RTV prispevek

Vse o T-2 IP televiziji

Ali ste za to, da se ukine obvezno plačevanje RTV prispevka?

DA
35
71%
NE
14
29%
 
Skupaj glasov: 49

Navaroff
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 14:07
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH, 2x T2 UMTS, 2xTV
Kraj: Ljubljana

Re: RTV prispevek

Odgovor Napisal/-a Navaroff » 1. Dec 2016 ob 16:40

slow_slow napisal/-a:19,78 - 25,18 €
tako je v Avstriji, pa tudi malo več gospodinjstev imajo in s tem povezano večje vsote denarja.

Tako da je tudi glede na plačo večji prispevek.
No ja, vseeno in ne vem kje si dobil ta podatek; morda kje iz neta. Mi placamo prispevek v Avstriji 11,63€, da bo tocno. Je pa res, da so place visje, zato p asmo tu :)

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: RTV prispevek

Odgovor Napisal/-a nemo » 1. Dec 2016 ob 21:01

white napisal/-a:Ker od RTVja nimam nič, razen to, da lahko "zastonj" gledam njihove programe. Zdravstvo po drugi strani je življenjskega pomena, kar pa RTV ni niti približno.
Od teatra in opere tudi nimaš nič, če tja ne hodiš, pa od univerze tudi bolj malo, če nisi študiral... Jaz nimam pa nič od protipoplavne zaščite, zdravljenja pljučnega raka, slovenskega nastopa na olimpijskih igrah, otroškega vrtca, doma za ostarele, asfaltirane ceste v Spodnjem Dupleku, podružnične šole v Kozjem ... Pa se vse to plača iz javnega denarja, torej tudi iz davkov, ki jih plačam vsak mesec. In ker dobro zaslužim jih ni malo, ampak mi ni žal, ker vem, da je vse to potrebno in koristno, čeprav ne nujno, in si mnogi tega ne bi mogli privoščit, če bi morali plačat sami.
Plačaš 100, dobiš 90.

white
Nadebudnež
Prispevkov: 356
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 20:20
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant

Re: RTV prispevek

Odgovor Napisal/-a white » 2. Dec 2016 ob 08:12

Zdaj ne rabiš, mogoče boš pa kdaj rabil ;) RTV mi pa lahko dons izklopjo če hočjo :)

cable guy
Model
Prispevkov: 328
Pridružen: 2. Dec 2014 ob 23:40
T-2: Že imam
Paket: Exyu iptv+Directtv+Verizon+Sky

Re: RTV prispevek

Odgovor Napisal/-a cable guy » 2. Dec 2016 ob 09:53

nemo napisal/-a:Ne vem, če si opazil, ampak na tv slovenija jih med filmi - v nasprotju s komercialkami - tudi ni. Tako, kolikor vem, piše v zakonu, ravno zato, ker je to javna tv, ki se financira tudi z naročninami.

In da ne bo nesporazuma: meni na tv slovenija marsikaj ni všeč, tudi jaz mislim, da bi morali biti boljši. Ampak za tistih dobrih 12 € na mesec dobim dva tv programa in tri radijske (plus tv koper in nekaj regionalnih radiev), na katerih je tudi precej dobrega programa. Dokumentarcev, oddaj o kulturi, prenosov koncertov, kvalitetnega otroškega programa - primerjajte kdaj sinhronizacije risank na tv slovenija in na komercialkah - in še česa brez javnega denarja ne bi bilo. Komercialke tega ne delajo, ker se ne splača.
Zdaj bom pa zleht....:)

So državna last pa naj jim ona pomaga!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
"To Do is To Be" - Nietzsche

"To Be is To Do" - Kant

"Do Be Do Be Do" - Scooby Doo

cable guy
Model
Prispevkov: 328
Pridružen: 2. Dec 2014 ob 23:40
T-2: Že imam
Paket: Exyu iptv+Directtv+Verizon+Sky

Re: RTV prispevek

Odgovor Napisal/-a cable guy » 2. Dec 2016 ob 10:01

cslesce napisal/-a:cable guy: 90 poslancev, ki že tako naredijo veliko za narod? hahahaha, podkupljeni so tako, da glava peče.....RTV = DRŽAVA....to njim odgovarja, svoj kader not uturijo. VRANA VRANI.....

nemo: daj ti meni 1 cent na mesec in pa ostalih 650k gospodinjstev...dogovorjeno?

ENIM predstavlja to 1 dan preživetja.....letno je to 150€ x 70 let življenja = 11 jurjev ekstra penzije ????????!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

NUff said! :plosk: :plosk: :plosk: :plosk: :plosk: :plosk:


In to počnejo tudi vsi drugi, tudi nas dragi t2. Pride položnica od bilokoga in na njej znesek 0,01€ ali 0,02 itd.....zdaj si pa predstavljaj to je malo tako ampak, če ta znesek zaračunas milijonu ljudi???

