Prekinjanje TV prenosa

Vse o T-2 IP televiziji
mbiser
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 9. Feb 2017 ob 19:49
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant

Re: Prekinjanje TV prenosa

Odgovor Napisal/-a mbiser » 10. Feb 2017 ob 14:55

Hm v moji telekouikacijski omarici je samo router od t2.
Telekomovci so svojo opremo pobrali ob izklopu.

Kaj je to?

PatrikK
Model
Prispevkov: 295
Pridružen: 13. Nov 2016 ob 08:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Tolmin

Re: Prekinjanje TV prenosa

Odgovor Napisal/-a PatrikK » 10. Feb 2017 ob 16:21

Saj sem lepo napisal. Ali gre vlakno direktno v T2 modem ali gre preko Huawei-jevega vmesnika in nato utp kabel v T2 modem?
Slika

Peacerer
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 25. Jan 2017 ob 08:47
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Prekinjanje TV prenosa

Odgovor Napisal/-a Peacerer » 16. Feb 2017 ob 14:31

T-2 klicemo od januarja in se vedno ni NIC urejeno.

Od zacetka meseca (klicali smo jih sicer ze v januarju), od 1. februarja, ko smo koncno uspeli vzpostaviti zvezo z zivo osebo, s sicer prijaznim osebjem na helpdesku, zadeva se vedno ni urejena. V cetrtek, 2. februarja, klicemo ponovno in nam zagotovijo, da nas bo naslednji dan obiskal tehnik in zamenjal Milana in tel. modem, ces da je ze oboje precej staro. Ko sem gospodica na supportu nekoliko skepticno vprasal, ce bo res prisel (saj je bil naslednji dan petek), da ne cakamo doma "brezveze" v pripravljenosti, je odvrnil, da bo najmanj poklical in se v skrajnem primeru domenimo za naslednji teden. Tehnika ni bilo, pravtako ni bilo ne duha ne sluha o klicu.

Danes teden dni nazaj, 9. februarja v cetrtek, ponovno klicemo na helpdesk, kjer ponovno ponovimo celotno zgodbo. Pravi: "Bomo odprli nov delovni nalog, da sedaj bo pa res prisel bla bla... smo vmes nekaj ze delali na daljavo" itd. Ce so res, potem zgolj na slabse, saj zdaj na Slo 1 TV dnevnik steka v zamiku, tudi ce so vse ostale naprave ugasnjene.

Peacerer
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 25. Jan 2017 ob 08:47
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Prekinjanje TV prenosa

Odgovor Napisal/-a Peacerer » 24. Feb 2017 ob 17:32

Danes je tehnik zamenjal Milana z "novim" Milanom.

Sedaj testiram nekaj minut in zaenkrat deluje dobro. 10-11 MB DL + full HD YT + TV v zamiku in nic ne steka. Upam, da ostane tako. :)

Peacerer
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 25. Jan 2017 ob 08:47
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Prekinjanje TV prenosa

Odgovor Napisal/-a Peacerer » 18. Nov 2017 ob 19:12

To ni normalno. Na 100 mbit/s liniji se DL ~3 Mb/s in televizija v zamiku steka na vsakih nekaj sekund. Naravnost smesno je, da se to dogaja tudi, ce je nastavljeno max. stevilo povezav na samo 2. Samo internet drugace dela OK, saj DL dela cca. 10 MB/s.
Slika

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Prekinjanje TV prenosa

Odgovor Napisal/-a atepej » 18. Nov 2017 ob 19:47

Innbox F60 pa ne bi imel?
Slika

Peacerer
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 25. Jan 2017 ob 08:47
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Prekinjanje TV prenosa

Odgovor Napisal/-a Peacerer » 18. Nov 2017 ob 19:59

Imel bi karkoli, da bi zadeva delovala tako, kot bi morala delovati. V zacetku leta je tehnik menjal Milan switch z (novim) Milanom. Sem mislil, da je OK, saj sem tu in tam lahko DLjal 5-6 MB in TV ni ravno stekal. V resnici ni bilo urejeno.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Prekinjanje TV prenosa

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 18. Nov 2017 ob 20:24

Vidim da imas T2 optiko.

