Zatikanje slike preko plc

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
shon
Uporabnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 17. Avg 2018 ob 20:52
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant hbo

Zatikanje slike preko plc

Odgovor Napisal/-a shon » 8. Sep 2018 ob 06:53

Imam sledečo težavo, drugi tv imam preko plc-jev, pa se mi slika ustavi vsake toliko časa. Naročnik storitev t2 sem šele tri tedne, prej sem imel telekom pa teh težav ni bilo. Od začetka sem uporabljal plc od telekoma innbox, pa sem po nasvetu tehnika od t2 nabavil njihov tp link pa zadeva dela isto.Zadeva je priklopljena isto kot je bilo na telekomu, le modem in komunikatorje so zamenjali. Na tem tv ko so težave so mi izklopili 4k kanale, vendar zadeva ni kaj boljša. Slika obstane, včasih pomaga, da priklopiš na drugi kanal, večinokrat pa je potrebno stb ugasnit.Vse tri lučke na plc-ju gorijo zeleno, tudi tedaj, ko se tv ustavi.Med sabo sem že zamenjal stb pa je isto.Ni mi jasno v čem je težava, kabel pa ne pride v upoštev.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9104
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Zatikanje slike preko plc

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 8. Sep 2018 ob 09:24

plc imaš priklopljen direktno v zid ? (in ne preko razdelivcev )

Ena razlaga je takšna, da se ti PLC zelo slabo poveže, Telekom pa ima mislim da manjši bitrate (manjšo porabo pasovne širine) za tv, T2 pa rabi večjo hitrost.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9104
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Zatikanje slike preko plc

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 8. Sep 2018 ob 09:42

Naredi test:

Namesto tv vmesnika na ta kabel priklopi prenosnik in naredi speed test (hitrost) interneta, če ti internet ne bo delal, na drugi strani, pri modemu, plc - kabel iz njega priklopi na drugi port na modemu kjer ti dela internet ali v router

shon
Uporabnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 17. Avg 2018 ob 20:52
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant hbo

Re: Zatikanje slike preko plc

Odgovor Napisal/-a shon » 8. Sep 2018 ob 09:52

MrTwelveTrees napisal/-a:plc imaš priklopljen direktno v zid ? (in ne preko razdelivcev )

Ena razlaga je takšna, da se ti PLC zelo slabo poveže, Telekom pa ima mislim da manjši bitrate (manjšo porabo pasovne širine) za tv, T2 pa rabi večjo hitrost.
Imam priklopljeno direktno v vtičnico, hitrost pa mislim, da ne sme biti problem ker sem na optiki.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9104
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Zatikanje slike preko plc

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 8. Sep 2018 ob 10:05

Hitrost med obema PLC-jema !

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3112
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Zatikanje slike preko plc

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 8. Sep 2018 ob 10:12

Če si bil pri Telekomu na MPEG4 in si sedaj pri T-2 na MPEG2, bi lahko to bila težava (2-3x višji bitrate streamov). Lahko te tudi T-2 prestavi na MPEG4... tu je bitrate zelo podoben tistemu pri Telekomu.

Lahko pa, da je razlika v tem, da uporablja telekom za nekatere programe RTP protokol na multicastu, česar T-2 nima. RTP je namreč malce bolj odporen na slabih linijah. Če je to razlog, bi lahko T-2 tvoj STB prestavil na HLS in bi moralo odpraviti vse težave.

