Težava po nadgradnji Philips Android TV

Vse o T-2 IP televiziji
seckorama
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 22. Maj 2011 ob 18:28
T-2: Že imam
Paket: brezčasni vdsl

Težava po nadgradnji Philips Android TV

Odgovor Napisal/-a seckorama » 14. Jun 2017 ob 20:36

danes sem nadgradil Philips 43pus6401 z novo različico android TV (mi jo je ponudil sam televizor). V glavnem, po avtomatski nadgradnji nimam več IP TV prek HDMI vhoda. Samo rumeno barvo. če izklopim T2jev predvajalnik pol mi javi da ni signala. Če vklopim potem samo rumeno, brez začetnega logota T2.
Sem menjal različne HDMI vhode pa nič. Imam priklopljenih prek HDMI (xtreamer, media player) še nekaj naprav ki pa vse tudi po nadgradnji delujejo brezhidno. Le TV ne :(

A ima kdo oziroma se je že srečal s takim/podobnim problemom?

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 713
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: Težava po nadgradnji Philips Android TV

Odgovor Napisal/-a THJ » 14. Jun 2017 ob 21:34

HDCP težava. Se ne znata zmenit. Preveri, če se kje da nastavit kompatibilnost za HDMI vhod. Nekje se mi zdi, da je potrebno onemogočit UHD na HDMI portu.
Slika

seckorama
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 22. Maj 2011 ob 18:28
T-2: Že imam
Paket: brezčasni vdsl

Re: Težava po nadgradnji Philips Android TV

Odgovor Napisal/-a seckorama » 14. Jun 2017 ob 21:57

Hvala za odgovor. Kompatibilnost za HDMI vhod se na TVju ne da nikjer pogledat, mogoče bi moral na T2 škatli to onemogočit? Sam ne znam v softver od T2ja dostopat. Javil sem na teh.podporo in tam mi niso mogli pomagat, so dali prijavo v nadzorni center. Kao tehnik se bo oglasil....familja pa nervozna, bodo moral gledat risanke z xtreamerja...

MihaP
Faca
Prispevkov: 126
Pridružen: 2. Feb 2017 ob 12:04
T-2: Že imam
Paket: start t4

Re: Težava po nadgradnji Philips Android TV

Odgovor Napisal/-a MihaP » 14. Jun 2017 ob 23:01

Nekje na forumu sem pred časom prebral, če resetiraš tv vmesnik in pritiskaš MENU tipko prideš v nastavite kjer lahko nastavljaš resolucijo, probaj začasno 720p.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Težava po nadgradnji Philips Android TV

Odgovor Napisal/-a RobertM » 14. Jun 2017 ob 23:17

Menjaj HDMi kabel z čisto navadnim (nič pozlačen,karbon in ostale kozlarije).
Pa v meniju TV se verjetno da tudi kaj nastaviti na HDMI vhodu.
https://www.hdfury.com/how-can-i-fix-the-hdcp-error/
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 713
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: Težava po nadgradnji Philips Android TV

Odgovor Napisal/-a THJ » 15. Jun 2017 ob 10:53

Iz navodil televizorja:
Če naprava, ki je priključena na priključek HDMI, ne deluje pravilno, preverite, ali je težavo mogoče odpraviti z drugo možnostjo nastavitve HDMI Ultra HD. Za več informacij pod možnostjo Pomoč izberite Ključne besede in poiščite HDMI Ultra HD.
Tole sem mislil, da bi se izklopilo. Prosim preveri, če obstaja ta možnost na televizorju.
Slika

seckorama
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 22. Maj 2011 ob 18:28
T-2: Že imam
Paket: brezčasni vdsl

Re: Težava po nadgradnji Philips Android TV

Odgovor Napisal/-a seckorama » 15. Jun 2017 ob 10:54

mam čist navaden kabel. Zamenjal sem kake tri kable in jih tudi obrnil. V glavnem isto. No ena razlika je - sedaj se od T2 kanalov sliši zvok, slike pa ni.

seckorama
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 22. Maj 2011 ob 18:28
T-2: Že imam
Paket: brezčasni vdsl

