Nakup Android TV BOXa

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Nakup Android TV BOXa

Odgovor Napisal/-a atepej » 7. Dec 2019 ob 14:00

Kako preveriš, če je Android TV os legalen? Enostavno če vidiš v nastavitvah Chromecast funkcijo je 100% legalen OS in bo T-2 TV app deloval, ne glede na ime firme.
Slika

Uporabniški avatar
kingo
Model
Prispevkov: 230
Pridružen: 23. Avg 2008 ob 11:52
T-2: Že imam
Paket: T4 200/20

Re: Nakup Android TV BOXa

Odgovor Napisal/-a kingo » 7. Dec 2019 ob 14:20

mikrohard napisal/-a:
7. Dec 2019 ob 13:41
@kingo: Če bi moral ugibat, bi rekel, da nimaš mednarodne verzije Miboxa.
Kako to preverim? Slo vmesnik ima.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Nakup Android TV BOXa

Odgovor Napisal/-a atepej » 7. Dec 2019 ob 14:22

T-2 tv2go ne bo delal na Mi Box S, ker je narejen za telefon ali tablico, edina možnost je (če ga res želiš uporabljat) da to delaš preko chromecast.
Slika

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3103
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Nakup Android TV BOXa

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 7. Dec 2019 ob 18:44

fedolin napisal/-a:
7. Dec 2019 ob 13:55
Jst sem mu glede GPU ki ga ima omenjena naprava napisal, ti pa si se javil ker niti ga nimaš niti nimaše opravljenega testa da bi mu zatrdil da tvoj GPU G31 deluje!!!! Ni vse Nvidia - ne pozabi na Ati
Jaz sem ti pa že parkrat napisal, da ni važen GPU, temveč software. Če ima Mecool KM9 Pro res pravi Googlov Android TV OS z leanback launcherjem (kar nakazujejo review videi), potem bo T-2 TV app normalno deloval (edino DRM zna biti vprašljiv).

Ti si (ne vem od kod) dobil prepričanje, da je problem G31 GPU... v resnici pa je problem crashov na določenih kitajskih Android boxih čisto nekaj drugega. Če imaš slučajno Droidlogic A95X F3 ali pa AZW GTKing, potem ti lahko zagotovim, da ni problem GPU. Vzrok za težave je polovičarski kitajski Android software... pa tudi to se bo enkrat popravilo.

skylon
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 18. Apr 2006 ob 22:47
T-2: Že imam

Re: Nakup Android TV BOXa

Odgovor Napisal/-a skylon » 8. Dec 2019 ob 19:00

kingo napisal/-a:
7. Dec 2019 ob 13:09
A ima še kdo težave z Mi Box S? Npr ne morem instalirati t2togo app. Je n ikjer ni v app marketu. Potem sem pa instaliral ta app iz usb, se naloži, ne morem pa do nje. Niti naložiti njene bližnjice in podobno. Kot da ima prepoved nalaganja iz USB in zazna samo app, ki so v app marketu.
atepej napisal/-a:
7. Dec 2019 ob 14:22
T-2 tv2go ne bo delal na Mi Box S, ker je narejen za telefon ali tablico, edina možnost je (če ga res želiš uporabljat) da to delaš preko chromecast.
Naloži si aplikacijo za Android TV "Sideload launcher", pa boš lahko uporabljal (zagnal) tudi aplikacije, ki so za navaden Android.

Samo za krmiljenje v aplikaciji boš moral priključiti še miško (ker so to aplikacije za touch zaslon, ki pa ga tv nima...).

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Nakup Android TV BOXa

Odgovor Napisal/-a atepej » 9. Dec 2019 ob 08:27

Ne, raje dam 0,99€ / mesec in imam mir.
Slika

skylon
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 18. Apr 2006 ob 22:47
T-2: Že imam

Re: Nakup Android TV BOXa

Odgovor Napisal/-a skylon » 10. Dec 2019 ob 09:44

Odgovoril sem na vprašanje ali dela T-2 tv2go na Mi Box S.
Osebne preference pa so itak stvar vsakega posameznika... ;-)

Problem T-2 TV aplikacije je zame v tem, da je vezana na priključek, T-2 tv2go pa dela povsod.

