Preklopi med TV programi

Vse o T-2 IP televiziji
Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 715
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a THJ » 16. Mar 2017 ob 22:05

Lahko kdo poskusi preklopne čase na radijskih kanalih? Naj bi bili precej boljši. Multicast in BRO.
Slika

blazzy
Uporabnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 16. Maj 2016 ob 15:25
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a blazzy » 17. Mar 2017 ob 11:48

Hvala bogu so popravli nazaj tak kot je blo prej,zdaj mi ne zamakuje zvoka ob preklopu programa.

rossi
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Dec 2007 ob 18:27
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH BRO
Kraj: Litija

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a rossi » 17. Mar 2017 ob 12:56

Odzivno popravilo ;)

Poslano z mojega SM-A9000 z uporabo Tapatalk

vicky
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 8. Apr 2017 ob 20:06
T-2: Že imam
Paket: oranžni

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a vicky » 8. Apr 2017 ob 20:18

Katastrofa od preklapljanja programov kot v prazgodovini.Par mesecev nazaj sem prišel iz telekoma na oranžni
na optiki.Zelo zelo razočaran nad delovanjem televizije.Hitrost preklapljanja katastrofalna,spored neuporaben
ker rabiš več časa da najdeš kaj uporabnega kot pa traja tista odaja ali pa film.Imam podvojene kanale ker se
na HD-jih ne da snemati skratka razočaran u nulo in mislim da bom šel nazaj na telekom.Daljinec po velikosti
lahko uporabljaš samo po kosilu zaradi teže in velikosti,da ne omenjam snemalnika ker sem šel iz 320GB na 10GB.
Skratka priznam da sem brcnil u temo in upam da moj post kakšnega odvrne od takšne neumnosti ki sem jo storil.
Je pa to mnenje od cele moje družine ki odkar imamo t2 pol manj gleda televizijo :jao:

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3112
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 8. Apr 2017 ob 21:10

Zaradi snemalnika pol manj gledate tv kot prej?

Katel STB si pa dobil? Ker nov vmesnik pri T-2 je meni (in mojim staršem) veliko bolj pregleden kot Telekomov (govorim o EPG-ju). Tisti mini daljinček pri Boxu je pa sploh grozen. Star vmesnik pri T2 je pa tudi meni grozen.

Imaš tole (nov)? https://www.t-2.net/sites/www.t2.si/fil ... 15_web.pdf
Ali tole (star)? https://www.t-2.net/sites/www.t2.si/fil ... manual.pdf

Sicer pa tudi pri T-2 lahko naročiš več prostora, če ti je snemalnik tako zelo pomemben. Snemanje HD programov bo pa po mojih informacijah zelo kmalu omogočeno.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a roCkY » 8. Apr 2017 ob 21:28

MI smo dobili arise in sta naša penzionista zadevo osvojila v par dnevih ter jo proglasila za enostavno in uporabno. Na TS se je prej skozi nekaj zatikalo. Okoli tehnike in gumbkov je sicer vedno cel kup problemov zato sem pričakoval, da bo treba kak mesec inštrukcij a sta kot rečeno mimgrede pristala na nogah.

Da se TV gleda pol manj odkar je delujoč časovni zamik je pa res. In to je ne velik plus. Pa se pri nas ne uporablja za rezanje reklam na poopkih, ker se jh ne gleda niti na ta način.

vicky
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 8. Apr 2017 ob 20:06
T-2: Že imam
Paket: oranžni

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a vicky » 19. Apr 2017 ob 22:09

[quote="mikrohard"]Zaradi snemalnika pol manj gledate tv kot prej?

Normalno kaj tukaj ni jasnega.Posnameš tri filme iz programa cinestar ki nima opisa
ugotoviš da so zanič oziroma si jih že gledal in jih pobrišeš.Naslednji dan se zgodba
ponovi in tako naprej.Ko pa greš na spored najprej izbereš kanal nato film prebereš
opis in ti ni všeč nato se vrneš nazaj na kanal,se spustiš na naslednji kanal in ponoviš
zadevo...skratka pri oranžnem kjer je veliko programov to počneš cel večer nato greš
spat.To je daleč od tega tako kot mora biti.Žal čakam samo še kaj bo na A1drugače
pa takoj nazaj na SIOL tudi če bo 500eu kazni.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3112
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 19. Apr 2017 ob 22:26

Ja super... imaš želo specifičen način gledanja TV. Bi se pa lahko vnaprej pozanimal, koliko prostora imaš na voljo v snemalniku (in kakšne so cene za dodaten prostor).

Snemanje na HD programih bo pri T-2 pa zelo kmalu omogočeno (verjetno čez kakšen mesec, dva).

V kolikor se boš ponovno odločil za Telekom, upam, da si obdržal Box z diskom... ker brezplačno (oz. v paketih) daje Telekom le še male Boxe, na katerih snemanje sploh ni možno.

