Dostop do EPG za PCje in podobno

Vse o T-2 IP televiziji
Uporabniški avatar
velis
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 7. Jul 2007 ob 08:02
T-2: Že imam
Paket: kvajestvemker
Kraj: Radovljica

Dostop do EPG za PCje in podobno

Odgovor Napisal/-a velis » 17. Okt 2015 ob 23:40

OK, ker mi je t2.t-2.net prenehal delovati, sem moral najti drugačno rešitev. Sem si jo naredil in pravkar sem zaključil s prvim uvažanjem v moj MediaPortal setup. 8)
Moja rešitev je preprost grabber, ki z neta potegne EPG ter ga shrani kot XmlTV datoteko.

OK, torej imam sedaj poln EPG, kar je super in oh in sploh. Da sploh ne omenjam, da imam sedaj tudi opis programa, česar prej nisem imel. :rtmT2: :car:

Ampak pri vsem tem se mi je pa porajalo kar nekaj vprašanj. Upam, da niso preveč neumna:
  • Zakaj je EPG tak problem? Praktično vsak thread, ki se ukvarja z njim, ima same dead linke. Težko je priti do njega, enako težko ga vzdrževati na netu.
  • Ali obstaja kakšna praktična omejitev, da nekdo ne more tega spraviti na DropBox (ali ustrezno alternativo), kjer bi predvidoma pasovna širina ne bi smela biti problem?
V primeru, da me ponudnik, od katerega EPG črpam sedaj, ne bo "našel", bi bil pripravljen svojo skripto usmeriti tudi na kak DropBox share ali kaj podobnega. Če je seveda interes. In če problemi v zvezi s temi EPG datotekami niso nekaj sistemskega (pravni, itd.).

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3103
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Dostop do EPG za PCje in podobno

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 18. Okt 2015 ob 00:02

Če EPG pobiraš direktno od ponudnikov TV programov, ni (načeloma) nobenih omejitev za objavo (razen tehničnih seveda). V kolikor pa EPG pobiraš s strani, kjer je že lepo zbran in urejen na enem mestu, se pa zatakne, ker je nekdo že vložil svoje delo (in denar), da je to naredil (in ob tem gotovo objavil tudi pogoje uporabe in prepoved redistribucije). V kolikor pa je EPG še preveden (kot pri Telekomu in T-2-ju), je pa še dodaten pravni problem... operaterji namreč za ta EPG plačujejo lepe zneske in so pogodbeno zavezani, da preprečujejo vsakršno redistribucijo tega EPG-ja. Večinoma ljudi, ki to počnejo za lastno uporabo, ne preganjajo... pri objavljanju bodi pa raje previden.

Uporabniški avatar
velis
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 7. Jul 2007 ob 08:02
T-2: Že imam
Paket: kvajestvemker
Kraj: Radovljica

Re: Dostop do EPG za PCje in podobno

Odgovor Napisal/-a velis » 22. Okt 2015 ob 14:40

Hm, zanimivo: pravkar sem šel prav gledat T-2, telemach in Telekom sporede. Nobeden od njih na svojih straneh s sporedom ne navaja pogojev uporabe sporeda. Torej, hipotetično, če bi vlekel podatke pri njih, izrecne prepovedi ni?

Mislim, splošno avtorsko pravo itaq vedno velja, ampak že ti trije objavljajo vsebine, ki so jih ustvarili drugi. In če njim ni potrebno napisati pogojev uporabe, potem je eden od mogočih sklepov, da za te vsebine ne obstaja prepoved redistribucije?
V končnem tudi ne vidim, zakaj nek programski ponudnik ne bi želel, da so poljubni ljudje seznanjeni z njihovim programom, saj to poveča možnost, da bodo gledali, ne?

