Boljša uporaba Android TV Boxa - Libreelec namestitev

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
MaXxX
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 12. Jun 2017 ob 11:38
T-2: Že imam

Boljša uporaba Android TV Boxa - Libreelec namestitev

Odgovor Napisal/-a MaXxX » 2. Sep 2017 ob 22:26

Na forumu sem že velikokrat našel kaj koristnega, zato sem se odločil, da spišem mini vodič, da še jaz komu pomagam. Pri iskanju po forumu še nisem zasledil, da bi kdo to opisoval, pa bom jaz :namrec:

Kot velika večina že ve, so poceni Android TV boxi s kitajske po kvaliteti programske opreme precej slabo podprti. Niso dobro optimizirani, nadgradnja pa so jim po večini španska vas. Zaradi tega nisem nikoli resno razmišljal o uporabi takšnega boxa, dokler nisem na spletni strani librelec.tv opazil, da podpirajo namestitev tudi na t.i. android boxe s čipovjem Amlogic s905 in s905x. S kitajske sem naročil najcenejši box s čipovjem s905x (s905 je hudičevo težko najti). Stal me je 27 EUR. Čipovje amlogic s912 za librelec ni dobro podprto, tako da močno odsvetujem nakup.

S foruma https://forum.libreelec.tv/thread/5274- ... r-amlogic/ sem prenesel image datoteko verzije LibreELEC 8.2 (Kodi 17 Krypton) community builds from kszaq, prav tako pa tree file za mojo napravo. Podrobnejša navodila za namestitev so na navedeni spletni strani. Način nameščanja je lahko precej odvisen od vašega android boxa. V mojem primeru sem image s pomočjo programa Rufus namestil na usb ključ, ter na particijo, ki je bila vidna v windowsih skopiral še tree datoteko in jo preimenoval v dtb.img. Zatem sem ključek vstavil v box in box zagnal v načinu za nadgradnjo. Kako se to naredi je precej odvisno od boxa. V mojem primeru sem nanj namestil terminal emulator, s pomočjo ukaza su - preklopil v root, zatem pa uporabil ukaz "reboot update". Box se ponovno zažene in pripravi Libreelec za uporabo. S tem je namestitev libreeleca zaključena. Dokler je usb ali mSD kartica v boxu, se bo bootal v libreelec. Ko ga odstraniš, se boota nazaj v android.

Če želiš, da box dela hitro, potrebuješ hitro kartico oz. ključek, če pa si malo bolj drzen, lahko poskusiš Libreelec namestiti na notranji pomnilnik, ki je precej hiter. To se doseže tako, da se v libreelec povežeš preko ssh in izvedeš ukaz installtointernal. Pri tem je potrebno poudariti, da če naprava ni narejena po specifikacijah, lahko pride do softbricka, zato premislite, če ste pripravljeni tvegati. Jaz sem in dela super. Po subjektivni oceni bolje kot Raspberry3, pa še ceneje je vse skupaj, saj ne rabiš ekstra kupovati ohišja, mSD kartice, napajalnika in daljinca.

Priloženi daljinec v Librelec privzeto ne deluje, ampak ga je potrebno namestiti ročno. Glavna stvar, ki je pri tem potrebna, je datoteka remote.conf, ki jo najdete v android sistemu v /etc/remote.conf. Datoteka je že pripravljena za vašo napravo, tako da bi morala z manjšimi popravki delovati tudi v libreelec. Navedeno datoteko je v libreleec potrebno skopirati v imenik /storage/.config

Po kopiranju se nastavitev zažene s pomočjo ukaza "remotecfg remote.conf". Če ne deluje, ponovno zaženeš Libreelec in ponovno probaš. Če še vedno ne deluje, je potreben troubleshooting ;-) Če bo kdo imel težavo bom pa opisal še reševanje te težave.

Meni vse deluje super, no wifi ni najbolj zanesljiv, ampak imam tako namen na kablu uporabljat. Daljinec deluje super, par gumbov sem si po svoje uredil, tako da mi je skoraj čisto zamenjal tipkovnico :mrgreen:

Odgovori