Izklopi svoj računalnik in priklopi drugega, zaženi Torrente in poročaj.

Peacerer
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 25. Jan 2017 ob 08:47
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Prekinjanje TV prenosa

Odgovor Napisal/-a Peacerer » 18. Nov 2017 ob 20:30

@MrTwelveTrees

To nima nobene veze z omenjeno tezavo.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Prekinjanje TV prenosa

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 18. Nov 2017 ob 20:32

Maš napisan da ko uporabljaš torrente, ki zaostaja slika na tv.

Peacerer
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 25. Jan 2017 ob 08:47
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Prekinjanje TV prenosa

Odgovor Napisal/-a Peacerer » 18. Nov 2017 ob 21:53

Drug PC na enak nacin ne morem testirati saj mi T2 drzi IP/mac za 24 ur. 1 za router in 1 za prvotno masino, ki je tudi konektana direktno na Milana. Na to dejstvo sem pozabil in kljub temu iztaknil kabel iz Milana in ga konektal na prenosnik. Lahko bi sicer naredil release... Preseneceno sem ugotovil, da je internet delal pa sploh ne bi smel! Je pa odpiralo le dolocene strani npr. speedtest.net ni odprlo, takisto ni zagnalo DL qbittorrent fajla. IP range je bil cuden 169.xxx.. Lahko pa sem brez tezav guglal, bral Slo-tech ipd.

Ponovno klicem T2 support (cca. 2 uri nazaj sem klical zaradi prvotne nevsecnosti - stekanje TV prenosa), sedaj pa zaradi nedelovanja (clean installed) novega prenosnika priklopljenega na isti kabel iz Milana, kjer je bil prej PC. Support me je na vsak nacin zelel prepricati, da nikakor nisem linkan na njih, da/ce imam mogoce WIFI na prenosniku vkljucen itd. Bil je prijazen, ampak zal v nikakrsno pomoc. Vprasal sem se, ce lahko dobim Innbox F60, namesto tretjega Milana.

edit/
Mogoce nisem jasno napisal. Druga masina (prenosnik) je delno deloval na istem kablu, kjer je bil konektan prvotni PC; pa sploh ne bi smel.

Peacerer
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 25. Jan 2017 ob 08:47
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Prekinjanje TV prenosa

Odgovor Napisal/-a Peacerer » 18. Nov 2017 ob 22:19

Ce kabel, s katerim je povezan prvotni PC na Milana, iz Milana iztaknem in ga povezem na ruter, ki je povezan na Milana, trenutno TV v zamiku ne steka. Ampak router v osnovi ne spusti cez vec kot cca. 50 megabitov (star WRT54GL s custom Tomato FW gor) - tako torrent datoteka itak ni sla kaj vec kot 4 MB/s max.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Prekinjanje TV prenosa

Odgovor Napisal/-a atepej » 19. Nov 2017 ob 02:01

Nekaj je narobe pri tebi, ker ip naslov 169.xxx.xxx.xxx dobiš le, če povezava z uporabo DHCP ni uspela.
Slika

Peacerer
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 25. Jan 2017 ob 08:47
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Prekinjanje TV prenosa

Odgovor Napisal/-a Peacerer » 19. Nov 2017 ob 12:46

Kako je lahko narobe pri meni, ce pa lahko v 24 casovnem okviru prikljucim le 2 napravi direktno na switch in tretja nikakor ne bi smela delovati; pa kljub temu (pomanjkljivo) deluje?!? NEKAJ JE NAROBE S STRANI T-2.

Npr. naredim en speedtest.net in TV steka, halo?!?

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Prekinjanje TV prenosa

Odgovor Napisal/-a atepej » 19. Nov 2017 ob 12:51

1 ip ti nese router, drugega pa računalnik ki je direkt priklopljen, za to pa zmanjka za 3 pc - ene mrežne kartice ne dobijo ip naslova, druge pa v ranku 169 za to pa dela defektno. In kdaj si nazadnje izklopil milana iz elektrike za 5 minut?
Slika

Odgovori