Uporabniški avatar
ciril88
T-2jevec
Prispevkov: 1016
Pridružen: 16. Apr 2009 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant 600/100
Kraj: Republika prlekija

Re: Zatikanje slike preko plc

Odgovor Napisal/-a ciril88 » 11. Sep 2018 ob 10:44

Težava je v propustnosti PLCjev, vrjetno imaš težave na HD programih, poskusi navadne kanale (ne HD) in bi ti moralo delat.
You Can Call Me Santa Claus
Slika

flier
Model
Prispevkov: 287
Pridružen: 15. Sep 2006 ob 09:39
T-2: Še nimam

Re: Zatikanje slike preko plc

Odgovor Napisal/-a flier » 11. Sep 2018 ob 17:56

Jaz sem opazil to pri prenosu podatkov (FTP, scp) preko TPlink-ovih PLC adapterjev. Za nekaj sekund se promet enostavno ustavi in potem samo od sebe nadaljuje. Po opisu sodec se mi zdi povsem enako obnasanje. Za moj namen ni bilo toliko motece in nisem nikoli podrobno raziskoval ali obstaja resitev. So pa to bili adapterji iz cenejse serije, za drazje ne vem kako se obnasajo.

shon
Uporabnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 17. Avg 2018 ob 20:52
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant hbo

Re: Zatikanje slike preko plc

Odgovor Napisal/-a shon » 12. Sep 2018 ob 20:47

Prestavili so me na hls, pa je zadeva nekoliko boljša, vendar se slika še vedno na vsake 2 uri ustavi, je pa zanimivo, da ima brat iste težave, pa je tudi šele pred kratkim šel na t2. Ne vem ali kdo drug ne uporablja plc-jev. Mogoče je težava prisotna samo na aminu stb.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3112
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Zatikanje slike preko plc

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 12. Sep 2018 ob 20:54

Če se ti na HLS slika ustavi na vsake 2 uri, potem ne vem, kako ti je lahko na Telekomu delalo tekoče. Ker HLS ima 30 sekund bufferja... če ti to ne dela tekoče, je tvoja PLC povezava za en drek.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9104
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Zatikanje slike preko plc

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 12. Sep 2018 ob 21:56

shon napisal/-a:Prestavili so me na hls, pa je zadeva nekoliko boljša, vendar se slika še vedno na vsake 2 uri ustavi, je pa zanimivo, da ima brat iste težave, pa je tudi šele pred kratkim šel na t2. Ne vem ali kdo drug ne uporablja plc-jev. Mogoče je težava prisotna samo na aminu stb.
Zakaj ne narediš test, kot sem ti ga rekel da ga naredi - zgoraj sem ti napisal ?!

Priklopi prenosnik na ta kabel kje je amino priklopljen in naredi speedtest

http://www.speedtest.net/ na t-2 server

krepki45
Nadebudnež
Prispevkov: 392
Pridružen: 24. Feb 2012 ob 17:15
T-2: Še nimam
Paket: NEO C 1000/100 Telekom
Kraj: SG

Re: Zatikanje slike preko plc

Odgovor Napisal/-a krepki45 » 14. Sep 2018 ob 05:17

Meni na telekomu sploh ni delalo,kupil sem plc na telekomu in ob vklopu drugega tv in različnih kanalih je slika bila negledljiva,ko si ugasnil en tv je bilo ok,kolegu je pa štekalo prav tako na telekomu,če je imel zraven tv ja priklopljen še PC na plc čim si zalaufal PC se je slika začela zatikat,tako da ti plc ji niso glih najboljša rešitev.

Uporabniški avatar
asgard
Nadebudnež
Prispevkov: 492
Pridružen: 13. Mar 2009 ob 14:23
T-2: Že imam
Paket: GPON ORAŽNI KAMEN 1000/100
Kraj: Idrija

Re: Zatikanje slike preko plc

Odgovor Napisal/-a asgard » 17. Sep 2018 ob 18:56

PLC deluje odlično drugače samo par zadev je potrebno upoštevati:

- na starih kablih in napeljavi ne bo delovalo.
- Čimmanj polnilcev za telefon v isti tokokrog kot je plc
- kupit en vredu PLC ne enega za 20€

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9104
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Zatikanje slike preko plc

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 17. Sep 2018 ob 22:31

In pol podajniki podajajo PLC k ne vidijo v kakšnem slabem stanju ima stranka električno napeljavo.....nato pa mora tehnik it nazaj pa uredit dobropis.... tudi to se dogaja :owned:

Odgovori