PS:
Sicer vem, da nisi resen z izjavo o 500€ kazni... ampak za 500€ dobiš pri T-2 za 50 mesecev (dobra štiri leta) 1TB prostora v snemalniku.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a kekoke » 21. Apr 2017 ob 13:42

ker je tole zadnja aktualna približno primerna tema bom kar tu stresel jezo. Namreč spet sem na mpeg 4 pristal in spet ne steče slika ob preklopu 3 sekunde (kot že zadnje 2 leti, oz. vedno ko me preklopijo). Jezen sem pa predvsem kako se je to zgodilo.
Televizija je začela eno jutro na polno kockat, klasika; resetiranje modema, klicanje T-2 za reset, ni pomagalo. Se me Nejc loti resneje. Ko začne "bom še lote probal.." povem, "samo ne me na mpeg 4 dajat". In sva bila ene pol ure v kontaktih in sva ugotovila, da se mi spet internet zažira v TV in on "še neki probava" in potem se mi je zdel znosno za tisti trenutek, ura je bila pozna in prekineva, me pa da na opazovanje. Takoj ko pa nehava pa opazim da imam poleg TV streama še 5M proste linije za net (profil 9M) in seveda že vem kaj to pomeni, ne glede na to kok obremenjujem internet pa nobene kocke/zatikanja, pokličem nazaj in želim nazaj na mpeg 2, mi popolnoma zadostuje tist 1-2M za net poleg TV streama. "Ja to pa zdaj ni več mogoče, to lahko naredi samo še višji tehnik". On me lahko preklopi samo ne mpeg 2, ki gre do 16M. Sicer zahtevam da me preklopi na ta mpeg 2 ampak do dons se ni nič spremenilo,sem še na mpeg 4, z neznosnim preklapljanjem. Sem pa na T-2 centrali.
Skratka, izgleda so namenoma spremenil nastavitve v profilih s starimi mpeg2 streami, zato da so neuporabni in nas bodo enostavno spravli na mpeg 4. Enako kot se internet ne zažira v mpeg4 in se tud 8 let ni zajedal v mpeg 2 se tudi naprej lahko ne bi, če bi oni tako želeli. In mene ne bodo spravili na mpeg4, če bo slika tak zmazek in preklop tak kot je. Dajansko je slika na youtube 480p velikokrat boljša kot tale SD mpeg4 in v tistih treh sekundah tud že na youtube najdem nov video. Tazga koraka nazaj glede televizije pač ne bom naredil.
Sicer pa še pohvale Nejcu za njegove komunikacijske veščine. Tehnično ima itak zelo omejene možnosti, t.j. sprobano neustrezne rešitve; povečevanje sinhronizacije, omejevanje interneta, itd....samo škoda da je mojo željo po mpeg2 preslišal, čeprav mora biti to marsikje zabeleženo, ker sedaj me tudi avtomatika že nekaj časa ni preklopila na mpeg4. Po tistih prvih parih mesecih iskanja optimalnih nastavitev, ki so lahko delovale bp tudi več mesecev, se je še vedno ko sem dobil popizditis zarad T-2 izkazalo, da ni nič posebej narobe z mojo linijo ampak da so napake sistemske narave, ker pač nekdo nekaj narobe nastavi, ker ne pomisli na uporabnike na VDSL in 9M sinhronizacije. Žalostno.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a atepej » 21. Apr 2017 ob 14:35

Problem je, da bo SES Astra do konca leta prešla na (DVB-S2) MPEG4 kodiranje, enako se dogaja na DVB-T v Avstriji.
Slika

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a g33k » 21. Apr 2017 ob 17:27

Mislim da je bilo že večkrat rečeno, da ni problem v samem kodeku (mpeg4) ampak v kompresiji (stiskanju) streamov pri operaterjih.
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3112
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 21. Apr 2017 ob 17:36

Stiskanje je problem pri kvaliteti (predvsem opazno, če je že izvorni stream slab). Hitrost preklopa je pa problem kodeka. Ampak mpeg2 se počasi poslavlja. Tukaj uporabniki žal ne bodo imeli izbire.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a atepej » 21. Apr 2017 ob 17:57

Problem je, da rabijo transponderje za 4K in mislim da je bolj pametno, da T-2 nadgradi opremo na DVB-S2X, ker znajo dati HD tja
Slika

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a kekoke » 26. Apr 2017 ob 11:54

mikrohard, tukaj se malo motiš. Morda uporabniki ne moremo imeti izbire pri izbiri uporabljene tehnologije, kar je povsem smiselno, ampak lahko pa imamo izbiro pri koriščenju storitev. Hvala lepa za tak napredek pri tehnologiji, ki uniči uporabniško izkušnjo.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a roCkY » 26. Apr 2017 ob 12:01

Malenkost podalšan čas preklopa je daleč najmanjši problem današnje IPTV ponudbe.

3-4? dsetinke več pri preklopu je pa res neka negativna izkušnja. Je res treba 17+* na sekundo kanl menjat?
Te je strah, da boš zamudil nekaj minut poopkovih reklam, ki jih pridno plačuješ skozi svoje življenje?

Odgovori