Preklopi na mpeg4

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
GrMar
Uporabnik
Prispevkov: 43
Pridružen: 5. Jan 2015 ob 17:52
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant

Preklopi na mpeg4

Odgovor Napisal/-a GrMar » 7. Jun 2016 ob 16:25

Ima še kdo probleme, da mu vsakih nekaj dni stream preklopijo na mpeg4? Zadnjih nekaj tednov se mi je to zgodilo že nekajkrat. Po klicu na HD mi najprej trdijo, da imam mpeg2, čeprav je slika kot zmazek in so pri DVB podnapisi zapečeni v sliko kot pri mpeg4 streamu. Po nekaj klicih, končno dobim nekoga, ki nekaj resetira in potem nekaj dni dobim mpeg2, nato pa se spet vklopi mpeg4. :grrpc: :jao: :grr:

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: Preklopi na mpeg4

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 7. Jun 2016 ob 21:36

Sem za hec stestiral tudi jaz po branju tvojega posta in ker se mi je zdelo že zadnji dve MotoGP dirki, da je na kanal A SD bolj švoh slika.

Čupavci so tudi mene degradirali na mpeg4 brez moje vednosti?! Ne me ublat. Sem klical na KC in "rešil". Že od začetka (cca10 let) je podpisana pogodba z mojim podpisom/strinjanjem o HD programih, da se gleda največ 1xHD in 1xSD, ker mi linija ne podpira 2xHD hkrati.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3113
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Preklopi na mpeg4

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 7. Jun 2016 ob 21:39

Prej ali slej se boste morali sprijazniti... dolgoročen načrt je popoln izklop mpeg2 streamov. Začasno vas bodo sicer lahko preklopili nazaj na mpeg2... ampak čez leto, dve pa verjetno ne več.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9110
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Preklopi na mpeg4

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 7. Jun 2016 ob 21:42

Če tehniki dobijo nalog kockanje/prekinjaje ali če je modem preveč "našponan" naredijo tako kot je prav, omejijo sinhronizacijo, vklopijo Mpeg4 .... tako je pri vseh oepratejih in tudi bo ostalo.

Moraš dodbiti pravo oseba da ti doda komentar na tvoj priključek v stilu " Pusti vmes vmesnike na HD, ker jih stranka gleda izmenično"

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: Preklopi na mpeg4

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 7. Jun 2016 ob 21:52

mene nic ne bi motilo ce bi gledal na mpeg4, samo kaj ko ni kvalitete.....jaoooo, v 21. stoletju smo in ne moremo gledati kvalitetnih slik na ekranu.....kaksna zalost v vsej tej tehnologiji....

sent from Kodi 17 Krypton

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: Preklopi na mpeg4

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 7. Jun 2016 ob 21:59

@mikrohard a to pri vseh operaterjih, ukinitev mpeg2? Zanimivo kam gremo/nazadujemo.

@Mr12trees. Je tetica na drugi strani slušalke dopisala še v digitalni obliki v sistem, da se mi pusti mpeg2. Že tako sem na bakru omejen na malo manj kot 20/2 in pol mi še vzamejo lepšo sliko s katero potihem čakam optiko :)

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Preklopi na mpeg4

Odgovor Napisal/-a atepej » 7. Jun 2016 ob 22:29

mikrohard napisal/-a:Prej ali slej se boste morali sprijazniti... dolgoročen načrt je popoln izklop mpeg2 streamov. Začasno vas bodo sicer lahko preklopili nazaj na mpeg2... ampak čez leto, dve pa verjetno ne več.
Kaj pa drugo leto, ko na ARD in ZDF ne bo SD ne v MPEG2 ne v MPEG4
Slika

GrMar
Uporabnik
Prispevkov: 43
Pridružen: 5. Jan 2015 ob 17:52
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant

Re: Preklopi na mpeg4

Odgovor Napisal/-a GrMar » 8. Jun 2016 ob 07:09

MrTwelveTrees napisal/-a:Če tehniki dobijo nalog kockanje/prekinjaje ali če je modem preveč "našponan" naredijo tako kot je prav, omejijo sinhronizacijo, vklopijo Mpeg4 .... tako je pri vseh oepratejih in tudi bo ostalo.

