Aplikacija T2 TV za smart tv, box Android, Samsung Tizen, Apple TV, LG webOS, Amazon FIRE TV, Hisense VIDAA, Philips

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
ciril88
T-2jevec
Prispevkov: 1016
Pridružen: 16. Apr 2009 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant 600/100
Kraj: Republika prlekija

Re: Aplikacija T2 TV za Smart tv, box Android, Samsung Tizen, Apple TV s tvOS, LG webOS, Amazon FIRE TV, Hisense VIDAA

Odgovor Napisal/-a ciril88 » 9. Nov 2021 ob 09:36

MrTwelveTrees napisal/-a:
6. Nov 2021 ob 15:44
mikrohard: a se bo to kaj izboljšalo na Samsung televizijah in kodirani kanali (FOX, HBO) ko kar traja da se resolucija izboljša (sploh če previjaš). Ne pomaga ali je na kabel (utp).
Sam imam samsunga 55MU6172 in nimam nobenih težav, kolega ima samsunga 65MU6170 in so se mu dogajale zgoraj omenjene težave, priključen je na TS GPON iz ONT-a je imel UTP na Innbox V45, V45 sem mu zamenjal za U92 in glej ga zlomka, sedaj deluje BP.

Lp
You Can Call Me Santa Claus
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Aplikacija T2 TV za Smart tv, box Android, Samsung Tizen, Apple TV s tvOS, LG webOS, Amazon FIRE TV, Hisense VIDAA

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 9. Nov 2021 ob 10:33

Kaj ma to veze, če je tv na kabel je isto.
Ma dogaja se mi ko previjam FOX kanal da občasno sploh ne izboljša kvalitete na najboljšo (tudi po 30 sek ne), pritisnem na pavzo in spet play, pol pa je ok.

beta1
Faca
Prispevkov: 107
Pridružen: 13. Apr 2008 ob 08:16
T-2: Že imam

Re: Aplikacija T2 TV za Smart tv, box Android, Samsung Tizen, Apple TV s tvOS, LG webOS, Amazon FIRE TV, Hisense VIDAA

Odgovor Napisal/-a beta1 » 10. Nov 2021 ob 18:05

Čist na novo imam T-2 TV maxi izven omrežja.

Imam dve Samsung 43MU6172 in 43MU71--, pa je resolucija skoz konstantna. Jaz bi pa rad, da se resolucija poslabša/izboljša glede na zasedenost neta. T-2 podpora ne pomaga, razen da so zaklenili 4K kanale in še dodatno poslabšali resolucijo na vseh kanalih in jo fiksno zaklenili.

Kakšna ideja glede tega?

Internet je Telekom neomejeni 5G - Dela čez 80/25Mbit zvečer in 100+/35Mbit ponoči. Packetlossa je zmeraj 0%. Omrežje je spimpano do konca.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Aplikacija T2 TV za Smart tv, box Android, Samsung Tizen, Apple TV s tvOS, LG webOS, Amazon FIRE TV, Hisense VIDAA

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 10. Nov 2021 ob 19:47

Nesi tv do nekoga ki ima A1 ali Telemach, če bo tam delalo ok, potem boš že vedel več....

beta1
Faca
Prispevkov: 107
Pridružen: 13. Apr 2008 ob 08:16
T-2: Že imam

Re: Aplikacija T2 TV za Smart tv, box Android, Samsung Tizen, Apple TV s tvOS, LG webOS, Amazon FIRE TV, Hisense VIDAA

Odgovor Napisal/-a beta1 » 10. Nov 2021 ob 22:51

Ni mi dalo miru in sem sedaj odprl enega od dveh novih FireTV Stick LITE. Na srečo sem imel vse accounte že prej aktivirane od enega izmed prejšnjih FireTVjev, tako da se je samo posodobilo in vpisalo ter inštaliralo.

Na FireTVju štarta vsak TV kanal s slabo resolucijo, nato pa z srednjo in najboljšo. Torej predvidevam, da prilagajanje slike deluje ob obremenitvi neta.

Na obeh različnih Samsungih štarta z najboljšo resolucijo in potem ne zmanjša, če bi bilo treba. Preprosto se ustavi in se vrti krogec. To je pa čisto odvisno kako dolgo se vrti, ker je odvisno koliko MB ali GB morem prenesti z neta. Tak, da je to moteče.

