Kako rešit problem optike

Vse o T-2 IP televiziji
Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9104
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Kako rešit problem optike

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 7. Mar 2018 ob 15:08

Lahko je samo modem za zamenjat.

wilecoyot
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 2. Dec 2015 ob 15:08
T-2: Že imam
Paket: T3-giga

Re: Kako rešit problem optike

Odgovor Napisal/-a wilecoyot » 7. Mar 2018 ob 19:40

hja...enakom kot je Mr12Dreves reku, je tudi rekel tehnik, ko sem prvič prijavil napako. Vendar je obenem preveril, ali sem mogoče dobil 'refurbish' modem, a se je izkazalo da ne. Da naj bi bil nov in s tem se je zmanjšala verjetnost, da je modem.
Je pa res, da čakam, mogoče pa bo kdo prinesel testirat drug modem...nikoli ne reci nikoli.
Kaj mene moti je to, da sem s prehodom na optiko čakal ravno zaradi omenjenih problemov BRO optike. Potem so mi na T2 zatrdili, da je to zgodovina...vendar nekako ni res. V tem trenutno bi bil raje nazaj na bakru, kjer je delovalo res optimalno.
Definitivno pa vidim tudi problem v odnosu Telekoma in T2, kjer trpimo uporabniki zaradi notranjih trenj. Monter iz Telekoma, ni niti rekel dober dan...mulo mali...medtem ko se je T2 tehnik trudil za vse moje kaprice. Tudi Telekomovc je rekel po 3 min, sej boš ostali itak ti, jest kr grem. Super odnos...ravno zaradi tega jih imam rad in jim z veseljem zapiram vrata ob kakšnih anketah itd. Verjamem da T2 tukaj ne more dosti storiti, vsaj tehniki ne, razen če kdo kje koga pozna in se gre mimo pravil. To je debata za višje sloje, kjer bo mogla pr T2 past komanda, da se malce več denarja vloži, pri Telekomu pa morjo enkrat že ornk dobit po grbi, da bodo rekel ok dost je zajebavanja, gremo delat pošteno oz. tko kot se zagre....

torej še zadnja...komu morm plačat pivo, da bo pocuku nekoga za rokav, k pozna enga na Telekomu, k ma mal komade čez, da se zadeve preverijo....hm to je bil tricky question, ker se v vprašanju skriva kar nakaj piv :)

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9104
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Kako rešit problem optike

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 7. Mar 2018 ob 19:54

Lahko se sam igraš, .... MAC naslov od modema INNBOX skopiraš in priklopis svoj router (ki omogoča multicast) vpišeš v wan port mac naslov od innboxa in se igraš z nastavitvami.

wilecoyot
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 2. Dec 2015 ob 15:08
T-2: Že imam
Paket: T3-giga

Re: Kako rešit problem optike

Odgovor Napisal/-a wilecoyot » 9. Mar 2018 ob 09:52

načeloma lahko ja...samo v tem primeru moram prositi na T2, da me prestavi nazaj na multicast profil. Ali bodo to storili je pa vprašanje. Je pa dejstvo, da je tale profil TV2Go zelo slabši, saj je slika SD kanalov skropucalo, medtem ko je HD slabši. Uglavnem je tudi problem, da se s tem več ali manj lahko ukvarjam bolj čez vikend, ko so vsi sposobni tehniki na T2 doma...

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Kako rešit problem optike

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 9. Mar 2018 ob 10:24

Pisal sem ti na privat.
Mogoče, pa se daj z nastavitvami od T-2 kaj rešit :D

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Kako rešit problem optike

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 12. Mar 2018 ob 07:29

Evo, vikend je mimo in zgleda, da je sprememba nastavitev s strani T-2 pomagala.

:) in da ne bo kdo mislil, da je nekakšna splošna napaka šlo se je samo za napačno kombinacijo nastavitev(), da je kockalo :D

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3112
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Kako rešit problem optike

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 12. Mar 2018 ob 07:35

To, da mora nekdo prositi na forumu, predenj se mu zadeva konkretno reši, je v mojih očeh dokaj žalostno. Prevečkrat se uporabijo raznorazne bližnjice (preklop na HLS, nižanje hitrosti, menjava modema, itd.) namesto, da bi se nekdo poglobil in stvar rešil kot se zagre.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Kako rešit problem optike

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 12. Mar 2018 ob 08:34

Se strinjam,
težava, je v prvi vrsti, da se napake enačijo že v prvem koraku(klicni center), kjer pa žal vemo da je rotacija ljudi velika.

wilecoyot
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 2. Dec 2015 ob 15:08
T-2: Že imam
Paket: T3-giga

Re: Kako rešit problem optike

Odgovor Napisal/-a wilecoyot » 12. Mar 2018 ob 10:28

Res se moram zahvaliti slow_slowu, da je zadevo poštimal kot je bilo prvotno mišljenjo.
Kot sem že omenil, lepo je najti nekoga, ki dejansko porabi več kot 5 min pri problemu in ga naštudira in odpravi.
Bi bilo pa to znanje pametno prenesti tudi naprej ostalim v klicnem centru, saj verjamem, da nisem edini, ki je imel problem.
Tako bi se dalo marsikaj hitreje postoriti.
No ja po drugi strani pa...jaz sem svoje dosegel na drug način...preko tega foruma ...in upam da bo še kdo uporabil ta forum za rešitev svoje težave. Je pač lažje kot čakati 20 min na tel.liniji....

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Kako rešit problem optike

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 12. Mar 2018 ob 11:13

:) grdo rečeno, ampak če bi še 1-2x prijavil napako bi dobil primeren osebek zadevo za preverjat.

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Kako rešit problem optike

Odgovor Napisal/-a g33k » 12. Mar 2018 ob 11:53

Pa je sedaj na multicastu ali HLS?
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Kako rešit problem optike

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 12. Mar 2018 ob 11:57

multicast...

d0r0
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 25. Apr 2018 ob 10:36
T-2: Že imam
Paket: T-4 Mega

Re: Kako rešit problem optike

Odgovor Napisal/-a d0r0 » 25. Apr 2018 ob 13:16

Prejšnji teden so me preklopili iz Telekom optike na T-2 (optika je od Telekoma). IPTV preko Arrisa mi deluje brez problema preko T-2 routerja - port3 in tudi znotraj mojega omrežja - za mojim routerjem, ki ga imam priklopljenega na port4 od Innoboxa.
Ko sem nastavil Kodija za IPTV pa mi stvar ne deluje. Na routerju imam odprt multicast. KodiTV mi ne deluje tudi če ga priklopim direktno na T-2 router in dobim zunanji IP.
Kaj to pomeni, da nimam multicasta na moji lokaciji? Kaj lahko naredim da bi lahko gledal IPTV preko Kodija?

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Kako rešit problem optike

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 25. Apr 2018 ob 13:18

Možno, da ni multicast, lahko preverim preko ZS.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3112
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Kako rešit problem optike

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 25. Apr 2018 ob 15:17

Če mu IPTV na arrisu deluje znotraj lokalnega omrežja (za njegovim routerjem), potem je definitivno HLS.

Odgovori