IP TV preko routerja

Vse o T-2 IP televiziji
Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9110
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: IP TV preko routerja

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 13. Feb 2016 ob 15:25


Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: IP TV preko routerja

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 13. Feb 2016 ob 20:15

RejZoR napisal/-a:Zanimivo, ravnokar našel namenske nastavitve za IPTV na ASUS RT-AC87U routerju. Ampak kot kaže samo za "passthrough" preko fizičnih portov, kjer lahko enega izmed LAN portov izberem, da je STB port in bi očitno TV delal preko tega. Ni pa za wireless :(

Očitno bo powerline opcija res najlažja varianta.
ce si aktiviras en port tam na asusu si dvignes udpxy in to potem deluje brezzicno....tako imam jaz narejeno da lahko gledam na pcju in telefonu....

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: IP TV preko routerja

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 14. Feb 2016 ob 17:06

Nice. Ja, sem ravnokar usposobil IPTV preko enega porta na routerju. Sicer ne vem če QoS lahko obdeluje te podatke, upam, da jih, tko da mi download ne bo preveč posegal v delovanje TV-ja (kockanje pa to). Tole z udpxy pa bom tud probal, mogoče pogruntam kaj uporabnega.

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: IP TV preko routerja

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 15. Feb 2016 ob 13:10

Ok, tole mi kar ne da miru...

V čem je razlika med prenosnikom na katerem v MPC HC predvajam stream direktno (z vnosom IP naslova programa) in repeaterjem, ki v celoti deluje kot client. Torej bi se moral obnašat enako kot PC, sprejemat brezžični signal in ga pošiljat naprej Arrisu. Ampak nekje vmes se nekaj zatakne.

Sem probal z izklopljenim DHCP-jem na repeaterju, z DHCP-jem v Client načinu, probaval Repeater in Client način, pa vedno al teži, da nisem na T-2 omrežju, da ne more dobit IP-ja al pa so na ekranu samo 3 kocke kot da neki nalaga ampak se nič ne zgodi. Probal sem tud klonirat MAC naslov od Arrisa na repeaterju, še vedno nič.

Imam občutek, da delam prav ampak sem samo nekje nekaj zafrknil z nastavitvami.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: IP TV preko routerja

Odgovor Napisal/-a atepej » 15. Feb 2016 ob 13:29

na obeh moraš izklopit DHCP
Slika

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: IP TV preko routerja

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 15. Feb 2016 ob 20:26

Na prenosniku nič ne izklapljam DHCP-ja, pa vseeno lepo dela. Brezžično preko routerja! Preko Arrisa pa ne.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: IP TV preko routerja

Odgovor Napisal/-a atepej » 15. Feb 2016 ob 20:37

Hočem ti povedat, da moraš izklopit DHCP obeh napravah, se pravi tistega, ki jo imaš priključeno na modem in tistega ki imaš priključeno na arrisa
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9110
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: IP TV preko routerja

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 15. Feb 2016 ob 21:34

RejZor; si prebral tole ? viewtopic.php?f=7&t=8456&p=217073&hilit=WR702N#p217073

meni je uspelo, dva routerja nastaviš v bridge mode, vsakemu določiš IP, na obeh izklopiš dhcp, pa priklopis na obeh straneh v LAN ne v WAN

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: IP TV preko routerja

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 15. Feb 2016 ob 21:57

Sem bral ja. Samo jezst en router že imam, ne bi imel sedaj poleg tega še enega. Hočem ustvarit bridge preko obstoječega, ki je itaq zmožen prebavljat tud IPTV in ima za to celo prav namenske nastavitve). Ker recimo IPTV lahko gledam na PC-ju, ki je žično vezan na router in na prenosniku, ki je brezžično vezan na router. Pač ročno vnesem IP naslov določenega kanala v MPC HC in ga špila. Celo preko omenjenega repeaterja je delovalo (spet na PC-ju) Ampak čim dam pa Arris vmes pa se mu čist sname in noče delat.

Ta del mi ni jasen zakaj prenosnik lahko prebavlja identičen stream brez errorjev, Arissa pa ne premakneš nikamor. Pa sta realno oba priklopljena na isti brezžični signal. Samo da ga prenosnik dobiva preko internega "receiverja", Arris pa preko externega repeaterja, ki deluje v receiver načinu. Ko potegneš črto sta oba v identični situaciji, očitno je stvar samo v tem, da PC z Windowsi sam interno dela neko čarovnijo medtem ko je Arris striktno hardcodan za neke pogoje in od tega nikakor ne odstopa niti za malo.

Odgovori