Internet, omrežje, vse je enako. FireTV je povezan z WiFi AC. Prvi Samsung z enakim WiFI AC. Drugi Samsung pa z LAN kablom. Pasovne širine je preko dovolj.

Je kakšna rešitev za Samsung TVje? Ali sem obsojen uporabljat FireTVja? Nekako sem se veselil, da nebi bilo treba dodatnega daljinca. (Saj HDMI CEC dela, samo ni to to). Pa navajeni smo, ker smo prej imeli EONa.

Vprašal bi tudi, če kdo pozna kakšen free lightweight net limiter za Win11? Za tisti trenutek, ko kaj downloadam/uploadam, da bi ročno omejil hitrost net, da ne ubije Samsung TVjev. To bi mogoče lahko bila začasna rešitev.

TVjev pa trenutno nebi menjaval.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3103
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Aplikacija T2 TV za Smart tv, box Android, Samsung Tizen, Apple TV s tvOS, LG webOS, Amazon FIRE TV, Hisense VIDAA

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 11. Nov 2021 ob 00:05

Če ti FireTV vedno začne z nizko kvaliteto in potem počasi v več korakih preklopi na višjo, potem nimaš niti približno tistih 80Mbit/s, kot si omenjal v drugi temi. Bi prej rekel, da imaš hitrost na sticku nekje med 5 in 10Mbit/s.

beta1
Faca
Prispevkov: 107
Pridružen: 13. Apr 2008 ob 08:16
T-2: Že imam

Re: Aplikacija T2 TV za Smart tv, box Android, Samsung Tizen, Apple TV s tvOS, LG webOS, Amazon FIRE TV, Hisense VIDAA

Odgovor Napisal/-a beta1 » 11. Nov 2021 ob 00:18

To je moj test, katerega sem zdaj naredil: https://www.speedtest.net/result/12311635959

Na mojem bivšem firetvju, ki sem ga dal kolegu, dela isto kot sedaj meni na nove firetvju. Začne mu z nizko in nadaljuje. On pa ima T-2 optiko čez 200mbit.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3103
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Aplikacija T2 TV za Smart tv, box Android, Samsung Tizen, Apple TV s tvOS, LG webOS, Amazon FIRE TV, Hisense VIDAA

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 11. Nov 2021 ob 06:38

Razlika je, a VEDNO začne z nizko, ali občasno. Če vedno začne z nizko, je hitrost interneta na FireTV sticku zaen drek (ne glede na hitrost, ki jo izmeriš na telefonu ali računalniku). Za to je lahko kriv WiFi, postavitev TV sticka ali karkoli drugega. Če je samo občasno, ni pa nič nenavadnega. Jaz imam doma 40Mbit/s internet in dva Android TV-ja ter en Apple TV… praktično nikoli ne začne z nizko.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Aplikacija T2 TV za Smart tv, box Android, Samsung Tizen, Apple TV s tvOS, LG webOS, Amazon FIRE TV, Hisense VIDAA

Odgovor Napisal/-a atepej » 11. Nov 2021 ob 08:56

Jst mam vezan MiBOX na ac wifi od innbox modema, pa mi tudi nikoli ne začne z nizko kvaliteto. 4K kanali delujejo BP. Speedtest (https://play.google.com/store/apps/deta ... l=sl&gl=si) pa mi pokaže praktično enak DL kot njemu.
Slika

Uporabniški avatar
ciril88
T-2jevec
Prispevkov: 1016
Pridružen: 16. Apr 2009 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant 600/100
Kraj: Republika prlekija

Re: Aplikacija T2 TV za Smart tv, box Android, Samsung Tizen, Apple TV s tvOS, LG webOS, Amazon FIRE TV, Hisense VIDAA

Odgovor Napisal/-a ciril88 » 11. Nov 2021 ob 09:16

MrTwelveTrees napisal/-a:
9. Nov 2021 ob 10:33
Kaj ma to veze, če je tv na kabel je isto.
Ma dogaja se mi ko previjam FOX kanal da občasno sploh ne izboljša kvalitete na najboljšo (tudi po 30 sek ne), pritisnem na pavzo in spet play, pol pa je ok.
Povem ti pač samo da je preko V45 delalo porazno. Preko wifi in preko kabla, medtem ko U92 preko kabla dela BP
You Can Call Me Santa Claus
Slika

