Nakup Android TV BOXa

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8477
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Nakup Android TV BOXa

Odgovor Napisal/-a kitl » 21. Apr 2019 ob 19:49

Za teh par eur razlike, računati moraš, da z alija še carina pade okoli 19 eur bi to raje kupil pri nas pa še garancijo 2 leti imaš- https://www.mishop.si/xiaomi-mi-box-s-t ... esults=180
Slika


Lp, Kitl

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Nakup Android TV BOXa

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 21. Apr 2019 ob 20:30

Če naročiš iz Španije, ni nobene carine. Plačaš 60USD (cca 53€) s poštnino vred. Torej 21€ ceneje kot pri nas. Garancija pri takih boxih praktično ni potrebna, ker zelo zelo redko kaj crkne.

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: Nakup Android TV BOXa

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 21. Apr 2019 ob 20:54

kitl napisal/-a:Za teh par eur razlike, računati moraš, da z alija še carina pade okoli 19 eur bi to raje kupil pri nas pa še garancijo 2 leti imaš- https://www.mishop.si/xiaomi-mi-box-s-t ... esults=180
ta box verjetno ne podpira uradni smart tv app za T-2 ali EON? pustimo mobilno aplikacijo, ta ni ista kot za smart tv....

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Nakup Android TV BOXa

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 21. Apr 2019 ob 20:55

Xiaomi Mibox 3 (ali S) sta uradno podprta (Android TV box).

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Nakup Android TV BOXa

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 21. Apr 2019 ob 21:56

Ga je kdo že dobil cez carino brez da bi plačal davka ?

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Nakup Android TV BOXa

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 21. Apr 2019 ob 22:27

Aliexpress ni samo kitajska. To je tako kot ebay, kjer lahko prodajalci pošiljajo z različnih držav. Če naročiš iz skladišča, ki je v EU, potem ni carine.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8477
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Nakup Android TV BOXa

Odgovor Napisal/-a kitl » 22. Apr 2019 ob 00:08

mikrohard napisal/-a:Če naročiš iz Španije, ni nobene carine. Plačaš 60USD (cca 53€) s poštnino vred. Torej 21€ ceneje kot pri nas. Garancija pri takih boxih praktično ni potrebna, ker zelo zelo redko kaj crkne.
Sem že marsikaj naročil na to foro samo problem je bil, da je šla roba namesto iz španskega skladišča direktno iz Kitjaske in kaj je sledilo plačilo carine. Drugače je Aliexpress 98% kitajska to sploh ne moraš primerjati z ebay.
Slika


Lp, Kitl

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Nakup Android TV BOXa

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 22. Apr 2019 ob 08:40

Odpreš dispute na aliexpress in dobiš denar nazaj.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Nakup Android TV BOXa

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 22. Apr 2019 ob 09:38

Jaz sprašujem koliko od vas je že dobilo izdelek (malo večji) nad 22eur iz KITAJSKE brez "carine" oz. davka.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Nakup Android TV BOXa

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 22. Apr 2019 ob 09:55

Direktno iz Kitajske še nisem (niti ne naročam takih stvari). Preko skladišč pa že (amazon, aliexpress, ...).

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8477
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Nakup Android TV BOXa

Odgovor Napisal/-a kitl » 22. Apr 2019 ob 17:59

MrTwelveTrees napisal/-a:Jaz sprašujem koliko od vas je že dobilo izdelek (malo večji) nad 22eur iz KITAJSKE brez "carine" oz. davka.

Že nekajkrat, kolega je celo enkrat dobi mobilni telefon. Samo to je čisto odvisno koliko imajo dela na poštni carini. Meni je npr. šla mimo mašinca za striženje las katera je bila poslana v original embalaži, ki pa ni bila majhna. Čisto odvisno od sreče, so me pa že buzerirali za vibrator, ki je stal 12 EUR da jim pošljem dokazila o ceni pa so mi še vseeno potem pribili stroške pregleda 7 EUR. Na Aliju sem že 8 let naročeni izdelkov imam 300+ tko, da v tem času doživiš marsikaj. Tudi dobil sem že nekaj, kar sploh nisem naročil in to je bila desigual ženska jakna katero sem potem prodal na bolhi za 80 EUR.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 713
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: Nakup Android TV BOXa

Odgovor Napisal/-a THJ » 23. Apr 2019 ob 08:00

Nekaj besed glede Amazona Fire TV. Nekako mi je uspelo uloviti teden, ko je bila na Amazon.de za Fire TV 4K cena samo 35 € (sedaj je 59,99 € - https://www.amazon.de/Amazon-Fire-TV-St ... B079QHMFWC). Žal ne pošiljajo v Slovenijo zato sem naročil preko cheaperandmore na nemški naslov ter od tam do doma (9,99 €).

