Kako rešit problem optike

Vse o T-2 IP televiziji
wilecoyot
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 2. Dec 2015 ob 15:08
T-2: Že imam
Paket: T3-giga

Kako rešit problem optike

Odgovor Napisal/-a wilecoyot » 7. Mar 2018 ob 08:52

hm...iščem nekoga od T2, ki bi mi znal pametno razložiti oz. pomagati. Problem mi predstavlja prehod na optiko...tega sem opravil. Vse lepo in prav, dokler nisem prvič zalaufal konkretnega downloada. Ob tem dejanju mi je zamrznila TV.
Napako sem javil na T2, odgovor je bil, da bodo preverili. OK, kaj je problem v tej zgodbi? To, da preden sem šel na optiko, sem povprašal na T2, ali sedaj pri nas že omogočajo multicast preko Telekomove optike. Odgovor je bil DA. In da deluje bolje kot HLS bla bla bla...vse to že vem. Ok potem je bil priklop, ki je trajal cele 3 mesece, kar se mi zdi kar uredu, glede na nesposobnost GVO-ja poslati človeka , ki je problem rešil v 5 min. Nakar je prišla optika in je delalo v nekem trenutku vse ok. Bil je multicast, edini problem je bil da zašteka TV med downloadom. Rešitev T2 je bil upgrade modema, upgrade arrisa....in na koncu prestavitev na HLS in TV2go profil, ker ne vedo točno kaj bi bilo narobe. To zame ni rešitev. To je delna rešitev, ki za silo deluje, ob dejstvu da je slika na SD kanalih bljak. Moti pa me odgovor, da se morajo za rešitev posvetovati s Telekomom, da mora Telekom poštimati dostop preko optike. Torej, če je ta dostop preko Telekoma poštiman, saj je bil tak odgovor pred priklopom in če dela sosedu ok, z dejstovm da sva imela sočasen priklop, en za drugim v roku 1 ure in da njemu dela vse ok, potem po mojem ne more biti delne rešitve. Ker je preveč neznank znanih in je na T2, da jih razvozla.
Vaše mnenje? Oz. pomoč kakega T2 tehnika, ki se kaj spozna, ker če človek kliče na teh.pomoč včasih dobi ljudi, kjer ima občutek, da ve več od njih.

lp wile

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Kako rešit problem optike

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 7. Mar 2018 ob 09:06

Torej gledaš TV preko vmesnikov od T-2 in zadeva "kocka" med tem ko downloadaš na polno?
Jaz bi rekel, da ali QOS ne deluje pravilno, ali pa ga, če uporabljaš torrente imaš enostavno preveč povezav in zaradi tega "kocka". Ali drugače povedano download ti zafila npr 100/100, ti bi še pa rabil 8 za TV.

wilecoyot
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 2. Dec 2015 ob 15:08
T-2: Že imam
Paket: T3-giga

Re: Kako rešit problem optike

Odgovor Napisal/-a wilecoyot » 7. Mar 2018 ob 09:23

hiter odgovor na tvoje vprašanje je DA....na multicastu deluje vse, samo ko nekaj downloadam, poteka to na full (ali torrent ali iso file linuxa...vseeno). Vmes televizija ne kocka, ampak mrkne...samo vrti krogec in špila statiko. Ko je downloada konec, televizja potegne in deluje naprej kot da ni bilo nič prej. In pomoje je rešitev v QoSu, ne pa da so me prestavili na HLS in TV2go profil. Lahko da se motim, vendar mislim da ne. Zato pa bi rabil nekoga s T2, ki zna razvozlati problem.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Kako rešit problem optike

Odgovor Napisal/-a Skorc » 7. Mar 2018 ob 09:35

Lahko se še toliko jeziš, vendar nimaš prav. Če je optika od Telekoma, mora tehnik Telekoma preverit, če do točke XY ni nobenih motenj na povezavi. Morda je le slab var ali optični konektor ... lahko je marsikaj. Skratka, če imaš nekaj v najemu, moraš od najemodajalca zahtevati pregled trase. Seveda pa ne izključujem, da je lahko "napaka" na strani T-2. Vsak od nas ga je kdaj pihnil, naredil manjšo ali večjo napako :) Ampak, vse se da urediti.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

wilecoyot
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 2. Dec 2015 ob 15:08
T-2: Že imam
Paket: T3-giga