Re: Težava po nadgradnji Philips Android TV

Odgovor Napisal/-a seckorama » 15. Jun 2017 ob 10:55

THJ napisal/-a:Iz navodil televizorja:
Če naprava, ki je priključena na priključek HDMI, ne deluje pravilno, preverite, ali je težavo mogoče odpraviti z drugo možnostjo nastavitve HDMI Ultra HD. Za več informacij pod možnostjo Pomoč izberite Ključne besede in poiščite HDMI Ultra HD.
Tole sem mislil, da bi se izklopilo. Prosim preveri, če obstaja ta možnost na televizorju.
to sem že - najprej izklopil ultra HD, pol vklopil HD 4:2:0 pol vklopil HD 4:2:2, skratka vse te kombinacije sem probal, z različnimi kabli....

seckorama
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 22. Maj 2011 ob 18:28
T-2: Že imam
Paket: brezčasni vdsl

Re: Težava po nadgradnji Philips Android TV

Odgovor Napisal/-a seckorama » 15. Jun 2017 ob 20:23

evo, že drugi dan brez rešitve, popolnoma restartal tovarniške nastavitve, vse zbrisal, na novo naložil TV softvare in nič, isto, zvok kanalov sliši,. slika pa velika rumena packa...na supportphilips forumu še vedno brez odgovora, philips slo podpora pravi naj nesem TV na servis, da oni niso odgovorni za razvoj softverja, a sem jaz potem? jutri zjutraj me bo nekdo poklical iz T2 oddelka TV...bomo vidli...

Uporabniški avatar
Lorem Ipsum
Faca
Prispevkov: 197
Pridružen: 1. Apr 2016 ob 14:16
T-2: Že imam

Re: Težava po nadgradnji Philips Android TV

Odgovor Napisal/-a Lorem Ipsum » 15. Jun 2017 ob 22:40

Si poskušal T2 predvajalnik popolnoma izklopit iz omrežja in znova vklopit/resetirat, medtem ko pustiš TV vklopljen na ta HDMI vhod?

seckorama
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 22. Maj 2011 ob 18:28
T-2: Že imam
Paket: brezčasni vdsl

Re: Težava po nadgradnji Philips Android TV

Odgovor Napisal/-a seckorama » 15. Jun 2017 ob 23:17

izklopil sem ga iz elektrike parkrat, a ima kaj za resetiranje, tega ne vem oz. nisem dobro gledal. bom še to probal...

seckorama
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 22. Maj 2011 ob 18:28
T-2: Že imam
Paket: brezčasni vdsl

Re: Težava po nadgradnji Philips Android TV

Odgovor Napisal/-a seckorama » 16. Jun 2017 ob 17:53

No še tole sem probal - hard reset - gumb spodaj pod Arisom in...nič...vse po starem...

seckorama
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 22. Maj 2011 ob 18:28
T-2: Že imam
Paket: brezčasni vdsl

Re: Težava po nadgradnji Philips Android TV

Odgovor Napisal/-a seckorama » 17. Jun 2017 ob 11:25

To je res too much, že 4 dni brez rešitve, vsa t2 podpora seznanjena in nič. Niti serviserja mi niso poslali da proba zamenjat aris škatlo.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3103
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Težava po nadgradnji Philips Android TV

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 17. Jun 2017 ob 12:02

Za tvoj problem pač ni enostavne rešitve... menjava Arris škatle ne bo pomagala nič. Lahko ti kvečjem ponudijo kak star STB, ki deluje na scart (če tvoj TV sploh še ima scart). Za Arrisa lahko sicer poskusijo z raznimi firmware-i, ki jih imajo na razpolago... ampak glede na to, da je stvar crknila z nadgradnjo TV-ja, dvomim, da bi kaj pomagalo. Napako morajo prijaviti naprej Arrisu... to pa lahko traja tudi več tednov (ali mesecev), da bo kak odziv.

Uporabniški avatar
Lorem Ipsum
Faca
Prispevkov: 197
Pridružen: 1. Apr 2016 ob 14:16
T-2: Že imam

Re: Težava po nadgradnji Philips Android TV

Odgovor Napisal/-a Lorem Ipsum » 17. Jun 2017 ob 12:27

Poskusi še z izklopom vseh ostalih priklopljenih naprav iz TV, pri Arisu pa izklopi omrežni (internet) kabel in ga samega priklopi na TV.. TV zaženi preko: Nastavitve za Android -> Naprava -> Vizitka -> Znova zaženi.
Ko/če ga zazna, potem priklopi še ostale naprave in priključke.

Odgovori