Moraš dodbiti pravo oseba da ti doda komentar na tvoj priključek v stilu " Pusti vmes vmesnike na HD, ker jih stranka gleda izmenično"
Ker imam optiko in linijo 300/50 dvomim, da je problem zabasanost. Mi lahko daš kontakt prave osebe, da mi vklopi nazaj mpeg2 in da se po dnevu, dveh ne vklopi nazaj mpeg4?
mikrohard napisal/-a:Prej ali slej se boste morali sprijazniti... dolgoročen načrt je popoln izklop mpeg2 streamov. Začasno vas bodo sicer lahko preklopili nazaj na mpeg2... ampak čez leto, dve pa verjetno ne več.
Se pravi, da gremo nazaj 20 let in bomo imelli sliko kot takrat, ko smo še imeli antene na strehi? Sedaj ko imam mpeg4 zmazek pri tenisu sploh ne vidim kje je žogica. :jao:

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Preklopi na mpeg4

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 8. Jun 2016 ob 07:24

MrTwelveTrees napisal/-a:Če tehniki dobijo nalog kockanje/prekinjaje ali če je modem preveč "našponan" naredijo tako kot je prav, omejijo sinhronizacijo, vklopijo Mpeg4 .... tako je pri vseh oepratejih in tudi bo ostalo.

Moraš dodbiti pravo oseba da ti doda komentar na tvoj priključek v stilu " Pusti vmes vmesnike na HD, ker jih stranka gleda izmenično"
Tako se je delalo...
Sedaj je tega postopoma manj in je bolj sistematsko kar po default-u mpeg4.

GrMar, sicer sam ne vidim bistvene razlike na mojem TVju med mpeg2 in 4 verjamem pa, da je.
Tudi, če ti jaz vklopim mpeg2 ti bo sistem kar hitro zadevo preklopil nazaj.

Jaz smatram, da so operaterji pričeli globalno gledati na pasovno širino in zato imajo raje mpeg4.

Uporabniški avatar
jst1
Nergač
Prispevkov: 805
Pridružen: 10. Sep 2012 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

Re: Preklopi na mpeg4

Odgovor Napisal/-a jst1 » 8. Jun 2016 ob 08:01

Se pravi, da se dela na temu, da tenisa recimo sploh ne bomo mogli več gledat?

Poslano z mojega Nexus 6 z uporabo Tapatalk

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Preklopi na mpeg4

Odgovor Napisal/-a RobertM » 8. Jun 2016 ob 08:10

Gizoman napisal/-a:@mikrohard a to pri vseh operaterjih, ukinitev mpeg2? Zanimivo kam gremo/nazadujemo.
Čisto vsi prehajajo na MPEG4, ki bi ob isti pasovni širini prinesel precej boljšo sliko.
Seveda je potrebno za to uporabiti tudi prave kodeke,...
Je pa glavni vzrok pri vseh od satelita, zraka in kablovja zmanjšanje pasovne širine. :nevem:

https://www.youtube.com/watch?v=2Axg2IJVBhg
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Preklopi na mpeg4

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 8. Jun 2016 ob 08:29

jst1 napisal/-a:Se pravi, da se dela na temu, da tenisa recimo sploh ne bomo mogli več gledat?
Ni nujno, vse je odvisno od tega kako se kodiranje naredi.
Trenutno se uporablja kodek H.264 in vsi čakamo, da bo prišel v večjo uporabo(STBju, ter ostalo...) H.265 kodek(zaradi 4K) .
Za ipTV je mpeg2 pač preveč požrešen zato se prehaja na mpeg4. Globalno gledano je prihranek na pasovni širini zelo pomemben podatek za operaterja in tudi s tem povezano delovanje.

Uporabniški avatar
jst1
Nergač
Prispevkov: 805
Pridružen: 10. Sep 2012 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

Re: Preklopi na mpeg4

Odgovor Napisal/-a jst1 » 8. Jun 2016 ob 08:38

Ampak pasovno širino se tako prihrani na račun strank, naročnikov? Bodo vsaj cene nižje, če bo slika res slaba? Ali bo ko bo v uporabi nov kodek na mpeg4 slika primerljiva mpeg2?

Poslano z mojega Nexus 6 z uporabo Tapatalk

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Preklopi na mpeg4

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 8. Jun 2016 ob 08:56

Koliko sem imel možnost videt ne bo opazne razlike...

sem pa opazil, da so nekateri streami(to kar dobimo) slabše kvalitete tudi v mpeg2... eurosport in super rtl npr.

Uporabniški avatar
jst1
Nergač
Prispevkov: 805
Pridružen: 10. Sep 2012 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

Re: Preklopi na mpeg4

Odgovor Napisal/-a jst1 » 8. Jun 2016 ob 13:06

Ja ok, če smo že sedaj navajeni na slabšo kvaliteto potem ne bo tako hudo, ker najhuje je it iz solidnega na slabše. Na istem ostat ali celo na boljše it pa ni tako hudo in ne bo toliko slabe volje.

Poslano z mojega Nexus 6 z uporabo Tapatalk

Odgovori