Ali pa vse skupaj napačno razumem. Res bi si želel, da bi se tu oglasil kakšen T-2-jevec in povedal stališče T-2 v zvezi s tem. V lastnih besedah in mnenju, seveda, saj je to neuradni forum. Dokler ne dobim jasnega signala v katero koli smer, prosim nič ZS, ker skripte ali rezultata ne dam! Če bo objavljeno, bo objavljeno v OP tega threada ali pa nikjer!

echobravo88
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 20. Avg 2008 ob 15:32
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10

Re: Dostop do EPG za PCje in podobno

Odgovor Napisal/-a echobravo88 » 22. Okt 2015 ob 15:44

Če ga boš kje objavil, prosim za link (lahko na privat), ker se moj Mediaportal ne bi branil boljšega EPG-ja... ;-)

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Dostop do EPG za PCje in podobno

Odgovor Napisal/-a webmaher » 22. Okt 2015 ob 15:53

mislim, da je @mikrohard kar zadel poanto vsega... če boš mel zase je OK, če boš ponujal pa četudi zastonj se pa lahko tudi kaj zaplete... jaz bi teoretično in praktično lahko potegnil ves EPG iz Telesmehovega signala a kaj ko je zelo netočen zato raje uporabljam svojega, ki je najbolj točen od vseh..še posebno v soboto in nedeljo :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3103
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Dostop do EPG za PCje in podobno

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 22. Okt 2015 ob 17:56

Tako ti bom povedal... če slučajno izkoriščaš tv2go spletno stran za generiranje lastnega EPG-ja, ti močno odsvetujem kakršnokoli javno objavo, ker:
1.) Jih s tem gotovo ne boš razveselil
2.) Je iz pravnega stališča stvar v določenih točkah precej podobna redistribuciji TV programov (pa se tukaj noben ne sprašuje, zakaj to ni dovoljeno)
3.) Bodo stvar prej ali slej zablokirali, kar bo tebi ustvarilo delo, da si boš ponovno usposobil EPG za lastno uporabo
4.) Se boš s tem izpostavil možnosti, da te mogoče najdejo in ti mogoče po pravni poti zagrenijo

Pa recimo, da "neuradno" poznam nekaj podrobnosti, pod katerimi T-2 dobiva EPG. Če si v dilemi pa stopi v stik z dobaviteljem EPG-ja, ki ga boš z malo googlanja prej ali slej našel, saj je ta trenutek tako rekoč monopolist.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Dostop do EPG za PCje in podobno

Odgovor Napisal/-a webmaher » 22. Okt 2015 ob 20:46

ne uporabljam nobene tv2go, ne Siol, ne sporedi.tv ampak sam delam sporede, ki jih dobim od tv kanalov...
"Neuradno" vem koga si mislil in tudi od tega sem v soboto in nedeljo bolj točen... :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3103
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Dostop do EPG za PCje in podobno

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 22. Okt 2015 ob 21:08

Nisem pisal tebi, temveč avtorju te teme. Ti si že večkrat omenil, da spored sestavljaš sam in ti popolnoma verjamem. Za dobavitelja sporeda Telekomu in T-2-ju je pa točnost sporeda res bolj naključje kot namera.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Dostop do EPG za PCje in podobno

Odgovor Napisal/-a webmaher » 22. Okt 2015 ob 21:50

vse jasno :-)
Telekom in T-2 dobita toliko točen spored kolikor plačata :mrgreen:
Dostikrat je pa nemogoče zagotoviti točen spored upam, da ti je to jasno :mrgreen:
Glede na dejstvo, da se uporablja tudi zamik za 3 dni nazaj bi bilo potrebno osveževati sporede tudi za nazaj... a kaj, ko tega ne počnejo TV postaje niti zase (nacionalka, POP, Planet...)...
Najbolj nori so pa na HRTju, kjer osvežujejo na spletni strani kadar se spomnijo, zihr pa vsaj 5X na dan... tudi če recimo osvežiš ob 18 uri popoldne in tudi če potem ni nobenega dogodka v živo spored za ta dan ne bo točen...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3103
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Dostop do EPG za PCje in podobno

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 22. Okt 2015 ob 22:00

Mi je popolnoma jasno, da spored nikoli ne more biti 100% točen. Ampak ko vidiš napake, ki se pojavijo zaradi kopiranja sporeda iz prejšnjih tednov, katere se po možnosti popravijo šele zadnji dan, ko je spored aktualen... Po mojih informacijah ni spored, ki ga T-2 trenutno dobiva nič cenejši od tistega, ki so ga imeli prej. Je pa bil prej bolj točen in se je za najbolj gledane programe ročno popravljal za časovni zamik, kar se sedaj seveda ne počne več. Je pa nov spored preveden (kar je nekaterim očitno zelo pomembno... mene recimo moti) in je obogaten z določenimi podatki (kot je npr. imdb ocena, itd). Ampak kaj ti vse to pomaga, če na koncu ni tisti na TV-ju, kar si pričakoval.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Dostop do EPG za PCje in podobno

