Prekinjanje IPTV prenosa

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Dami
Znanec
Prispevkov: 57
Pridružen: 24. Okt 2007 ob 12:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH
Kraj: Slov. Bistrica

Prekinjanje IPTV prenosa

Odgovor Napisal/-a Dami » 31. Jan 2017 ob 16:56

IPTV mi kot kaže ni usojen. Ker imam malo bolj specifičen setup domače mreže( https://1drv.ms/i/s!ApOdWRclqS4MgeV0aAmgPIs9xMUFQg ), sem primoran uporabljati lasten hardware. Zaradi 500/100 paketa sem milana že lani menjal za innboxa, kateri nikakor ni hotel delovati v kombinaciji z vsemi napravami (2x ruter, 2x vood pstn vmesnik, 2x arris), ki so bile priklopljene bodisi direkt, bodisi switcha (vlan), zato sem ga lani tudi vrnil v poslovalnico. Sam internet in telefonija mi dela preko switchu že od leta 2012 brez kakršnih težav, iptv sem pa tudi uspel usposobiti po par mescih zajebavanja in vse je delalo super cca pol leta. Ta mesec je pa začelo na veliko (vsake par sekund) zmrzovati sliko na obeh arrisih. Če gledam preko pc (multicast) pa kocka. Tako je na vseh kanalih, sicer HD občutno bolj kot SD. Internet in domača mreža še vedno deluje brez problema in packetlossa.
Ker brez t2 modema ne morem enostavno javiti okvaro na HD, lepo prosim, če obstaja kakšna možnost, da dobim nazaj milana, da lahko testiram ali je vzrok mogoče pri multicast/igmp nastavitvah na mojem switchu al na strani t2.

PatrikK
Model
Prispevkov: 295
Pridružen: 13. Nov 2016 ob 08:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Tolmin

Re: Prekinjanje IPTV prenosa

Odgovor Napisal/-a PatrikK » 31. Jan 2017 ob 18:32

Saj veš da milan je 100mbit switch. Tako da 500/100mbit neboš izkoristil. Glede kockanja tv in podobnih zadev, je treba pa po vrsti, slablenje vlakna, menjava Gbicov tako kot na modemu in tudi v centrali.
Slika

Dami
Znanec
Prispevkov: 57
Pridružen: 24. Okt 2007 ob 12:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH
Kraj: Slov. Bistrica

Re: Prekinjanje IPTV prenosa

Odgovor Napisal/-a Dami » 31. Jan 2017 ob 19:48

Vem da je 100mbit ja, vendar je najenostavnejša metoda, da vidim ali je problem pri meni al pri t2.

PatrikK
Model
Prispevkov: 295
Pridružen: 13. Nov 2016 ob 08:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Tolmin

Re: Prekinjanje IPTV prenosa

Odgovor Napisal/-a PatrikK » 31. Jan 2017 ob 20:00

Če ni problem v vlaknu, je lahko samo še gbic v centrali, gbic pri tebi ali port na switchu v centrali. Najprej je pa treba preverit slabljenje vlakna na naslovu priključka.
Recimo danes sem imel primer, kjer so bile 1/2 sekundne prekinitve na switchu, videno po logih. Sledi menjava gbicov in modema, če je signal v mejah normale.
Pomojem bi bilo potrebno najprej premerit slabljenje na vašem vlaknu. Šele potem sledi menjava opreme.
Slika

Dami
Znanec
Prispevkov: 57
Pridružen: 24. Okt 2007 ob 12:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH
Kraj: Slov. Bistrica

Re: Prekinjanje IPTV prenosa

Odgovor Napisal/-a Dami » 3. Feb 2017 ob 13:38

Followup, če bo mogoče kdo kdaj imel podobne težave. Sem dobil v uporabo innbox tako da sem lahko opravil več testiranj. Izkazalo se je da je za prekinjanje multicast streama kriv eden izmed mojih cisco sg300-20 switchev. Na enem dela vse bp, na drugem pa navadni traffic ja, multicast pa šteka. Oba imata isti fw in iste nastavitve. Prav tako sem že izključil težave s kabli, gbici in porti. Zakaj pa je tako, pa še ne vem :nevem:

Odgovori