Re: Kako rešit problem optike

Odgovor Napisal/-a wilecoyot » 7. Mar 2018 ob 10:03

Se strinjam, vendar v tem primeru odpade tvoja teza. Bil sem zraven, ko so varili in preverjali vse povezave. Bil sem zraven, ko je prišel tehnik od Telekoma in tehnik od T2 in vse je bilo OK. Tudi če sedaj preverijo preko wmesnika na T2 linijo in ostale parametre, je vse ok, kot je bilo pri priklopu. Enako velja za soseda. Le da njemu deluje, meni ne. Torej sem skoraj 100%, da je napaka na strani T2. Kaj pa je ta napaka, pa ne vem. Lahko samo povem iz izkušenj, da so me na bakru vedno prestavljali na mpeg4 profil, kljub moji zahtevi, da ostenam na mpeg2. Na koncu sem dobil nekega tehnika, ki si je vzel čas in sva po eni uri telefonskega pogovora poštimala vse...mpeg2 profil, linijo, prenose in vse...delovalo je skoraj božansko. In verjamem, da optika deluje še bolj božansko, vendar le če se nekdo poglobi v nastavitve.
Verjamem pa, da je najlažje narediti na hitro kar se da oz. kar je sporbano da je rešitev. Tudi sam večrat posežem po taki rešitvi. Ampak ni dolgoročna in vmes razmišljam zakaj in kako. Tu pa mislim, da so sedaj pozabili na zadevo, v smislu sej dela, sej bo zadovoljen. Pa nisem in vem da bo edina rešitev teženje po telefonu, za kar pa nimam ne časa ne volje.
Sem pa videl tu na forumu, da se občasno javi kdo iz T2 (iz stare šole), ki je voljan pomagati ob stresnih primerih, vendar se ne spomnim nicka.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Kako rešit problem optike

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 7. Mar 2018 ob 10:09

Če imaš svoj router poskusi omejit si na 90% zakupljene hitrosti v času gledanja TV oz. tako, da bo 2xTv imel 10Mb.
Sam sem tole testiral in deluje.
Žal ti verjetno ne bodo šli na T22 QOS spreminjat, ker je pač pasovna širina "zafilana". Rešitev bodo dali tisto, ki jo dajejo v takšnih primerih.

wilecoyot
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 2. Dec 2015 ob 15:08
T-2: Že imam
Paket: T3-giga

Re: Kako rešit problem optike

Odgovor Napisal/-a wilecoyot » 7. Mar 2018 ob 10:47

Ja tud o tem sem razmišljal, ker imam svoj router. Samo potem moram omejiti na nekje 2/3...ker ima dva tv-ja...in tudi vprašanje ali bo delovalo kot mora.
Definitivno mene v tej zgodbi moti samo to, da sosedu dela kot mora, meni pa ne. Glede na to da je hiša dvojček in gre kabel v isto omarico od Telekoma, nekako vidim problem pri T2.
In da ga znajo odpravit, če se v to poglobijo.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Kako rešit problem optike

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 7. Mar 2018 ob 11:45

2/3 ne bi bilo potrebno, kot pravim 10 ali pa mogoče 12Mb je čisto dovolj za 2x tv.

a ima sosed isto naročeno in isto opremo... ker je tudi to lahko težava.
Hitrost interneta, število tv vmesnikov, različni modemi, mogoče kakšna dodatno oprema(router, switch).

Lahko ti pogledam, če mi daš na privat podatke.

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Kako rešit problem optike

Odgovor Napisal/-a g33k » 7. Mar 2018 ob 12:16

Kaj je problem, da še do sedaj QoS ni prav nastavljen na BRO?
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Kako rešit problem optike

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 7. Mar 2018 ob 12:31

:) jaz bi rekel, da QoSa niti ni na BRO, ker gre preko Telekoma. in se samo zakupi točno določena pasovna širina in če maš naročeno do maks "šteka".

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Kako rešit problem optike

Odgovor Napisal/-a g33k » 7. Mar 2018 ob 12:35

Ja že že, samo zakaj se ne uredi prioriteta na HLS. Verjetno je težje kot se sliši pa vseeno. Recimo da nekdo šopa torrente na polno, v momentu ko prižge tv bi moral sistem dat prednost tvju pred torrenti.
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Kako rešit problem optike

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 7. Mar 2018 ob 12:38

:) tako kot si rekel, ni tako enostavno, če gre prenos preko opreme, do katere ne dostopaš ;)

sondey
Znanec
Prispevkov: 57
Pridružen: 7. Jan 2009 ob 08:29
T-2: Že imam

Re: Kako rešit problem optike

Odgovor Napisal/-a sondey » 7. Mar 2018 ob 14:53

A tukaj je govora o BRO optiki od Telekoma?

Ker jaz (preko p2p optike od telekoma) lahko zafilam download do konca kolikor imam hitrost na paketu, pa mi 2x tv še vedno deluje normalno. Torej gre ob taki obremenitvi čez deklarirano paketno hitrost.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Kako rešit problem optike

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 7. Mar 2018 ob 15:00

BRO optika je ja.
LLU optika je spet druga pesem saj imamo mi centralo in lastno opremo.

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Kako rešit problem optike

Odgovor Napisal/-a g33k » 7. Mar 2018 ob 15:03

Slika

Hmm, sodeč po tej tabeli mu nebi smelo štekat, ko je bil na multicastu.
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Odgovori