Preklopi med TV programi

Vse o T-2 IP televiziji
Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a atepej » 26. Apr 2017 ob 12:08

Jst vama verjamem samo ko je vse na satelitu skoraj že vse MPEG4 - tudi Total TV in SKY DE http://en.kingofsat.net/pack-skygermany.php
Slika

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a kekoke » 27. Apr 2017 ob 15:36

roCkY napisal/-a:Malenkost podalšan čas preklopa je daleč najmanjši problem današnje IPTV ponudbe.

3-4? dsetinke več pri preklopu je pa res neka negativna izkušnja. Je res treba 17+* na sekundo kanl menjat?
Te je strah, da boš zamudil nekaj minut poopkovih reklam, ki jih pridno plačuješ skozi svoje življenje?
Verjami da če bi šlo za desetinke se ne bi pritoževal. In ja, to je zame televizija, preklapljanje, da si najdeš kaj ti tisti trenutek paše. Če imaš jasno idejo kaj bi gledal itak danes ne rabiš TV.

Časi preklapljanja se spreminjajo, sem sedajle malo gledal in opazil kontrast med SLO3, kamor preklopi normalno, mogoče res 3 desetinke več kot na mpeg2, kanal A pa dodatno potrebuje med sekundo in 2 sekundama, da slika steče, zvok steče normalno slika pa ne. In ponavad imaš ti dve sekundi neko glupo mirujočo sliko, po možnosti s kako glupo faco. Trapasto do konca. Mogoče drugi nimate take TV izkušnje ali ste pa res strašno prilagodljivi.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

panaque
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 15. Mar 2011 ob 18:25
T-2: Že imam

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a panaque » 27. Apr 2017 ob 22:05

Morda kdo ve, zakaj na angleškem Eurosport 1 slika kocka ali zamrzne kar pogosto, večkrat na minuto, medtem nemški dela OK?

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 715
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a THJ » 3. Maj 2017 ob 09:41

Angleški Eurosport bi sedaj moral delovati brez težav.
Slika

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a kekoke » 7. Maj 2017 ob 15:23

update. Na daljavo smo ugotovil da imam predolg čas preklopa in so me dal nazaj na mpeg2, ki sedaj ni občutljiv na internet. Zaenkrat pomirjen, samo ne vem zakaj me morajo tokrat spravljati ob živce. Upam pa da dokončnega ugašanja mpeg 2 zrihtajo tale preklop pri vseh uporabnikih.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a atepej » 7. Maj 2017 ob 15:28

No super, da ste našli rešitev, A 720p HD bi bil za tebe OK?
Slika

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a kekoke » 7. Maj 2017 ob 15:48

Ne vem točno na kaj tu ciljaš, glede na to da primarna težava ni resolucija, verjetno pa ker sem zadovoljen s 576p al kok že, bi moral biti tudi s 720p. Ampak ne dam veliko na te cifre dokler ne vidim zadeve, ker sem videl že marsikaj. Tudi SD slike so lahko zelo lepe. Gledem pa zdela eurosport pa kumi prebereš kej na grafiki, ker je vse spacan. Blo je pa zdej ko sem mel mpeg4 vidt, da se stvari izboljšujejo, mnogo manj kanalov s slabo sliko.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a atepej » 7. Maj 2017 ob 16:18

Sedaj ima T-2 na voljo 720p HD ki ima bitrate enak MPEG2 SD, pri katerem lahko tudi znižajo bitrate z uporabo H262 - 4.2.2 kodiranjem
Slika

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a kekoke » 7. Maj 2017 ob 16:40

Verjetno je bila ena od testiranih zadev sedaj tudi to. Problem je preklapljanje. Kolikor sem pogledal na VLCju mi je slika všeč in streami so dovolj majhni. Sicer sem imel sedaj na mpeg4 tudi delujoče HD programe, a to so bli potem 720p?
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a atepej » 7. Maj 2017 ob 16:45

Po moje ja, ker za polni HD (koker si napisal) nimaš dovolj močne povezave, HD je pa samo MPEG4.
Slika

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a kekoke » 10. Maj 2017 ob 14:58

Pa smo spet tam. Zjutraj na polno zatika sliko, zatika ariisa, ko ga resetiram nekaj časa OK na večini programov, ko pridem do problematičnih se spet začne zatikat arris . Počasi potem spet vsi programi zatikajo. Proste linije še 2M. Pa PING gre na 3000, pa potem ob ugasnjenenem arrisu samo 5M proste linije (moral bi bit 8.5). Na VLCju vsi streami nomalno delajo razen SLO1. Edina rešitev, ki jo poznajo je preklop na mpeg4. Tuki pa lahko isto velik stream (720p) normalno dela tudi na arrisu. In poslušat moram pravljice o bakru in njegovih značilnostih :jao: . Zakaj ni mogu človek iz "višjega nivoja", ki je poklical prejšnji teden in ugotovil da mpeg4 ne preklaplja normalno in mi vklopil delujoč mpeg2 zapisat naj mi ne vklapljajo na mpeg4?
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a kekoke » 12. Maj 2017 ob 13:38

Jah zdej me ne dajo več nazaj na mpeg 2 ne glede na argumente. Prejšen teden je blo to še možno zdej pa ne. Najhujš je pa poslušat o problemih z mojo linijo, krneki. Torej preden se dokončno odločim še vprašanje za publiko. Pustite vaše sodbe ali vas to moti ali ne, sprašujem ali tudi vam prestavlja kot vspodnjem videu? Ali mpeg4 pri kakem drugem ponudniku hitreje prestavlja? Med nekaj programi, sem na hitro izbral enega, na katerega meni sprejemljivo prestavi (SLO3 - poročila) in enega ki ne (kanalA - taka je večina, ta se mi je zdel tisti hip najhujši).

https://vimeo.com/217156242
Od pritiska na daljinec, pa da slika steče 4-5sekund. Tehnologija je VDSL2 T-2 kolokacija, arris vip1003, SmartCOM SV2M104
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 12. Maj 2017 ob 16:28

to je absolutno prepocasi....da bi jaz cakal na sliko 5 sekund takoj odpovem iptv....

Poslano z mojega EVA-L09 z uporabo Tapatalk

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3112
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 12. Maj 2017 ob 17:01

Niti en preklop tukaj ni trajal 5 sekund. Povprečen preklop je bil 2-3 sekunde. Zadnji je bil pa dobre 4 sekunde. Pač problem Motorole (Arrisa) v kombinaciji s streami.

Uporabniški avatar
ciril88
T-2jevec
Prispevkov: 1016
Pridružen: 16. Apr 2009 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant 600/100
Kraj: Republika prlekija

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a ciril88 » 14. Maj 2017 ob 08:53

Me zelo skrbi, ko nekateri ne poznajo na uro...
You Can Call Me Santa Claus
Slika

Odgovori