Aplikacija T2 TV za smart tv, box Android, Samsung Tizen, Apple TV, LG webOS, Amazon FIRE TV, Hisense VIDAA, Philips

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Aplikacija T2 TV za Smart tv, box Android, Samsung Tizen, Apple TV s tvOS, LG webOS, Amazon FIRE TV

Odgovor Napisal/-a atepej » 5. Mar 2021 ob 16:35

slow_slow napisal/-a:
5. Mar 2021 ob 11:40
je ja... predvsem je tole HLS ko si jemlje chunke za predvajanje streama ;)
na ruo ts, t2 gpon in t2 optiki nimam težav.
Se mi je zdelo, ker sem sedaj na 2 app zagnal eurosport 4k in ping ni nič višji.
Slika

urednik
Faca
Prispevkov: 121
Pridružen: 3. Nov 2011 ob 13:58
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Aplikacija T2 TV za Smart tv, box Android, Samsung Tizen, Apple TV s tvOS, LG webOS, Amazon FIRE TV

Odgovor Napisal/-a urednik » 5. Mar 2021 ob 16:45

klukc, se prižge, samo, če je bil STBY TV, če pa je bil izklopljen iz elektrike pač moraš poiskat.
Je pa Samsung edini s to možnostjo - no vsaj model 2020.
Centrala Štepansko naselje - Lublana

tiklar
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 14. Feb 2020 ob 15:30
T-2: Že imam

Re: Aplikacija T2 TV za Smart tv, box Android, Samsung Tizen, Apple TV s tvOS, LG webOS, Amazon FIRE TV

Odgovor Napisal/-a tiklar » 5. Mar 2021 ob 16:51

klukc7 napisal/-a:
5. Mar 2021 ob 12:26
Na samsung TV -> Tizen se aplikacija ne zažene avtomatsko ko se prižge tv, pri ostalih aplikacijah (youtube, netflix) to deluje. Kar sem gledal na netu je tole najbrž disable-ano v kodi same aplikacije... Obstaja mogoče kakšen workaround? Res bi bilo super, da se ko prižgeš tv tole štarta samodejno in ti ni potrebno loviti ikone po meniju :)

Hvala.
Tole bi res prav prišlo..

urednik
Faca
Prispevkov: 121
Pridružen: 3. Nov 2011 ob 13:58
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Aplikacija T2 TV za Smart tv, box Android, Samsung Tizen, Apple TV s tvOS, LG webOS, Amazon FIRE TV

Odgovor Napisal/-a urednik » 5. Mar 2021 ob 17:16

tiklar, preber moj odgovor.
Centrala Štepansko naselje - Lublana

klukc7
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 5. Mar 2021 ob 11:31
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega

Re: Aplikacija T2 TV za Smart tv, box Android, Samsung Tizen, Apple TV s tvOS, LG webOS, Amazon FIRE TV

Odgovor Napisal/-a klukc7 » 6. Mar 2021 ob 08:56

urednik napisal/-a:
5. Mar 2021 ob 16:45
klukc, se prižge, samo, če je bil STBY TV, če pa je bil izklopljen iz elektrike pač moraš poiskat.
Je pa Samsung edini s to možnostjo - no vsaj model 2020.
Hm, čudno... nikoli ga ne izklopim iz elektrike pa se ne prizge samodejno... pogledam se ce je kaj za posodobiti...

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: Aplikacija T2 TV za Smart tv, box Android, Samsung Tizen, Apple TV s tvOS, LG webOS, Amazon FIRE TV

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 6. Mar 2021 ob 09:53

Sorry ampak tale T2 TV aplikacija je pa največji debilizem kar sem jih kdaj srečal. Ker mi je kitajski box neki zajebaval sem kupu Xiaomi MiBox S in aplikacija čist jeben ves čas jodla da je prišlo do napake in da naj kličem T2. Ker očitno je pretežko, da bi javila KAJ je narobe, da bi mogoče sam raziskal. Ampak ne, lahko je praktično KARKOLI. Tud ne vem kako kdorkoli pol dela debugging, če pa nimaš niti informacije ko bi klical na T2. Za kar niti mal nisem pri voljo po jebanju s tem sranjem. Jesus.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3103
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Aplikacija T2 TV za Smart tv, box Android, Samsung Tizen, Apple TV s tvOS, LG webOS, Amazon FIRE TV

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 6. Mar 2021 ob 10:01

Poveš, kje je prišlo do napake. Med predvajanjem, ali pri zagonu aplikacije. T-2 bo preveril, ali je aplikacija sploh prišla do strežnikov. Če je prišla, bodo pogledali, kaj je problem. Če ni prišla, je problem nekje na networku (dns, ip, ...). Kot sem ti že enkrat napisal... če dobiš generično napako pri zagonu aplikacije (da ne prideš niti do menija), je 99.999% napaka pri povezovanju na T-2 TV server. Sumim, da spet kak problem s tvojimi custom DNS serverji. Realno gledano je network edina stvar, ki lahko povzroča težave... ker generičnih problemkv ni, mibox je pa tudi preverjen box. Stvar je dokaj preprosta... app potrebuje dostop do interneta (port 80 in 443) z delujočimi DNS-i (ki resolvajo T-2 domene) brez kakšnega blokiranja requestov (DRM server je v tujini). Pa moraš biti na domačem IP-ju (tako da razni VPN-ji odpadejo).

