TV preko Tunela

Vse o T-2 IP televiziji
matkomb
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 25. Avg 2016 ob 11:38
T-2: Že imam

TV preko Tunela

Odgovor Napisal/-a matkomb » 25. Avg 2016 ob 11:57

Pozdravljeni. S to temo bi rad preveril, ali razmišljam v pravo smer. Sem na hitro preveril, a kot vidim podobne teme še ni nihče načenjal. Imam namreč eno specifično situacijo.

Sem zelo zadovoljen uporabnik T-2 na dveh lokacijah že vrsto let. Ena je v pisarni, kjer je optika in druga doma. Se pa prihodnji mesec doma selimo in gremo na lokacijo, kjer T-2 storitev ne bo mogoče uporabljati. V našem novem kraju je infrastruktura le od lokalnega kabelskega operaterja, ki na svoje omrežje ne spusti nikogar drugega, kvaliteta njihovih storitev je na vseh nivojih podpore uporabniku tam nekje 5-10 let zadaj. Že izkušnja priklopa koaks kabla v omarico je bila smešna: vrtalnika seveda niso imeli in sem jim ga moral posoditi, tudi kramp so potrebovali, niso niti imeli ključa do svojega lastne omarice (kar z izvijačem so zvili pokrov, problem rešen). Komedija.

Kakorkoli, bakrene parice ni niti slučajno blizu, kakšen brezžičen paket trojčka preko LTE pa tudi ni najboljša opcija na lokaciji. Problem je sedaj ta, da bi rad doma še vnaprej uporabljal T-2 TV na televizorju in ugotavljam kako to narediti praktično, udobno, z zadostno resolucijo (T2 2 go ima mislim da omejitev na resoluciji), tudi ni praktično za tistega gledalca, ki je itak skregan s tehniko.....

Prišel sem na idejo: ali bi bilo izvedljivo, da bi T-2 TV paket naročil na lokacijo pisarne, kjer je net zelo hiter, in vzpostavil tunel preko routerjev (DDWRT) z domačo lokacijo. Ali je to izvedljivo? Bi bilo to teoretično mogoče izvesti, da bi imel sprejemnik (recimo Amino, tega imam sedaj) doma na lokaciji drugega operaterja in bi deloval preko tunela? Je to logično, ali vidi kdo pri tem kakšen zaplet?

Hvala vsem!

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: TV preko Tunela

Odgovor Napisal/-a kitl » 25. Avg 2016 ob 12:14

Te lahko samo vprašam kakšen kraj je to, da ni Telekom Slovenije prisoten*
Slika


Lp, Kitl

matkomb
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 25. Avg 2016 ob 11:38
T-2: Že imam

Re: TV preko Tunela

Odgovor Napisal/-a matkomb » 25. Avg 2016 ob 12:23

Omrežje Telekoma v kraju je, vendar ne v dotičnem naselju. Investitor, ki je komunalno opremljal parcele je zelo varčeval. Ni investiral, oz. uredil infrastrukte Telekom. Ni več možnost, da se to uredi, sem že pred časom preverjal. Investitor pa seveda tudi mestni svetnik, kar mu je tudi olajšalo spremembo namembnosti zemljišča in odsotnost primopredaje infrastukture občini, in lokalni kabelski operater je seveda močno vpet v aktivnost dobrodelnih prispevkov za razne projekte. Pač divji zahod po SL. No, ampak vprašanje ostaja, je tunelska rešitev mogoča, ali svetujete kaj drugega?
Zadnjič spremenil matkomb, dne 25. Avg 2016 ob 12:27, skupaj popravljeno 2 krat.

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: TV preko Tunela

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 25. Avg 2016 ob 12:24

preko OpenVPN bo zadeva spilala....to kombinacijo jaz uporabljam ze kar en cas....je pa res da to gledam na racunalniku....seveda pa gre tudi na smart televizorjih...

sent from Kodi 17 Krypton

matkomb
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 25. Avg 2016 ob 11:38
T-2: Že imam

Re: TV preko Tunela

Odgovor Napisal/-a matkomb » 25. Avg 2016 ob 12:32

Okej, torej odgovor je torej pritrdilen. Če je pipica prenosa interneta zadostna, bi nek Amino vmesnik moral brez problema delovati povezan preko VPN/router. Koliko prenosa MB/s sploh zavzame TV?

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: TV preko Tunela

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 25. Avg 2016 ob 12:41

ce imas upload vsaj 20mb/s ne bos imel nikakrsnih problemov...televizija nekje vzame od 5 do 8mb/s v HD....

sent from Kodi 17 Krypton

gr
Navdušenec
Prispevkov: 529
Pridružen: 15. Apr 2007 ob 11:15
T-2: Že imam
Paket: T4 20M, 2xTV, Patton
Kraj: Obalala

Re: TV preko Tunela

Odgovor Napisal/-a gr » 25. Avg 2016 ob 14:10

Z bridge načinom (npr. OpenVPN TAP) bi multicast promet načeloma deloval - igmpproxy v službi, IPTV odjemalec (VLC, Kodi...) na računalniku doma. S STB bodo verjetno težave, ker mora ta biti na zunanji strani omrežja, ne pa za routerjem. Mogoče kakšen "popravljen" firmware ali če ti nekako uspe poriniti IPTV VLAN skozi bridge???