Odgovor Napisal/-a webmaher » 22. Okt 2015 ob 22:21

kako je s cenami se mi ne sanja ziher pa to ne more biti poceni... seveda zdaj se špara na vsakem koraku... ročno popravljati po mojih izkušnjah je zeloooo zamudno... jaz ročno praktično ne popravljam nič, morda kdaj grem v mysql bazo pa morda popravim uro za eno ali dve oddaji, če je res kaj kar vem da zanima veliko ljudi.... ko smo že pri točnosti morda veš kako točni so FOXovi kanali, glede na dejstvo, da mi pošiljajo vsak dan popravke za naslednji dan... revčki ne znajo vkalkulirat čas za reklame in to počnejo tik pred zdajci pa me zanima ali so potem res točni....
Kar se točnosti tiče so bili carji skandinavski TV 3, če se ga še spomnite... sem teden dni preverjal in največje odstopanje je bilo slabe pol minute :-)
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
jst1
Nergač
Prispevkov: 805
Pridružen: 10. Sep 2012 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

Re: Dostop do EPG za PCje in podobno

Odgovor Napisal/-a jst1 » 22. Okt 2015 ob 22:32

Webmaher kje se vidi tvoje EPG-je?

Sicer pa me pri sedanjem izvajalcu epgjev najbolj jezi, ker so šalabajzerji in ni krivo to, da je težko v nulo točno naredit spored. Kot sem pisal že v drugi temi je na Minimaxu velikokrat napisno, da je ena risanka čez cel dan.... Potem moreš pa na zamiku iskat določeno risanko za otročke.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Dostop do EPG za PCje in podobno

Odgovor Napisal/-a webmaher » 22. Okt 2015 ob 22:41

jih ne objavljam več...
samo še zase, ker je to mimogrede pri osveževanju spletne strani
To je pa čudno glede Minimaxa ... za kateri dan se pa gre... lahko preverim pri sebi, ker vedno dobim spored za cel mesec...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3103
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Dostop do EPG za PCje in podobno

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 22. Okt 2015 ob 22:41

Za FOX-e ne vem točno, ker jih ne spremljam dnevno. Sem pa slišal, da radi tudi kratkoročno prestavljajo oddaje. Ampak dokler te obveščajo o spremembah, ne vidim takih težav. Kot sem že prej omenil, me bolj motijo napake, ki se pojavi zaradi kopiranja starega sporeda. Pa naj bo to bodisi zaradi tega, ker se spored res večinoma ponavlja, ali zaradi hitrejšega dela... prej ali slej zaradi površnosti pride do napak v sporedu, ki jih v originalnem sporedu sploh nikoli ni bilo. Primer: PRO7 ima od prejšnjega tedna do nadaljnjega vsak četrtek ob 20:15 "The voice of Germany". Dva tedna nazaj je bil v četrtek ob tem času film "Transformers". Zaradi površnosti nekoga, ki svojo službo/študentsko delo zgleda ne jemlje dovolj resno, je bil cel teden za ta četrtek na sporedu film "Transformers", čeprav takega sporeda v originalu nikoli ni bilo. Take napake me zmotijo... in takih napak ni malo. Potem so pa še malenkosti, ko pri evropskem prvenstvu v moški odbojki, kjer so se naše borili v finalu dodajo v spored sliko ženskih odbojkaric... pa ko ti v nedeljo ob dirki F1 piše "kvalifikacije" in podobne...

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Dostop do EPG za PCje in podobno

Odgovor Napisal/-a webmaher » 22. Okt 2015 ob 22:47

uf hudo.... jaz sem pa mislil, da takih napak ne morejo delat....
si se kaj na T-2 uradno pritožil... jaz sem pri Telesmehu dosegel le to, da so priznali, da EPG pazi ti to osvežujejo na vsakih 36 ur ali še več :mrgreen:
in potem se jim dogaja da niti za lastne SportKlube nimajo točnega sporeda...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Odgovori