T-2 TV aplikacija je na voljo tudi za Fire OS:

https://www.amazon.com/T-2-TV/dp/B07QKTLL1J/

In deluje super! SD, HD ali 4K. Čisto vseeno kaj gledaš. Preklopni čas je odličen (cca. 1s) in ne vpliva na začetno kvaliteto. Imeti moraš dober WiFi (AC) oz. dodaten ethernet adapter (https://www.amazon.de/gp/product/B01LXP5TXI). Sam ga imam, ker WiFi AC nimam v istem prostoru in imam okrog TV-ja dovolj LAN kablov.

Daljinec je odličen. Tudi po enem dnevu v sleep načinu, mi Fire TV takoj zbudil po pritisku na power tipko (ali preko Alexe). Na drugih napravah recimo gre daljinec v sleep in traja, da se ponovno spari z napravo. Prej sem imel Logitechov hub ter Harmony daljinec, ki mi je kontroliral TV, Android TV box ter Logitech zvočnike (Z906). Od zdaj dalje mi vse to upravlja Fire TV daljinec. Pod opremo sem dodal Logitech receiver in daljinec mi ga preko IR brez težav vklopi in izklopi, ter viša in niža glasnost. Hkrati mi tudi preklopi na pravi optični vhod iz TV-ja. HDMI-CEC podpora je popolna. Power on mi brez težav vklopi TV (Sony), da na pravi input, ter vklopi že prej omenjene zvočnike. Enako je z izklopom vseh naprav s power off tipko.

Našel sem tudi prave nastavitve na TV-ju, da mi dela pravilno deluje passthrough zvoka. Torej ko ni AC3/DTS mi posreduje stereo, drugače pa raw zvok direktno na receiver, ki zvok dekodirajo. Namestil sem si tudi Kodi (preko APK) in nimam težav pri predvajanju katerekoli vsebine iz NAS strežnika. Zvok in slika delujeta brez težav.

In sedaj še minusi. YouTube ni ne vem kako dobro podprt. Deluje preko internega browserja (Amazon Silk ali Firefox). Sicer iskanje preko Alexe lahko posreduješ naprej na YouTube ampak sam ga, zaradi preveč vsiljenih reklam, ne bom uporabljal. Sem si namestil Smart YouTube ampak iskanje preko Alexe v njem ne deluje.

Vzel sem tudi Amazon Prime trial 30 dni naročnino preko amazon.de in vse vsebine so delovale. Tudi 4K (Grand Tour npr.). So pa vsi opisi in zvočne sledi bile v nemškem jeziku. Po klicu na Amazon smo nastavil pravo regijo (Slovenija) ampak potem ni hotel predvajati več ničesar. Težava je, ker Slovenija ni podprta. To da mi je nemška vsebina delala, bi bilo samo za čas trial obdobja, potem preverjajo IP naslov. Amazon Prime torej čisto odpade, tudi če bi želel skeniti redno naročnino. Edini Fire TV stick, ki bi delal v Sloveniji je Fire TV Stick Basic Edition (https://www.amazon.de/Fire-Stick-Basic- ... 01ETRGE7M/), ki pa žal ni 4K, ima slabši hardware, isto ceno kot 4K model ter omejeno vsebino za slovenski trg.

Zaenkrat je naprava v uporabi za T-2 TV, Kodi, Smart YouTube ter Voyo in vse te aplikacije delujejo brez težav. GUI je odziven in ne počepne. Za mene je to trenutno top Android TV box.
Slika

tomx
Faca
Prispevkov: 180
Pridružen: 27. Dec 2006 ob 16:03
T-2: Še nimam

Re: Nakup Android TV BOXa

Odgovor Napisal/-a tomx » 24. Apr 2019 ob 13:53

ja fire tv je tudi pri meni že dalj časa n1 naprava.

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup Android TV BOXa

Odgovor Napisal/-a madpanter » 24. Apr 2019 ob 14:25

A ni žalostno da tale fire stik deluje bolje kot ostali android predvajalniki. Nevem kaj google čaka da ne naredi neki pixel predvajalnik in da kar koli mu vržeš da premelje b.p. pa da ima več kot 1 usb pa giga lan priklop. folk se pizdi pa jamra oni pa nč :hmm: Men bom tko reku načelomo mi box deluje ampak se prav vidi da to ni to in so nekje v ozadju v software oz na hardware levelu hvatali krivine... A je res tako težko narest predvajalnik pa da enostavno kar dela...
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
Caffrey
Faca
Prispevkov: 151
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 07:58
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Nakup Android TV BOXa

Odgovor Napisal/-a Caffrey » 25. Apr 2019 ob 15:49

Maš nvidia shield. Ni od googla, je pa najboljša naprava.
Slika

Odgovori