Perfect player

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
igor2053
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 27. Dec 2010 ob 10:24
T-2: Že imam

Perfect player

Odgovor Napisal/-a igor2053 » 24. Dec 2015 ob 09:28

Na "pomarančo- orange pi pc"sem naložil Perfect player. Naložil sem ga namesto Kodija.Ta software deluje veliko boljše kot Kodi. Pomaranča ima samo 1GB rama in je veliko bolj podvržena zatikanju pri predvajanju.Ker je to precej manjši software (cca12MB) stvar deluje veliko bolj tekoče.Naj podam še primerjavo : Šport TV 1(HD) npr dela povsem tekoče,medtem ko na Kodiju slika stoji. Problem pa imam ker mi ne delujejo podnapisi. Pred dobrim letom sem imel starejšo verzijo tega programa - mislim da je bila verzija 1.24 (sedaj je 1.28). Delovala mi je na šrotu CS918. Spomnim se, da je stvar normalno delovala na sd formatu, pri hd resoluciji pa so bili podnapisi,vendar so bili ali premajhni ali na nepravem mestu. Pri sedanji verziji pa mi ne delajo. Dobim jih samo na tistih kanalih,ki jih imajo zapečene v samem signalu. Ali še kdo uporablja ta software , da mi pove ali podnapisi delujejo ali ne? Naj povem,da pri tej pomaranči deluje tudi daljinec šrota CS918, brez, da bi bilo treba popravljati kakšne nastavitve kode za daljinca. Software v boxu (protoboardu) imam naložen Zidoo X1.

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: Perfect player

Odgovor Napisal/-a kibtu » 24. Dec 2015 ob 19:47

Jaz sem tale Perfect Player sedaj že tretjič namestil in sprobal.
Nisem tako navdušen.
1. Se mi zdi, da je preklop med kanali 2-3 x počasnejši.
2. Pomikanje po EPG-ju je zelo krempasto. Če pritisneš tipko "desno", misliš, da se bo spored premaknil, pa ti samo zamenja skupino kanalov. Če hočeš v desno, moraš klikat po kanalih, ki so na desni. Grafika vodiča veČih kanalov hkrati (OSD) pa ne prikazuje, katera oddaja je trenutno na sporedu.
3. Podrobnejši opis oddaj je zelo skromen. Ni ocene, ni ...
4. Reklame na brezplačni aplikaciji za androida.
5. Podnapisi so čisto mičkeni.
... bodi dovolj.

Osebno vsake toliko prečekiram, če se je pojavil kakšen program, ki bi T-2 kanale predvajal bolje in lepše na androidu kot Kodi. Bom zelo vesel, ko se to zgodi. Žal me tale Perfect Player ni prepričal.
Naj še kdo drugi proba in napiše mnenje. Dva sva premalo.

igor2053
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 27. Dec 2010 ob 10:24
T-2: Že imam

Re: Perfect player

Odgovor Napisal/-a igor2053 » 24. Dec 2015 ob 20:57

Praviš,da si ga že tretjič sprobal. Katero verzijo tega programa (to je bistven podatek).Ko sem ga pred dobrim letom preizkušal na šrotu CS918 (procesor Rk3188 -na Freatab forumu so ga dobro skritizirali)se je že takrat bistveno hitreje odzival kot Kodi. Problem samo so bili podnapisi v HD resoluciji (v SD teh problemov ni bilo). Pri SD si moral vsak kanal,ki si ga želel gledati nastaviti,ker je rad prikazoval teletext. Po nastavitvah se je bistveno hitreje odzival, kot Kodi.
Pomikanje po EPG-ju je po moje zelo dobro. S pravo izbiro tipk imaš tudi časovni trak,kjer vidiš kaj je na sporedu na kanalih, ki jih vidiš tisti trenutek na trenutni strani.
Opis oddaj se mi zdi v redu saj EPG prihaja iz istega vira ,kot za Multicast (//appinstaller.kralj....).Boljša se mi zdi tudi rešitev,da se text počasi sam premika - ne tako kot pri Kodiju -1/3npr. pa moraš,če hočeš prebrati cel tekst (kot pri teletextu) se prestaviti na 2/3 in 3/3.
Reklam v mojem primerku ni bilo, ker imam premium verzijo.
Podnapisev pri tej verziji nisem zasledil (razen tistih ,ki so že v sami oddaji ali filmu zapečeni ,kot npr. Kanal A, Pop tv.... Ravno zaradi tega sem na forumu postavil to vprašanje. Ne vem ali je to tvoje mnenje še iz preizkušanja starejših verzij. Mislim,da verzije 1.28 nisi preizkusil, ker drugače si ne znam predstavljati, da je moje mnenje tako diametralno nasprotno. Glede podnapiso v starejši verziji pa bi se strinjal ,da le ti niso bili gledljivi vendar le za HD resolucijo.
Naj povem, da sem naletel še na eno težavo,kar ima vezo samo s Kodijem. Pri tem TV boxu, (ki je v stvari protoboard /20€ na Aliexpress-u)ki ima samo 1GB rama (H3 procesor naj bi podpiral tudi H265 sicer samo 30 fsp) imam težave tudi z gledanjem IPTV Stalkerja (vsi HBO-ji, starzi in še vsi tisti na začetku tabele se tako zatikajo,da niso gledljivi. Brez problema pa delajo na boxih s procesorjem S812-Amlogic (2GB rama). Ravno zato sem se lotil preizkušanja tega Perfect Playerja (zaekrat ima samo opcije IPTV in file).
Upam,da boš pazljivo prečital moj odgovor,ker mislim,da sem podal veliko informacij, za katere sem prepričan ,da vse držijo.

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: Perfect player

Odgovor Napisal/-a kibtu » 24. Dec 2015 ob 21:57

Nazadnje probal danes. Plačeval ne bom za premium.
Meni ne sede.
Bom pa rekel, da po mojih ocenah zaenkrat šiša Kodi le Multicast. Samo en je za androida, drugi pa za pc.

Vsak si naj poišče program, ki se njegovim željam najbolj prilega.

Bi pa želel videt še kakšen komentar na Perfect Playerja od koga drugega.

Odgovori