Nenormalna glasnost Pro7

Vse o T-2 IP televiziji
Uporabniški avatar
Ella
Uporabnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 9. Jul 2008 ob 18:31
T-2: Že imam

Nenormalna glasnost Pro7

Odgovor Napisal/-a Ella » 22. Okt 2016 ob 22:49

Na programu že nekaj dni opažam nenormalno glasnost v primerjavi z ostalimi programi. Ni le med reklamami, ampak tudi med normalnim programom.

(In napako prijavljam sem, ker nimam živcev za gestapo spraševanje o "name and number!"/podatkih naročnika po telefonu, sorry.)

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3103
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Nenormalna glasnost Pro7

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 23. Okt 2016 ob 10:56

Efekt je približno tak (malo karikirano), kot če bi zaradi težav pri dobavi elektrike to objavil med pisma bralcev v časopisu. Iz podatkih o naročniku bi tukaj ugotovili, ali si na MPEG2, ali MPEG4, kater STB imaš, itd. Sedaj pa (ker tega seveda nisi že takoj povedal) lahko to napišeš naknadno... Jaz doma (na mpeg4) ne opažam pretirane razlike v jakosti zvoka. Pa precej gledam Pro7.

Uporabniški avatar
Ella
Uporabnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 9. Jul 2008 ob 18:31
T-2: Že imam

Re: Nenormalna glasnost Pro7

Odgovor Napisal/-a Ella » 23. Okt 2016 ob 11:24

Lahko bi pa me vprašal, kateri STB imam ipd., ne pa, da reče, da zahteva ime naročnika še preden kar koli povem.
Ne moreš glih zanikati, da je klicni center T2 eden najslabših. Kar pa je res škoda, saj je storitev drugače dobra.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8478
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Nenormalna glasnost Pro7

Odgovor Napisal/-a kitl » 23. Okt 2016 ob 12:22

Ja halo? A ni logično da se opersterju najprej pove podatke o naročniku, da lahko začne nuditi pomoč. Marsi katero napako ti lahko tehnik odpravi na daljavo.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
Ella
Uporabnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 9. Jul 2008 ob 18:31
T-2: Že imam

Re: Nenormalna glasnost Pro7

Odgovor Napisal/-a Ella » 23. Okt 2016 ob 16:47

Kar vem, imajo operaterji na voljo tvje, kjer lahko preverijo, ali je napaka generalna. Za večino primerov ne rabijo vedeti, kdo je naročnik.
Razumljivo bi mi bilo, da bi operater nato, ko ugotovi, da napaka ni generalna, vprašal po naročniku, ne pa takoj, ko niti še ne ve, kaj napaka je.

Da ti pa ne bo pomagal tako dolgo, dokler ne poveš ime naročnika, pa mi ni glih logično, niti prijazno.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3103
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Nenormalna glasnost Pro7

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 23. Okt 2016 ob 16:59

Na klicnem centru delajo študentje, ki imajo točno določene postopke reševanja problemov. In tukaj je pač prva stvar, da te vpraša o naročniških podatkih. Seveda nima vsak študent pri sebi televizije z vsemi STB-ji, priklopljenimi na vse možne streaming tehnologije, ki jih T-2 ponuja. In če ugotovi, da problem ni splošen... pričakuješ, da naj te takoj nazaj pokličejo? Tukaj je neuraden forum, kjer je veliko vprašanje, če bo sploh kdo od odgovornih to prebral... in tudi če bo, bo vprašanje, ali se mu bo zdelo vredno to posredovati naprej. Več možnosti za odpravo napake bi imel, če bi pisal na facebook. Še več pa, če bi poklical.

Uporabniški avatar
Ella
Uporabnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 9. Jul 2008 ob 18:31
T-2: Že imam

Re: Nenormalna glasnost Pro7

Odgovor Napisal/-a Ella » 23. Okt 2016 ob 17:30

Aha, študentje to delajo? Potem pa je ja logično, da je raven usluge tako nizka (sarkazem, nič proti študentom).
Če, in šele KO ugotovi, da problem ni splošen, pričakujem da vpraša po podatkih naročnika.
Kar pa ne pričakujem je, da sploh problema ne posluša, dokler ne (in le če) poveš ime naročnika.