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Aplikacija T2 TV za Smart tv, box Android, Samsung Tizen, Apple TV s tvOS, LG webOS, Amazon FIRE TV, Hisense VIDAA

Odgovor Napisal/-a atepej » 11. Nov 2021 ob 09:23

Preko F60 AC koker jst gledam deluje tudi BP. Sem dal na obeh Eurosport 4K (Philips TV preko LAN, MiBox preko WiFI) in ni zatikalo.
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Aplikacija T2 TV za Smart tv, box Android, Samsung Tizen, Apple TV s tvOS, LG webOS, Amazon FIRE TV, Hisense VIDAA

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 11. Nov 2021 ob 12:00

ciril88 napisal/-a:
11. Nov 2021 ob 09:16
MrTwelveTrees napisal/-a:
9. Nov 2021 ob 10:33
Kaj ma to veze, če je tv na kabel je isto.
Ma dogaja se mi ko previjam FOX kanal da občasno sploh ne izboljša kvalitete na najboljšo (tudi po 30 sek ne), pritisnem na pavzo in spet play, pol pa je ok.
Povem ti pač samo da je preko V45 delalo porazno. Preko wifi in preko kabla, medtem ko U92 preko kabla dela BP
Ampak to je samo na kodiranih kanalih - FOX največ gledam. Če preklopim na druge kanale RTV, kanal a, pop tega ni

beta1
Faca
Prispevkov: 107
Pridružen: 13. Apr 2008 ob 08:16
T-2: Že imam

Re: Aplikacija T2 TV za Smart tv, box Android, Samsung Tizen, Apple TV s tvOS, LG webOS, Amazon FIRE TV, Hisense VIDAA

Odgovor Napisal/-a beta1 » 12. Nov 2021 ob 17:55

Da napišem zdaj en update.

Na Amazon FireTV Sticku T-2 TV deluje 99% BP. Trenutno se slika ne zatika, četudi uporabljaš zraven internet še za kaj drugega.

Na obeh Samsung TVjih pa se že random zatika, četudi nič drugega zraven ne delaš na internetu. Tudi 3x mi je T2 APP crashnil in sam zaprl na Samsung TVju. Preklapljanje TV kanalov je počasnejše. Resolucija zgleda je zaklenjena na medium, čeprav ponovno aktiviram na Horizontu. Na FireTVju je neprimerno boljša slika (iste TV nastavitve za vhod).

Internet na Samsungih je BP, ker normalno streamata tudi 70gb mkwje preko dlna-ja. Ena od TVjev je sedaj tudi na LAN kablu in je isto.

Glede teh Mbps stream, pa ne pridem gor, saj kaže meni programje neprimerno manj, kot navajate (tudi špice). Čeprav za vse ostalo kar se dela na internetu pa kaže prav. Tak, da s tem se nebom sedaj ubadal. Samo, da dela.

Kot kaže je nekaj narobe s Samsung TV app-om, vsaj na mojih dveh TVjih. Mogoče vam, na drugih serijah dela, meni žal ne.

Sedaj imam FireTVja in se upravlja preko HDMI-CEC.

Tako, da zgleda da T-2 TV dela BP pri meni (na mojem netu in mreži). Bo pa še treba več gledati T-2 TV, da se bo to potrdilo-ovrglo.

Se še javim :)

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Aplikacija T2 TV za Smart tv, box Android, Samsung Tizen, Apple TV s tvOS, LG webOS, Amazon FIRE TV, Hisense VIDAA

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 12. Nov 2021 ob 19:49

Ja sej upam da bodo zrihtali to kaj, mene zelo moti da preklaplja med kvalitetami na kodiranih kanalih (FOX) in je zelo moteče.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Aplikacija T2 TV za Smart tv, box Android, Samsung Tizen, Apple TV s tvOS, LG webOS, Amazon FIRE TV, Hisense VIDAA

Odgovor Napisal/-a atepej » 13. Nov 2021 ob 10:11

Tole sem našel na Samsungovi spletni strani

Widevine Classic has been deprecated by Google. It is no longer supported on Samsung TVs due to maintenance issues.

Verimatrix Web Client is only supported on all models until 2022, after which it will no longer be supported on all models as of 2023, including products from 2022.
Slika

Odgovori