(Do)plačevanje programske sheme Paket S

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

(Do)plačevanje programske sheme Paket S

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 10. Maj 2017 ob 18:18

Ok, neki mi ni jasno. Do sedaj sem za T4 Mega plačeval 26,99€ (z 2 letno vezavo) in z dodatnim NatGeoWild HD še ekstra 1,5€, torej skupaj 28,49€. Sedaj pa vidim, da je cena poskočila na 31,48€ in mi ni bilo jasno zakaj. Z malce obračanja številk sem prišel do ugotovitve, da za Paket S, ki je bil v štartu že vključen v T4 Mega paket, sedaj plačujem DODATNO (2,99€), kar skupaj nanese točno 31,48€. Why? Kako je lahko kar naenkrat iz že vključenega v osnovni paket prešel na dodatno doplačljivo opcijo?

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3112
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: (Do)plačevanje programske sheme Paket S

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 10. Maj 2017 ob 18:23

ProPlus podražitev, ki se je zgodila marca... prej je bils shema S brezplačna (je lahko gledal vsak, ki je imel naročen IPTV). Sedaj je pa za doplačat, ker POP-ovci zahtevajo, da so njihovi programi v osnovni shemi. Lahko pa pri T-2 to odjaviš in gledaš recimo samo NG Wild HD.

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: (Do)plačevanje programske sheme Paket S

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 10. Maj 2017 ob 18:53

Roko na srce, to mogoče niti ne bi bila tolk slaba ideja čeprav vsaj v nadzorni plošči ne vidim načina kako odznačit Paket S, ker moraš imet en paket izbran, opcija "Brez" pa sploh ne obstaja. Zakaj pa ne dajo opcije ProPlus programi za doplačilo kot je npr NatGeoWild HD ? Pa naj folk plačuje 3€ za ProPlus če ga hočejo. Ker so eni navadni požeruhi in bi najraje od vseh izsilili svoje, ker od non stop reklam očitno ne pobašejo dost. Tko pa veselo najprej izsilijo znesek od ISP-ja in ker slednji noče in ne more nosit stroška, dotični pade na uporabnike. Pa če hočemo Pop ali pa ne, pa za sabo potegne še ostale programe, ki pa ne izsiljujejo tko.

Če tastari ne bi gledal talentov na Pinku bi pomoje kar skenslal komplet zadevo, ker Pop-a itaq skor nikol ne gledamo več (non stop žverce na NatGeoWild lol). Znesek res ni neki, ampak plačevat neki za brezveze pa magari če samo 3€ se ti pa tud zdi neumno. Tole bo za razmislit v kero smer it. Thx za razlago v čem je bil catch za povišanje...

Si mi tud dal za mislit, ker če že morem doplačevat bi povsem skenslal osnovno shemo in se samo naročil na paket HD. Ker je NatGeoWild HD že not in ker bi odsekal osnovni paket je to minus 4,5€. Se pravi bi dejansko doplačeval 4,5€ ekstra in bi imel res same dobre in zanimive HD programe (oba Nat Geo, Discovery in History + par drugih). Tistih 50 slovenskih skor vseeno če jih ne bi bilo, ker je itaq 3/4 nekih brezveznih lokalnih... Ah ja, šit ane...

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3112
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: (Do)plačevanje programske sheme Paket S

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 10. Maj 2017 ob 18:57

Shemo lahko odjaviš preko telefona, IPTV vmesnika, ali pa z obiskom poslovalnice. Zakaj niso uredili na horizontu pa tudi meni ni jasno.

Glede POP-a je pa že večkrat predebatirano... POP se je zavedal svojega "monopolnega položaja" pri gledanosti in so izsilili mesto v osnovni shemi. Operaterji so imeli na izbiro... ali to zahtevo sprejmejo, ali pa ostanejo brez POP-a (česar si noben operater ni upal, ko je imel POP prvo pogodbo pod streho). Ločenega paketa pa POP ni pustil, ker so vedeli, da bi tako na dolgi rok propadli.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: (Do)plačevanje programske sheme Paket S

Odgovor Napisal/-a Mark » 10. Maj 2017 ob 22:16

Vse je bilo že lepo povedalo. Upam, da tudi druge tv hiše ne bodo šle po stopinjah pro plusa. V primeru iz prvega posta ni drugega, kot da komplet shemo odjaviš in imaš samo dodatne pakete ali p plačuješ S shemo po ceni 2,99 EUR, ki žal ne more biti več brezplačna zaradi povišanja avtorskih pravic. Vsaj to je opcija, da lahko odjaviš shemo, če ne gledaš TV in imaš TV priključek za druge zadeve.

Odgovori