby Doo

Uporabniški avatar
veiztex
Nadebudnež
Prispevkov: 457
Pridružen: 14. Dec 2006 ob 15:56
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a veiztex » 16. Nov 2015 ob 08:43

tudi meni ko pogledam do konca se kljukica pojavi. Če sem dal kakšen plugin za to nevem. Poleg tega ce dam mark as watched tudi normalno dela samo se mi zdi, da je malo počasno to ponavadi.

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 16. Nov 2015 ob 10:41

kitl napisal/-a:Vsi Kodi strokovnjaki na tem forumu mi niso znali pomagati in trdili, da je kljukica po default-u, kar NI RES!!!! Sem si sam pomagal in našel rešitev za avtomatsko kljukico po pogledani vsebini. Dodatek se imenuje LAZY TV tukaj so pa navodila za namestitev https://seo-michael.co.uk/how-to-instal ... -for-xbmc/
kljukica po defaultu se preverjeno sama doda pri dodatkih pulsar in genesis. seveda je potrebno film ali serijo spustit do konca, ko te kodi vrze ven iz plejerja.....ce se ne pocaka tudi kljukice ne bo....za ostale video dodatke pa ne vem tocno....

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kitl » 16. Nov 2015 ob 11:01

Ne mi nakladat pustim do konca ni nobene kljukice dokler ni nameščen Lazy TV potem se pa naredi. Kar testiraj Kodi-ja si odstrani tudi njegove datoteke v Docouments and settings pa ga na frišno naloži pa boš videl kje bo kljukica nikjer Sem preveč Kodi-jev namerstil v zadnenjem času na različnih mašinah in sistemih tako, da lahko 10000% trdim, da Kodi po defaultu nima več avtomatske kljukice jo pa je imel včasih..
Slika


Lp, Kitl

Tempus fugit
Faca
Prispevkov: 170
Pridružen: 20. Feb 2014 ob 13:54
T-2: Že imam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a Tempus fugit » 16. Nov 2015 ob 18:26

kibtu napisal/-a:Tukaj prilagam zadnjo posodobljeno M3U listo za Kodija.
Novost te liste je, da so imena kanalov pobarvana glede na skupino. Fajn izgleda. Zaradi BB-code, ki to omogoča, žal, pa lista ni primerna za MulticastTV.
Kodi_M3U_colorfont.m3u
Vsebuje: MPEG2, HD, HD720 ter radijske kanale.
@kibtu
Hvala, dela super, lepo si jih obarval. :plosk:

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 17. Nov 2015 ob 11:15

kitl napisal/-a:Ne mi nakladat pustim do konca ni nobene kljukice dokler ni nameščen Lazy TV potem se pa naredi. Kar testiraj Kodi-ja si odstrani tudi njegove datoteke v Docouments and settings pa ga na frišno naloži pa boš videl kje bo kljukica nikjer Sem preveč Kodi-jev namerstil v zadnenjem času na različnih mašinah in sistemih tako, da lahko 10000% trdim, da Kodi po defaultu nima več avtomatske kljukice jo pa je imel včasih..
hja, testiral da lahko potrdim svojo tezo....instalacija povsem na novo kodi 16 beta 1.....instaliral genesis in stream all the sources dodatka.....in nic drugega vec.....pri meni se kljukica za ogled serije ali filma doda sama, ampak mora fajl priti do konca....ce ne, potem se kljukica ne doda....

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 17. Nov 2015 ob 11:34

@kitl a preobleko imaš osnovno? To mi sedaj edino pade na pamet. Ali pa, da ga kakšen wizard sračka?

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kitl » 17. Nov 2015 ob 11:55

Imam osnovno preobleko ja. Lej saj lahko probaš pa si Lazy TV vtičnik izklopi pa poskusi, če še dela kljukice. BTW a za Samsung TV bodo ldaj spisal Kodi-ja, da se potem lahko rešim Minix-a :D
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
jst1
Nergač
Prispevkov: 805
Pridružen: 10. Sep 2012 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a jst1 » 17. Nov 2015 ob 18:56

Glede kljukic je očitno pri vsakemu drugače. Meni niti ročno ne gre dat kljukico kaj šele, da bi jo samodejno.

Odgovori