KODI (XBMC)-Debata

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 12. Avg 2017 ob 15:01

OpenSubtitles.org By OpenSubtitles - to je enak odprt dodatek

gorann3
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 5. Jan 2015 ob 13:04
T-2: Že imam
Paket: T4 giga

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a gorann3 » 12. Avg 2017 ob 16:16

to imam na smart tvju, nic ne delam preko pcja

Uporabniški avatar
John Wayne
Faca
Prispevkov: 107
Pridružen: 29. Mar 2012 ob 23:24
T-2: Že imam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a John Wayne » 12. Avg 2017 ob 16:56

gorann3 napisal/-a:zivjo

kako bi usposobil da mi vlece podnapise iz subtitles.org, dodanega imam, ampak mi napise, da treba uporabnisko ime in geslo nekje vpisat

titlovi in podnapisi ne najdejo nic ponavadi, edino bsplayer najde vecinoma v anglescini
https://seo-michael.co.uk/in-order-to-c ... -kodi-fix/

Uporabniški avatar
Lorem Ipsum
Faca
Prispevkov: 197
Pridružen: 1. Apr 2016 ob 14:16
T-2: Že imam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a Lorem Ipsum » 13. Avg 2017 ob 13:05

Popravek addona, ki ne zahteva prijave za prenos podnapisov je OpenSubtitles.org by OpenSubtitles
Direkten link za prenos zip datoteke >> KODI -> System -> Settings -> Add-ons -> Install from zip file

gorann3
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 5. Jan 2015 ob 13:04
T-2: Že imam
Paket: T4 giga

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a gorann3 » 16. Avg 2017 ob 20:52

hvala vsem, bom sprobal ob priliki pa porocam

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 18. Avg 2017 ob 20:02

Mislim, da sem končno našel razlog in nekakšno rešitev za vse tiste (Android mostly), ki vam Kodi/XBMC/SPMC zmrzne na štartu, oziroma se pojavi obvestilo o tem.
Težava se načeloma pojavlja v buildih oz. skinih kot so Xonfluence. Opažam, da do težave pride, če zaženem Kodi z miško in potem z njo še "telovadim", dokler se Kodi postavlja. V kolikor pa imam miško na mizi in po kliku na zagonsko ikono kurzorja ne premikam več, zadeva ne zmrzne. Testiram že cel teden in izgleda, da je to to.

valnet
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 1. Jan 2017 ob 15:06
T-2: Še nimam
Paket: - Niti ga ne bom imel!
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a valnet » 21. Avg 2017 ob 14:08

streightedge napisal/-a:Odkar se je glavni razvijalec umaknil iz razvoja Exodusa gre vse samo še navzdol. Od prejšnjega tedna ne dela več trakt integracija....

Kibtu poznaš kak addon ki ima trakt integracijo in deluje vsaj približno ok?

THX
Exodus praktično ne obstaja več. Tiste verzije, ki se še dajo dobit na netu, ne delujejo. Je pa ista ekipa ustvarila nov addon po imenu Covenant, ki je v bistvu izboljšana verzija Exodusa. Sam ga uporabljam že dober mesec in mi dela odlično (imam KODI 17.4.-RC1). Nastavitve so praktično identične kot za Exodus.

Opis in navodila tukaj: http://koditips.com/covenant-kodi-insta ... dus-addon/

valnet
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 1. Jan 2017 ob 15:06
T-2: Še nimam
Paket: - Niti ga ne bom imel!
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a valnet » 21. Avg 2017 ob 15:00

Lorem Ipsum napisal/-a:
kibtu napisal/-a:Danes tudi meni dela vse na Kodi 18 Leia. Verjetno kakšen update?
Pri Kodi 17 Krypton pa ga je slika še vedno biksala. Danes tudi HD..
Leia deluje že kak mesec se mi zdi.
kibtu napisal/-a:Muči me samo še to, da ne morem na Leio namestiti skin Xonfluence. Bo verjetno treba še malo počakat
Meni pa se dopade Estuary... Najbrž zato, ker sem ženska :oops: pa ker itak ne maram cel kup nepotrebne navlake.. Več ko jo je, več je možnosti, da se kje kaj zatakne.
kibtu napisal/-a:Sam sem opazil, da mi SD slika biksa pri teh novih skinih na 17 in 18. Torej, če dam skin na Confluence, je slika normalna.
Nameščen imam KODI 17.4-RC1 in skin Aeon Nox 5: SILVO. Videz podoben Confluence a s kar nekaj uporabnih dodatnih nastavitev, da se jo lepo personalizirat. Vse funkcije delujejo tekoče in brez zatikanja.
Opisi, navodila, prenosi tule: https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=210069

Tako je videt pri meni:
Slika Slika Slika Slika Slika

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 21. Avg 2017 ob 17:48

Zelo lepo,valnet! Imaš Siol ali T2?