Če v službi multicast spremeniš v unicast (udpxy na routerju, tvheadend, dvblink ali kaj podobnega) in doma uporabiš ustreznega odjemalca, lahko za povezavo uporabiš tudi OpenVPN TUN ali IPSEC tunel. STB odpade.

matkomb
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 25. Avg 2016 ob 11:38
T-2: Že imam

Re: TV preko Tunela

Odgovor Napisal/-a matkomb » 25. Avg 2016 ob 14:25

Hvala gr, na problem da mora biti STB na zunanji strani sem že pomislil. Zaradi gužve se v kratkem s tem ne bom še mogel ukvarjati, a v nekaj mesecih pa javim, če se mi bo uspešno uspelo poigrati s kakšnim setupom.

Navaroff
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 14:07
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH, 2x T2 UMTS, 2xTV
Kraj: Ljubljana

Re: TV preko Tunela

Odgovor Napisal/-a Navaroff » 25. Avg 2016 ob 15:39

Povprasaj uporabnika OYOY. Ima na svoji strani nastavitve, kako skonfigurirati router v udpxy (WRT45GL), katerega bos moral postaviti nato v domu kjer ti T2 spila. Dobro je, da imas staticni IP un upload 20MBit(Tudi 10MBit zadostuje, problem bo le, ko se bo kdo na lokaciji routerja spravil kaj uploadat in ti bo pobral promet).
Jaz delam preko unicast in brez VPNja ki zelo pozira procesor routerja.
V bistvu ti lahko brez VPNja dela, seveda ce UDPXY nastavis pravilno po enem od dveh spodnjih vodicih. Izberi si pa kak drug port kot 1234

Navodila za router na DDWRThttp://www.oyoy.si/T-2_TV_DDWRT.html
Navodila za router na Tomatu http://www.oyoy.si/T-2_TV_DDWRT.html

V M3U playlisti na ciljni napravi, kjer bi gledal IPTV pa nastavi vse kanale kot: http://IP.ROUTERJA.KJER.JE.T2:1234/udp/239.10.1.9:5000.
Ne pozabi zamenjati pri navodilih port iz 1234 v kaksnega bolj eksoticnega.

Potem pa si na svojem novem naslovu domislis kak android box (jaz imam Minix X8 hplus) in dela super. Na njem je KODI oziroma SPMC programcek, preko katerega zalaufa tvojo TV playlisto.
Sam ne prakticiram IPTV preko VPN ker je prepozresno za procesor routerja.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3113
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: TV preko Tunela

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 25. Avg 2016 ob 18:08

T-2 tv2go ima od zadnje nadgradnje popolnoma identično kvaliteto kot MPEG4 STB-ji. Le kanalov je manj kot na STB-jih.

matkomb
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 25. Avg 2016 ob 11:38
T-2: Že imam

Re: TV preko Tunela

Odgovor Napisal/-a matkomb » 25. Avg 2016 ob 19:22

Navaroff, mikrohard, hvala vama obema za informacije. Veliki hvala ! :)

raceboy
Model
Prispevkov: 200
Pridružen: 23. Okt 2013 ob 18:43
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO (Optika)
Kraj: Brkini

Re: TV preko Tunela

Odgovor Napisal/-a raceboy » 27. Avg 2016 ob 08:09

se da tud stb preko vpnja...sam rabis dobr upload in download..
cene je brezveze. razn ce ti ga nastavjo na SD

raceboy
Model
Prispevkov: 200
Pridružen: 23. Okt 2013 ob 18:43
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO (Optika)
Kraj: Brkini

Re: TV preko Tunela

Odgovor Napisal/-a raceboy » 27. Avg 2016 ob 08:11

ampak kot so ze povedali prej...v tvojem primeru je najboljse kak xbmc oz ce mas smart tv z iptv aplikacijo

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 556
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: TV preko Tunela

Odgovor Napisal/-a starfotr » 27. Avg 2016 ob 11:04

To je zelo uporabna resitev, tudi za uporabo v tujini ipd.

Ce je kdo tu, ki obvlada mikrotike in ima cas, bi lahko objavil kodo, pa se samo preslika na mikrotika, malo popravi in voila :D

2 dobra mikrotika sta prakticno zastonj oprema.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

raceboy
Model
Prispevkov: 200
Pridružen: 23. Okt 2013 ob 18:43
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO (Optika)
Kraj: Brkini

Re: TV preko Tunela

Odgovor Napisal/-a raceboy » 27. Avg 2016 ob 11:29

ni problem to...problem je kolko je to "legalno"

Odgovori