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: Aplikacija T2 TV za Smart tv, box Android, Samsung Tizen, Apple TV s tvOS, LG webOS, Amazon FIRE TV

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 6. Mar 2021 ob 10:17

In vse to tud je. Najbolj debilno je bilo, ko sem fotru nastavil, men je vse delalo, ko je prišel in hotu uporbaljat pa jebeno sranje skoz "oprostite prišlo je do napake" ko je že kao hotelo predvajat programe v aplikaciji. Danes se že 2 ure jebem in kar nič, ne pridem niti v menu. Enkrat je celo prikazalo uno oranžno babo, pol pa sekundo kasneje spet napaka. Router sem resetiral, ker sem imel gor NextDNS klienta in je sedaj v čist stock obliki. Še vedno ne dela. Če bi vsaj javljalo KAJ je narobe, ne to neuporabno brezvezno generično sranje od napake. Ne vem, javi to pa to ni dostopno, to in ono ne resolva, prekinitev sej/povezav, NEKAJ. Namesto tega dobesdno čist na slepo drezam stvari in upam, da bo neki delal. Heh

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3103
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Aplikacija T2 TV za Smart tv, box Android, Samsung Tizen, Apple TV s tvOS, LG webOS, Amazon FIRE TV

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 6. Mar 2021 ob 10:23

Ja seveda... pa kaj še. Kater app ti pa napiše napako v stilu “seja je bila prekinjena, domena se ne resolva, itd”. Še browserji nimajo tako podrobnih napak. Poveži se preko adb in v logcatu poglej, če bo kaj več napisalo.

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: Aplikacija T2 TV za Smart tv, box Android, Samsung Tizen, Apple TV s tvOS, LG webOS, Amazon FIRE TV

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 6. Mar 2021 ob 10:36

mikrohard napisal/-a:
6. Mar 2021 ob 10:23
Ja seveda... pa kaj še. Kater app ti pa napiše napako v stilu “seja je bila prekinjena, domena se ne resolva, itd”. Še browserji nimajo tako podrobnih napak. Poveži se preko adb in v logcatu poglej, če bo kaj več napisalo.
Noben browser to date ni imel tako bedastih random problemov kot ta aplikacija. That's why. Tud navadni glupi userji ti bojo gledal na napravi preko adbjaa v logcatu? Nekak ne verjamem, da lahko na vašem koncu vidite vse in od uporabnika ne rabite nič. Zato programi javljajo napake in dajejo nek uporaben feedback. To kar mi daje T2 TV aplikacija NI uporaben feedback. Na nobenem nivoju.

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 713
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: Aplikacija T2 TV za Smart tv, box Android, Samsung Tizen, Apple TV s tvOS, LG webOS, Amazon FIRE TV

Odgovor Napisal/-a THJ » 6. Mar 2021 ob 10:42

YouTube ti dela? Speedtest ti kaj pokaže? Če pingaš Mi Box nimaš izgub? Kam je vezan Mi Box? WiFi ali imaš USB ethernet adapter? T-2 router ali svojega? Spletna tv2go stran ti deluje brez težav?

Če imaš Mi Box dovolj blizu T-2 modema, ga poveži na njegov WiFi in poskusi še enkrat. Glede na to da večini uporabnikov aplikacija deluje brez težav, bi moral ti sam raziskat, kje točno je težava.

Če dobiš sporočilo o napaki, potem je težava s povezljivostjo. Torej čisto na omrežnem nivoju.
Slika

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3103
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Aplikacija T2 TV za Smart tv, box Android, Samsung Tizen, Apple TV s tvOS, LG webOS, Amazon FIRE TV

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 6. Mar 2021 ob 10:56

RejZoR napisal/-a:
6. Mar 2021 ob 10:36
Noben browser to date ni imel tako bedastih random problemov kot ta aplikacija. That's why. Tud navadni glupi userji ti bojo gledal na napravi preko adbjaa v logcatu? Nekak ne verjamem, da lahko na vašem koncu vidite vse in od uporabnika ne rabite nič. Zato programi javljajo napake in dajejo nek uporaben feedback. To kar mi daje T2 TV aplikacija NI uporaben feedback. Na nobenem nivoju.
Adb sem dal kot predlog tebi (ki imaš lasten router z lastnimi dns-ji in sam skrbiš za mrežo). Navaden glup uporabnik to priklopi na operaterjev modem in zadeva dela.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Aplikacija T2 TV za Smart tv, box Android, Samsung Tizen, Apple TV s tvOS, LG webOS, Amazon FIRE TV

Odgovor Napisal/-a atepej » 6. Mar 2021 ob 13:21

Če se prav spomnim ima RejZoR BRO z lastnim routerjem
Slika

borutbolc
Model
Prispevkov: 257
Pridružen: 20. Okt 2018 ob 20:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Optimum

Re: Aplikacija T2 TV za Smart tv, box Android, Samsung Tizen, Apple TV s tvOS, LG webOS, Amazon FIRE TV

Odgovor Napisal/-a borutbolc » 6. Mar 2021 ob 15:24

Rahlo offtopic. Danes sem si privoščil 65col Sony Android TV. Malo klikanja, vse se naloži, aplikacija dela fantastično. Še par tweakov, ki so mi bolj všeč kot na STBju. In še mati po par minutah navdušena... pa bo kmalu 70...

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Aplikacija T2 TV za Smart tv, box Android, Samsung Tizen, Apple TV s tvOS, LG webOS, Amazon FIRE TV

Odgovor Napisal/-a atepej » 6. Mar 2021 ob 15:31

Tole si še naloži https://play.google.com/store/apps/deta ... unchonboot in bo izkušnja ista kot na STB.

In tvoj post ni offtopic.
Slika

Odgovori