ARRIS 1113 in digitalni avdio izhod

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
serznoz
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 3. Feb 2011 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: T4

ARRIS 1113 in digitalni avdio izhod

Odgovor Napisal/-a serznoz » 27. Jan 2017 ob 11:38

Želel bi zamenjati 9 let staro Motorolo z Arrisom, ki ima boljši vmesnik, pa sem presenečen ugotovil, da nima digitalnega optičnega izhoda. Sedaj peljem zvok preko koaksialnega kabla direktno v receiver Cambridge Azur 540R in sem z zvokom zelo zadovoljen. Po novem naj bi bila digitalna opcija, da zvok na Azur peljem s Sony tv po optičnem kablu. Ko sem to preizkusil, je zvok precej šibkejši in bolj zamolkel in nisem zadovoljen. Azur ima sicer HDMI, ampak če peljem zvok z Motorole s HDMI v receiver, sliko in zvok na tv dobim, ne najdem pa opcije na Azuru, da na poti izvlečem zvok direktno v receiver.

Ali kdo ve, zakaj Arris nima digitalnega optičnega izhoda, ima ga pa 9 čet stara Motorola? Ali T-2 kaj razmišlja o napravi, ki bi omogočila pošiljanje digitalnega zvoka direktno s STB v domači kino?

Hvala za morebitno pomoč.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3103
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: ARRIS 1113 in digitalni avdio izhod

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 27. Jan 2017 ob 12:55

Saj Arris to omogoča... pač preko HDMI-ja in ne preko optičnega ali koaksialnega digitalnega izhoda, ki počasi izumirata. Tvoja opcija s HDMI-jem direktno v receiver bi načeloma morala delovati (moraš pač najti taprav kanal in nastavitev na receiverju). Pa v nastavitvah Arrisa vklopi še prehajanje zvoka.

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: ARRIS 1113 in digitalni avdio izhod

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 27. Jan 2017 ob 13:45

Jaz sem si ravno tole nabavil:
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01 ... UTF8&psc=1
Tale ima UK napajalnik!

Pa imam zdaj tudi zvok iz Chromecasta in Blu-ray-a na receiver speljan. S coax kablom.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: ARRIS 1113 in digitalni avdio izhod

Odgovor Napisal/-a RobertM » 27. Jan 2017 ob 16:54

Motorola 1003 ima "novi" vmesnik oziroma enak kot Arris1113. Morda je kakšno tisočinko bolj počasen.
Ima pa SPDIF izhod, če kaj pomaga.
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Odgovori