Lih zadnjic je en kolega se hecal.....ce bi on hodil po sloveniji in "fehtal" po 20c ali se kaj vec in dobil samo 1000 ljudi bi "zasluzil" na dan 200€. Če bi pa dobil kak kovanec visje vrednosti pa se tolko vec.
"To Do is To Be" - Nietzsche

"To Be is To Do" - Kant

"Do Be Do Be Do" - Scooby Doo

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: RTV prispevek

Odgovor Napisal/-a roCkY » 2. Dec 2016 ob 10:03

cable guy napisal/-a:
nemo napisal/-a:Ne vem, če si opazil, ampak na tv slovenija jih med filmi - v nasprotju s komercialkami - tudi ni. Tako, kolikor vem, piše v zakonu, ravno zato, ker je to javna tv, ki se financira tudi z naročninami.

In da ne bo nesporazuma: meni na tv slovenija marsikaj ni všeč, tudi jaz mislim, da bi morali biti boljši. Ampak za tistih dobrih 12 € na mesec dobim dva tv programa in tri radijske (plus tv koper in nekaj regionalnih radiev), na katerih je tudi precej dobrega programa. Dokumentarcev, oddaj o kulturi, prenosov koncertov, kvalitetnega otroškega programa - primerjajte kdaj sinhronizacije risank na tv slovenija in na komercialkah - in še česa brez javnega denarja ne bi bilo. Komercialke tega ne delajo, ker se ne splača.
Zdaj bom pa zleht....:)

So državna last pa naj jim ona pomaga!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Država ti bo pa DDV dvignila. Spodnjega na 14% gornjega na 27%.
A sistem jame brez dna se bo enkrt končal. Kam drvimo s renutno vlado v sedlu pa vidimo ob dogajanju zadnje tedne.

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: RTV prispevek

Odgovor Napisal/-a nemo » 2. Dec 2016 ob 11:42

cable guy napisal/-a:
nemo napisal/-a:Ne vem, če si opazil, ampak na tv slovenija jih med filmi - v nasprotju s komercialkami - tudi ni. Tako, kolikor vem, piše v zakonu, ravno zato, ker je to javna tv, ki se financira tudi z naročninami.

In da ne bo nesporazuma: meni na tv slovenija marsikaj ni všeč, tudi jaz mislim, da bi morali biti boljši. Ampak za tistih dobrih 12 € na mesec dobim dva tv programa in tri radijske (plus tv koper in nekaj regionalnih radiev), na katerih je tudi precej dobrega programa. Dokumentarcev, oddaj o kulturi, prenosov koncertov, kvalitetnega otroškega programa - primerjajte kdaj sinhronizacije risank na tv slovenija in na komercialkah - in še česa brez javnega denarja ne bi bilo. Komercialke tega ne delajo, ker se ne splača.
Zdaj bom pa zleht....:)

So državna last pa naj jim ona pomaga!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Taka izjava ni žleht, je samo neumna. mi je prav žal.
Plačaš 100, dobiš 90.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: RTV prispevek

Odgovor Napisal/-a webmaher » 2. Dec 2016 ob 14:05

seveda je neuman saj gre za naš denar, ki pa ga že tako ni in zadolženost je vsak dan višja, kar je seveda normalna stvar... RTV bi bilo potrebno privatizirati, tako, kot so nam že skoraj vse...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: RTV prispevek

Odgovor Napisal/-a roCkY » 2. Dec 2016 ob 14:10

Kam bo pa socialna država folk zaposlila. Kako se bodo vlade hvalile z niszko brezposelnostjo. Ne bo šlo da bomo kupovali po svojih željah...

Uporabniški avatar
Surfer
Navdušenec
Prispevkov: 697
Pridružen: 24. Sep 2006 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: all in one :)

Re: RTV prispevek

Odgovor Napisal/-a Surfer » 2. Dec 2016 ob 14:24

Te trapaste prispevke bi bilo treba ukinit. Naj bodo prostovoljni, če že kdo hoče kake njihove storitve.

Potem pa težko vprašanje: Kaj z odvečnimi kadri na javnih zavodih? Ne vem, odvisno kaj znajo... pravijo se za vsakega delo najde ;-)

Potem pa back to reality: Vsako leto več zaposlenih v RTVju in počasi povečanje RTV prispevka... :roll:

Preveč jih je že, in imajo svoje sindikate... država v državi.
Slika 8)

cslesce
Navdušenec
Prispevkov: 723
Pridružen: 1. Okt 2011 ob 17:21
T-2: Že imam
Paket: 200/20
Kraj: Kranj

Re: RTV prispevek

Odgovor Napisal/-a cslesce » 3. Dec 2016 ob 08:53

saj so vsi visoko izobraženi in sposobni, naj odprejo podjetja?
Slika

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: RTV prispevek

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 4. Dec 2016 ob 09:46

Naj se uvedjo dekoder kartice za DVB-T in jo bo dobil vsak, ki je naročen na RTVS, tko kot delajo kabelski operaterji, da ne bo dileme kdo ilegalno spremlja s sobno anteno, ima pa odjavljen TV...

Odgovori