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 21. Avg 2017 ob 17:56

kibtu napisal/-a:Zelo lepo,valnet! Imaš Siol ali T2?
glede na SD kanale bi rekel da je T-2....ce pa ze je pa ne razumem zakaj nimate HD kanalov v listi pred SD....

Sent from my Huawei-P10 using Tapatalk

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 21. Avg 2017 ob 18:26

Iz zadnje slikice je vidno, da valnet gleda Bikersday listo (B2). Veliko T2 kanalov se ne predvaja tekoče na Kodi 17.4. Še vedno precej počasno preklapljanje. SPMC je za Andrida zaenkrat še vedno boljši. Mi je pa zelo všeč, kaj je valnet naredil/a s skinom ... zelo lepo.

Bayern1, vsak si lahko omisli svoj seznam.

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 21. Avg 2017 ob 18:38

seveda si ga, samo ze HD ni slika taka kot bi morala biti in pol naj bi pa SD gledal, ki je pravi zmazek....

Sent from my Huawei-P10 using Tapatalk

valnet
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 1. Jan 2017 ob 15:06
T-2: Še nimam
Paket: - Niti ga ne bom imel!
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a valnet » 22. Avg 2017 ob 10:57

kibtu napisal/-a:Zelo lepo,valnet! Imaš Siol ali T2?
kibtu napisal/-a:Iz zadnje slikice je vidno, da valnet gleda Bikersday listo (B2). Veliko T2 kanalov se ne predvaja tekoče na Kodi 17.4. Še vedno precej počasno preklapljanje. SPMC je za Andrida zaenkrat še vedno boljši. Mi je pa zelo všeč, kaj je valnet naredil/a s skinom ... zelo lepo.
Hvala za pohvalo kibtu :oops:

Nimam ne enega, ne drugega, pač pa sem si naredil svoj seznam, mešanica povezav z bikerdays liste in ostalih povezav, ki sem jih z mukotrpnim iskanjem našel na netu. Imam 130 kanalov, od tega 22 HD. EPG pa si sam urejam s pomočjo tega programa: http://webgrabplus.com/

Kodi 17.4 imam nameščen na prenosniku (Windows 10) in mi lepo dela. Preklop med kanali je hiter (1-2 sekundi), samo predvajanje je tekoče. Vsebine gledam preko HDMI kabla na TV-ju. Resda SD ni neka visoka kvaliteta, je pa gledljivo (zaslonski posnetek HBO je malo ponesrečen). Sicer pa mi TV zdaj ni prioriteta (imam Telemach), pomembno mi je gledanje filmov in serij, tu pa pride do izraza Covenant :D

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 22. Avg 2017 ob 12:58

Aha, sem slutil, da gre za druge vire. Namreč T2 kanali se zeloooo počasi preklapljajo na Kodi 17. Bikersdaj in verjetno tudi Siol pa brez problema. Ne vem, zakaj je temu tako. Pa ni važno, ali jih gledam na Androidu ali Windowsih.
Kodi 18 je bolj obetaven, a za sedaj še vedno zelo nestabilen.
Zaradi tega jaz ostajam na SPMC 16.7.1. Žal na njem ne potegne Silvo 6.0.9 ampak le 5.x.x. Sem pa zelo zadovoljen s Xonfluence skinom.

Covenant se mi pa zdi identična kopija Exodusa kot mnoge druge. A je kaj razlike?

Nego ... zanima me tvoja osebna lista. Se da to kaj "sposodit"? Jutri vrnem. Ha ha ha ha! Šala! Sem fan ameriškega nogometa in bi rad to gledal v HD, če imaš kak link. Za SD mi ni problem.

box42y
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 25. Avg 2017 ob 11:57
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a box42y » 25. Avg 2017 ob 12:13

Zanima me če kdo ve zakaj na Kodi 17.4 pri dodatku za glasbo Rtv slovenija iz Markop 159 Repository ne dela arhiv oddaj postaje v živo pa delujejo. Hvala za odgovor!

Odgovori