IP TV - KODI - T2 na SiOLovi optiki

Vse o T-2 IP televiziji
wilecoyot
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 2. Dec 2015 ob 15:08
T-2: Že imam
Paket: T3-giga

Re: IP TV - KODI - T2 na SiOLovi optiki

Odgovor Napisal/-a wilecoyot » 2. Jun 2017 ob 13:10

Tudi mene zanima, kako je sedaj stanje 'T2 optike'-multicasta preko Telekomove optike? Gre namreč zato, da me sedaj s T2 masirajo že cel mesec naj preidem na optiko. Vem vse pluse....obenem tudi minuse (mišljeno predvsem na TV del ponudbe)...vendar se vsake toliko stanje premakne nekam...in sedaj me zanima kam ta nekam kaže zadnji mesec. Tukaj se nekateri hvalijo da jim šiba multicast čet GPON optiko, drugi da ne deluje, itd...ali ima kdo več informacij, ali bo T2 ponudil multicast preo GPONa vsem ali je samo za 'posvečene'?

lp wile

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3112
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: IP TV - KODI - T2 na SiOLovi optiki

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 2. Jun 2017 ob 13:25

Odvisno od lokacije. Na nekaterih lokacijah je multicast, na nekaterih je HLS. Pozanimaj se direktno pri T-2.

Za multicast mora T-2 na kolokaciji postaviti svojo opremo... to pa storijo le v primeru, da je na tem območju dovolj njihovih naročnikov (beri: da se jim splača).

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: IP TV - KODI - T2 na SiOLovi optiki

Odgovor Napisal/-a atepej » 2. Jun 2017 ob 13:28

Ni mus.
Slika

rossi
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Dec 2007 ob 18:27
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH BRO
Kraj: Litija

Re: IP TV - KODI - T2 na SiOLovi optiki

Odgovor Napisal/-a rossi » 2. Jun 2017 ob 13:59

Če si @kitl pol maš multicast ;)

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: IP TV - KODI - T2 na SiOLovi optiki

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 2. Jun 2017 ob 14:08

Ni čisto tak... trenutno so določeni konci v fazi testiranja in ko bo to končano bo vidno kako dalje se bo širilo.

wilecoyot
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 2. Dec 2015 ob 15:08
T-2: Že imam
Paket: T3-giga

Re: IP TV - KODI - T2 na SiOLovi optiki

Odgovor Napisal/-a wilecoyot » 2. Jun 2017 ob 14:41

Torej še vedno velja za 'posvečene osebe' oz. če kdo koga pozna, da T2 stisne kr celo centralo :)
Se vedno se men to zdijo tko...mafijska posla tole...ampak ok...tud jest poznam neki mafije :)

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3112
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: IP TV - KODI - T2 na SiOLovi optiki

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 2. Jun 2017 ob 14:49

Haha.. mafijska posla. Samo zato, da lahko gledaš TV preko multicasta na računalniku. Slika pri previjanju bo verjetno prej pri obstoječih HLS uporabnikih kot pa multicast. Potem je tukaj še 30 sekundni zamik za živo sliko, ki je problem res samo pri športnih dogodkih in glasnih sosedih. Ostalo je pa praktično isto.

wilecoyot
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 2. Dec 2015 ob 15:08
T-2: Že imam
Paket: T3-giga

Re: IP TV - KODI - T2 na SiOLovi optiki

Odgovor Napisal/-a wilecoyot » 2. Jun 2017 ob 14:59

Mikrohard..ne gre samo za multicast in kodi etc...gre za meni zelo pomenmben podatek...mpeg2 vs mpeg4. Gledam pa vedno na TV in nikoli preko računalnika.
Trenutno mi moj set-up omogoča mpeg2, ki ga na optiki ni...in razlika SD kanalih je noč in dan... Je tudi razilka pri HD kanalih in to zlasti športnih...npr tenis, kjer je hitrost žogice bistveno večja kot pri nogometu...iz zadnjega se lahko vidi, da me mpeg4 pri fuzbalu ne moti, pri tenisu pa na žalost da...
Glede vrtenja...hm...če si navajen scrollat lepo...ti gre verjetno na živce 30s preskakovanje? Mislim da je to čisto normalen odziv :)
Pa da se vrnemo še k netu...ta bo sicer šibal hitreje, vendar vidim da imajo ljudje probem s U/D in sliko...in ga resujejo s ruterjem in optimizacijo paketkov...ne vse, nekateri pa...in pošteno povedano kolikor zanimivo se mi to sliši saj rad fine tunam zadeve, se mi lih ne da ukvarjat s tem, da mi pol en tehnik podre zadevo...ker v tem so res mojsti :)

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3112
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: IP TV - KODI - T2 na SiOLovi optiki

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 2. Jun 2017 ob 15:16

Vsak nov naročnik je avtomatično priklopljen na MPEG4 (ne glede na način priklopa, pasovno širino, itd). MPEG2 se trenutno vzdržuje samo še za podporo starih STB-jev. Sicer te lahko priklopijo na MPEG2 (če so dovolj siten)... ampak čez čas bodo vsi na MPEG4.

Kar se tiče problema hitrosti interneta med gledanjem TV-ja... ta problem je opazen samo na linijah, ki so počasnejše od 20Mbit/s. Jaz imam 40Mbit/s in tega ne opazim... pri 100Mbit/s na optiki to ni niti najmanjši problem.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: IP TV - KODI - T2 na SiOLovi optiki

Odgovor Napisal/-a kekoke » 2. Jun 2017 ob 15:45

Mislim da sem jaz več kot dovolj siten, pa nisem dubu več mpeg 2. Seveda so mi ob tem vse porušil, da poleg zmazkov in nemogočih časov preklopa spet zatikanje slike spremljam, avtomatske resete v času gledanja TV ....ampak se mi jih ne da več klicat. Telekom mi pa pogojuje napeljavo optike z izbiro njihovega paketa za x mesecev. Verjetno bo tole konec T-2 za neki časa, internet bo mobilni, ko bodo pa kej pogruntal, da bo televizija spet v veselje pa morda spet o njej razmislim.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: IP TV - KODI - T2 na SiOLovi optiki

Odgovor Napisal/-a atepej » 2. Jun 2017 ob 21:23

Zahtevaj nazaj A110 ali VIP 1510.
Slika

Odgovori