Atoll
Navdušenec
Prispevkov: 569
Pridružen: 9. Jul 2008 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: Nenormalna glasnost Pro7

Odgovor Napisal/-a Atoll » 23. Okt 2016 ob 19:46

Ella napisal/-a:Da ti pa ne bo pomagal tako dolgo, dokler ne poveš ime naročnika, pa mi ni glih logično, niti prijazno.
Zagotovo delajo po navodilih. Konec koncev je linija brezplačna in mogoče se najdejo ljudje, ki bi se radi pogovarjali. In še in še in še pogovarjali. To pa T2 stane in jemlje čas tako njim kot tudi naročnikom z resničnimi težavami.
Cord cutter.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8478
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Nenormalna glasnost Pro7

Odgovor Napisal/-a kitl » 23. Okt 2016 ob 19:52

Ella napisal/-a:Da ti pa ne bo pomagal tako dolgo, dokler ne poveš ime naročnika, pa mi ni glih logično, niti prijazno.

Ne, da ti ne bo pomagal ne more ti, če ne ve pri kom je težava.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
Ella
Uporabnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 9. Jul 2008 ob 18:31
T-2: Že imam

Re: Nenormalna glasnost Pro7

Odgovor Napisal/-a Ella » 23. Okt 2016 ob 20:22

Najprej naj izključi, da je generalna težava.
Lahko tudi vpraša, v katerem mestu/naselju je težava...
Lahko vpraša tudi po tehnični opremi.

rossi
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Dec 2007 ob 18:27
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH BRO
Kraj: Litija

Re: Nenormalna glasnost Pro7

Odgovor Napisal/-a rossi » 23. Okt 2016 ob 20:42

Ella nimas prav, ampak se vedno tumbas svoje.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8478
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Nenormalna glasnost Pro7

Odgovor Napisal/-a kitl » 23. Okt 2016 ob 22:22

Tehnik ti žal ne more pomagati, če ne ve kdo si in to je dejstvo.
Slika


Lp, Kitl

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Nenormalna glasnost Pro7

Odgovor Napisal/-a Skorc » 24. Okt 2016 ob 06:39

Očitno se še najdejo ljudje katerim ni jasno, da se predstaviš, ko nekoga pokličeš. V konkretnem primeru ne zadostuje, kot primer: Dober dan, Lojze pri telefonu, ....
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
maxus
Guru
Prispevkov: 770
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 20:16
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant hbo
Kraj: Izola

Re: Nenormalna glasnost Pro7

Odgovor Napisal/-a maxus » 24. Okt 2016 ob 09:20

Ella napisal/-a:Na programu že nekaj dni opažam nenormalno glasnost v primerjavi z ostalimi programi. Ni le med reklamami, ampak tudi med normalnim programom.

(In napako prijavljam sem, ker nimam živcev za gestapo spraševanje o "name and number!"/podatkih naročnika po telefonu, sorry.)


Pred pol leta sem imel enak problem na Discowery HD.Poklical sem tehnično pomoč in razložil problem.Tehnik je najprej preveril pri sebi in ker je bilo pri njemu v redu, je preveril še moj priključek, ki je bil tudi v redu.Takrat sem bil še na T3tera v katerem sta vključena dva TV vmesnika (Motorola 1003).Predlagal mi je, da zamenjam TV vmesnik kar sem tudi storil in napaka je "čudežno" izginila.
Predlaga ti, da si nabaviš Apaurin in ga pol ure pred klicem na tehnično pomoč vzameš.Ostani v miru ;-)
Slika

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Nenormalna glasnost Pro7

Odgovor Napisal/-a roCkY » 24. Okt 2016 ob 12:28

Probal sedajle kanal prek MC. Zadeva zgleda povsem OK. Trenutno ima 2 NEM stereo zvočni sledi. So bile ravno reklame... Probaj drugo zvočno sled, če se seveda da. Morda jo bo STB prebavil tako, da bo oddal normalno glasnost.

Odgovori