Arris in 24p vsebine

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Dami
Znanec
Prispevkov: 57
Pridružen: 24. Okt 2007 ob 12:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH
Kraj: Slov. Bistrica

Arris in 24p vsebine

Odgovor Napisal/-a Dami » 29. Dec 2016 ob 21:21

T2 net imam že dolgo, nekaj časa pa tudi že iptv spremljam na pcju preko multicastTV oz. kodija (tudi na android tv) in vse dela proper in bp. Zato sem po več letih ukinil telemach kablsko (dvbc ca modul) in jo zamenjal za Arris vmesniki. Takoj pa sem opazil razliko pri predvajanju vsebin (ne glede na kanal, v živo ali posnetku), ki zdaj zgledajo kot da bi bilo vse posneto v fastforward načinu oz. 60fps oz. kot da če bi na tvju imel vklopljen full motionflow (to je prva stvar ki jo na tvju izklopim totalno). Za žive oddaje oz šport seveda ni neke razlike, pri vsem ostalem (filmi, serije, ki so posnete v 24p) pa učinek izpade grozno. Seveda te stvari večine (tudi familije) ne motijo oz. se jih sploh ne zaveda. Mene pa žal ZELO.
Je to kaka napaka, kak feature, ki se ga da izklopit oz. kaj je sploh vzrok temu?

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Arris in 24p vsebine

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 30. Dec 2016 ob 16:07

Vsebine pri T-2 so 25 ali 50FPS. Za optimalno predvajanje mora biti Arris tudi nastavljen na 50Hz output. Če se ti je zaradi kakršnegakoli razloga s TV-jem zmenil za drugo frekvenco osveževanja, lahko nastanejo problemi, ki jih opisuješ. Žal pa nimam ideje, kje to popraviti.

Odgovori