Barvna kalibracija televizije?

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Mr.EKO
Znanec
Prispevkov: 85
Pridružen: 14. Mar 2007 ob 03:02
T-2: Že imam
Paket: T4 20Mbps
Kraj: Ljubljana

Barvna kalibracija televizije?

Odgovor Napisal/-a Mr.EKO » 21. Jan 2016 ob 12:33

Malo gledam po tujih forumih in opažam da je v tujini to že dobro razvito. Ali mogoče kdo ve če se pri nas ali naših bližnjih sosedih kdo ukvarja z kalibracijo. Sem namreč ravno ponosno postal lastnik Pionner KURO plazme, in bi rad da se vklučijo ISF profili in da se slika skalibrira.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8478
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Barvna kalibracija televizije?

Odgovor Napisal/-a kitl » 21. Jan 2016 ob 13:31

Na youtube poglej za mojega Samsunga imaš tega polno.
Slika


Lp, Kitl

Mr.EKO
Znanec
Prispevkov: 85
Pridružen: 14. Mar 2007 ob 03:02
T-2: Že imam
Paket: T4 20Mbps
Kraj: Ljubljana

Re: Barvna kalibracija televizije?

Odgovor Napisal/-a Mr.EKO » 21. Jan 2016 ob 13:40

Ker sam nimam opreme, metra in software-a, iščem nekoga ki se s tem ukvarja, kalibratorja. V tujini je to razširjena dejavnost. Oprema, da ni glih consumer-varianta, stane krepko čez par tisoč €, tako da za lastne potrebe tega glih nebi kupoval :)

Nastavitve ki jih postajo drugi uporabniki na netu za določene modele, niso glih najboljša rešitev, saj vsaka televizija prikazuje drugačno sliko, tudi če se grae za isto znamko in isti model.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Barvna kalibracija televizije?

Odgovor Napisal/-a roCkY » 21. Jan 2016 ob 13:59

Druge kot probat nekaj nastavitev iz tujih foromuv pomoje ni, če se dejansko ne potrudiš najti nekoga z opremo. Se da kar precej popravit tisto kr je tovarniško. Sevewda pa je to na "okus" oči in ne dejansko korektno.
Se spomnim izpred časa (tam nekje 2012, ko sem LCD menjal za plazmo), da sem nekje zasledil, da ti kalibratorji so tudi v SLO. Najverjetneje je bil kak audio-kontakt.com ali verjetneje slo-tech?? Poglej po arhivih. Pobaraj na slednjem, kjer je dosti večja frekvenca obiska kot tu. Pa na Alterju recimo imaš tudi folk z vseh vetrov in včasih namesto trolanja dobiš presenetljivo resen odziv.

Odgovori