Preklopi med TV programi

Vse o T-2 IP televiziji
Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a kekoke » 14. Maj 2017 ob 09:35

tale odziv razumem, da je torej preklop daljši od 4 sekund (nikoli napisal 5) tarčni preklopni čas za T-2- vsakokrat je preklop na A kanal in večino drugih programov daljši od 4 sekund, slo3 sem dal za primer najboljšega preklopa - žalostno da nekateri na znajo brat. Pa mejte tako televizijo, jaz je ne rabim. Že preklop s kabelske na IPTV je bil negativno presenečenje topogledno, tole je pa absurdno.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a kekoke » 5. Jun 2017 ob 11:24

Cela saga tole. Kličem zarad čist drugih zadev na helpdesk (3 dni po prenosu številke na Hofer ta ni bila dosegljiva izključno iz T-2 omrežja), pa me s pametovanjem takim in onakim spet spravijo ob živce, od tega da v T-2 vse super deluje, pa pridemo potem do mpeg2, na katerega me on komot preklopi na mojo željo ampak ga imam že itak vklopljenega in jim moram dokazat da ga nimam, pa potem z naslednjim cela zmeda o priključkih (priključek je bil pred nekaj leti prenesen na s.p. in se vedno lepo identificiram z s.p. ampak ljudje se polkrat znajdejo v original priključku na tem naslovu), ki je po njihovih evidencah neaktiven, po logiki je bil pa samo prenešen na drugega plačnika in potem zgubljam cajt vedno znova s tem. V tretje dobim sogovornico, ki pa me dejansko posluša. Vidi da imam mpeg 4, me želi odvrniti od mpeg 2 ampak brez problema prestavi. Argumentacija je pa slaba linija pa bla bla plus tole:" Tudi pri mpeg 2 boste imeli preklope okoli 5 sekund, ker smo januarja prešli na nek drug način predvajanja, kar nima veze s kodiranjem mpeg2 in mpeg4, tako kot tudi vsi ostal operaterji."

Ker je delovala zelo vztrežljivo in kredibilno, sem res podvomil da bo preklapljanje še lahko po starem ampak ko prižgem TV, brez reseta arrisa, dejansko na mpeg 2 vse po starem, nobenih kock, preklapljanje okoli 2 sekund. Glede na slišano sem prepričan, da me ni želela zavajati ona ampak, je nekdo zavedel cel helpdesk. Zakaj?
https://vimeo.com/220270597
Zadnjič spremenil kekoke, dne 5. Jun 2017 ob 11:58, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a atepej » 5. Jun 2017 ob 11:52

Zanimivo ... A 720p HD ti dela?
Slika

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a kekoke » 6. Jun 2017 ob 15:13

Da
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a atepej » 7. Jun 2017 ob 07:52

Kok ti pa pri 720p ostane linije?
Slika

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a kekoke » 7. Jun 2017 ob 21:52

Ja mpeg4 so 720p in ostane 4M frej - isti program SD v mpeg2 2M frej.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a atepej » 7. Jun 2017 ob 22:30

A tam preklop deluje v redu?
Slika

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a kekoke » 8. Jun 2017 ob 09:35

Tako kot pri SD mpeg4. Danes zjutraj prejel posodobitev, ki ni prinesla sprememb. Sem že iz windows 10 navajen da vsaka posodobitev, ki ti česa ne uniči je razlog za vesel dan.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
obiskis
Model
Prispevkov: 247
Pridružen: 20. Jan 2007 ob 12:45
T-2: Že imam
Paket: Kranj T4 Mega
Kraj: Kranj

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a obiskis » 11. Jun 2017 ob 11:48

opažam da se mi nekaj zadnjih dni pojavlja peščena ura ob preklopu
drugače ze mi zdi da zvok in slika sama nimata problema

če sem prav videl na HD GUI ni problema, na starem GUI pa, vendar me
še niste prepričali da bi na svojem aktiviral

ne pomaga niti izklop milana niti motorole

upam da se kmalu uredi, da nebo kmalu še kakšnega večjega problema

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3112
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 11. Jun 2017 ob 12:35

Vztrajaš na starem GUI-ju? To je tako kot da bi vztrajal na Yugotu in rekel, da te Mercedes še ni prepričal.

Sicer pa pri preklopu programov ne bi smelo biti razlik med starim in novim GUI-jem na istem STB-ju.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a Skorc » 11. Jun 2017 ob 17:30

Na starem GUI? Ali se samodejno ne posodobi programska oprema na STB-ju? Oziroma ob prvem restartu.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3112
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 11. Jun 2017 ob 18:06

Obstaja še par posebnežev, ki prisegajo na star GUI... če bi jaz odločal, te izbire ne bi imeli.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a kekoke » 12. Jun 2017 ob 14:08

in kaj je boljšega na noven GUI? Zame nič. Vse se moraš na novo navadit, pomembne stvari zame so vse en klik bolj skrite, funkcionalnosti ko lahko prestavljaš programe iz GUI in jih spodaj vidiš pa sploh še nisem našel. Bi moral vsi :car: sam zato ker je nov?
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3112
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 12. Jun 2017 ob 14:51

Zame je star GUI grozen... nov pa svetlobna leta pred njim. Niti ena stvar mi ne pride na misel, ki bi potrebovala na novem kak klik več od starega (razen mogoče pregled sporeda za pet fiksiranih programov istočasno na starem... kar je pa itaq wtf).

Sicer pa to vse skupaj nima veze. Razvoj starega GUI-ja se je zaključil že par let nazaj. In sedaj naj T-2 vsako novo funkcionalnost za star GUI drago plačuje, ker hoče par 10 ljudi vztrajati na starem? Meni se to zdi skrajno neumno... če je pa T-2 pripravljen take neumnosti plačevati... potem pa kar naj (podobna zgodba kot WinXP vs. Win10).

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Preklopi med TV programi

Odgovor Napisal/-a atepej » 12. Jun 2017 ob 14:59

Bolj kot vmesnik je pomemben KreaTV
Slika

Odgovori