Uporabniški avatar
Steni
Model
Prispevkov: 309
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 19:32
T-2: Že imam
Paket: OranžniDiamant
Kraj: Ravne na Koroškem

Re: Nakup Android TV BOXa

Odgovor Napisal/-a Steni » 14. Dec 2019 ob 16:53

Zanima me kaj menite poznavalci. Ali bo T-2 TV aplikacija delovala na tem boksu:
A95X F3 Amlogic S905X3 4GB RAM 64GB ROM 5G WIFI bluetooth 4.0 Android 9.0 4K 8K TV Box with 64 RGB Light - EU

https://www.banggood.com/A95X-F3-Amlogi ... rehouse=CN

Hvala za konstruktivne odgovore
Slika
Slika FTTH

wickedboy
Model
Prispevkov: 224
Pridružen: 3. Okt 2015 ob 12:06
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Nakup Android TV BOXa

Odgovor Napisal/-a wickedboy » 14. Dec 2019 ob 19:35

Med blackfriday sem za tak denar (kot je za box) dobil Firestik z dostavo. Preverjeno deluje, imam ga na kablu (za tak denar) in vse kar rabim... če bo med letom spet kaka akcija (-50%) kupim še enega

Uporabniški avatar
Steni
Model
Prispevkov: 309
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 19:32
T-2: Že imam
Paket: OranžniDiamant
Kraj: Ravne na Koroškem

Re: Nakup Android TV BOXa

Odgovor Napisal/-a Steni » 14. Dec 2019 ob 19:59

To ni bilo moje vprašanje, vendar vseeno hvala za komentar.
Slika
Slika FTTH

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3103
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Nakup Android TV BOXa

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 14. Dec 2019 ob 20:08

Ali app deluje gor, ti lahko z gotovostjo odgovori samo kak obstoječi lastnik. Garancije ni nobene.

Jaz bi pa postavil eno vprašanje... zakaj ljudje sploh gledajo/kupujejo ta (oprosti izrazu) jajc od kitajskih boxov, če imajo za podoben denar na voljo spodobne alternative (FireTV, Mibox)? Vas zavedejo specifikacije (število corov, ram, rom, ipd)? Jaz v vseh teh letih, kar se službeno ukvarjam z IPTV-jem nisem videl še nobenega tako dobrega kitajskega boxa, da bi rekel "to bi pa imel"... pa sem imel na mizi že kar nekaj "kitajcev". Ta trenutek je best buy FIreTV (tudi brez akcije).

Uporabniški avatar
Steni
Model
Prispevkov: 309
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 19:32
T-2: Že imam
Paket: OranžniDiamant
Kraj: Ravne na Koroškem

Re: Nakup Android TV BOXa

Odgovor Napisal/-a Steni » 14. Dec 2019 ob 20:31

Ali ni Mibox tudi kitajc?
Slika
Slika FTTH

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3103
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Nakup Android TV BOXa

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 14. Dec 2019 ob 21:50

Z eno bistveno razliko. Uradno certificiran od Googla in ima pravi Android TV (Chromecast, Netflix 4K, itd). Pod izrazom "kitajski boxi" mislim škatlice, ki jih kitajci sami štancajo in potem gor naložijo raznorazne verzije Androida (telefonske različice, custom predelave ali pa nepopoln Android TV). Za prispodobo si lahko vzameš Huawei... stari telefoni so se prodajali po celem svetu, novi se bodo pa samo še na kitajskem. Zakaj? Ker nimajo več dostopa do Google aplikacij in so posledično za večino ljudi pri nas neuporabni. Nekaj podobnega je s temi "kitajskimi boxi"... ampak jih ljudje še vedno veselo kupujejo. Potem pa ne dela Netflix, Youtube aplikacija je za telefone, Chromecasta ni, Widevine čez par mesecev neha delat, ko ga Google blokira in podobne fore.

wickedboy
Model
Prispevkov: 224
Pridružen: 3. Okt 2015 ob 12:06
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Nakup Android TV BOXa

Odgovor Napisal/-a wickedboy » 18. Dec 2019 ob 19:14

amazon fire stick 4k spet v akciji...

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Nakup Android TV BOXa

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 18. Dec 2019 ob 19:49

Men se res ne da s tem ukvarjat da moraš imeti nemški naslov....(pa nekaj urejat preko drugih, da ti dajo neki nemški naslov pol pa da dobiš v SLO) res se mi ne da.

Odgovori