Stikalo in Nvidia Shield TV Pro - povezave, nastavitve - IPTV

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Robert
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 17. Avg 2006 ob 09:45
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Stikalo in Nvidia Shield TV Pro - povezave, nastavitve - IPTV

Odgovor Napisal/-a Robert » 21. Jul 2021 ob 14:33

Sicer sem na Telekomu pa bi vseeno če mogoče kdo kaj ve, vprašal za nasvet: imam Telekomov modem Innbox v60U (NEO C paket,Telekom,optika) na katere imam na portu 3, IPTV (trunk). Brez težav lahko gledam IPTV preko MulticastTV (playlista) na računalniku za katerega imam svojo mrežno kartico na matični plošči. Kupil sem stikalo TP-Link TL-SG108E, ki ga nameravam povezati na port 3 sedaj me pa zanima, če ima kdo kaj izkušenj kako se nastavijo porti na stikalu na VLAN 3999 za IPTV, na katerega bi povezal Nvidio Shield TV Pro box in ali so potrebne še kakšne nastavitve-spremembe na modemu. Vse porte na modemu imam zasedene. Kaj vse potrebujem in katera aplikacija bi bila najbolj enostavna za nastavitve na Nvidi za gledanje IPTV ? Obdržal bi rad tudi gledanje IPTV prek računalnika (Multicast).

Robert
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 17. Avg 2006 ob 09:45
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Re: Stikalo in Nvidia Shield TV Pro - povezave, nastavitve - IPTV

Odgovor Napisal/-a Robert » 6. Avg 2021 ob 07:50

Nobenega odgovora ?

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Stikalo in Nvidia Shield TV Pro - povezave, nastavitve - IPTV

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 7. Avg 2021 ob 11:06

Kaj ti tehnična podpora na Telekomu ne zna to svetovati ?

Robert
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 17. Avg 2006 ob 09:45
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Re: Stikalo in Nvidia Shield TV Pro - povezave, nastavitve - IPTV

Odgovor Napisal/-a Robert » 7. Avg 2021 ob 19:54

Če sem prav seznanjen Telekom tehnična pomoč ne daje podpore za IPTV (Multicast).

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Stikalo in Nvidia Shield TV Pro - povezave, nastavitve - IPTV

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 7. Avg 2021 ob 21:11

Zakaj ne pokličeš ? sej te nič ne stane.

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Stikalo in Nvidia Shield TV Pro - povezave, nastavitve - IPTV

Odgovor Napisal/-a madpanter » 8. Avg 2021 ob 21:45

Res misliš da bo kateri pomagal na supportu? Lepo te prosim še na t-2 supportu pa je bolj sposoben si težko kaj pomagaš in moraš večinoma tu resne probleme reševati preko neuradnikov.... Sej včasih je bilo na siol forumu svega i svačega gor tudi na to temo pa so pred kratkim ugasnili zadevo... Zanima pa tudi mene kako je s tem. Če se ne motim moraš imet managed switch ali open wrt router in potem moraš poslat vlan 3999 na data port iz iptv porta na innboxu. Nato bi moralo delat preko enega kabla. Bom jutri narisal eno skico... Sam dejansko nisem nikoli imel siola tako da samo v teoriji si predstavljam zadevo...
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Robert
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 17. Avg 2006 ob 09:45
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Re: Stikalo in Nvidia Shield TV Pro - povezave, nastavitve - IPTV

Odgovor Napisal/-a Robert » 11. Avg 2021 ob 07:40

madpanter napisal/-a:
8. Avg 2021 ob 21:45
Res misliš da bo kateri pomagal na supportu? Lepo te prosim še na t-2 supportu pa je bolj sposoben si težko kaj pomagaš in moraš večinoma tu resne probleme reševati preko neuradnikov.... Sej včasih je bilo na siol forumu svega i svačega gor tudi na to temo pa so pred kratkim ugasnili zadevo... Zanima pa tudi mene kako je s tem. Če se ne motim moraš imet managed switch ali open wrt router in potem moraš poslat vlan 3999 na data port iz iptv porta na innboxu. Nato bi moralo delat preko enega kabla. Bom jutri narisal eno skico... Sam dejansko nisem nikoli imel siola tako da samo v teoriji si predstavljam zadevo...
Ne glede na to da nisi imel siola bi bil skice vseeno zelo vesel kot si navedel, da bi jo narisal, vsaka informacija je dobrodošla, lahko tudi na zasebno. Predvsem imam težave kako zadevo nastaviti v aplikaciji za nastavitev smart stikala TP Link TL-SG108E. S povezanostjo zadev med seboj nimam težav.

maxhoop
Faca
Prispevkov: 171
Pridružen: 8. Mar 2007 ob 15:25
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA / TS Modri Plus
Kraj: odročen

Re: Stikalo in Nvidia Shield TV Pro - povezave, nastavitve - IPTV

Odgovor Napisal/-a maxhoop » 11. Avg 2021 ob 13:48

Malo poglej, mogoče ti kaj pride prav.
https://uross-digital-tools.appspot.com ... ialsguides

Robert
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 17. Avg 2006 ob 09:45
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Re: Stikalo in Nvidia Shield TV Pro - povezave, nastavitve - IPTV

Odgovor Napisal/-a Robert » 11. Avg 2021 ob 18:51

maxhoop napisal/-a:
11. Avg 2021 ob 13:48
Malo poglej, mogoče ti kaj pride prav.
https://uross-digital-tools.appspot.com ... ialsguides
Sem pogledal, sicer uporabna stran, ampak bi potreboval bolj specifične, konkretne informacije kako nastaviti TP Link stikalo z aplikacijo in po potrebi tudi modem. Povezava med komponentami mi ni delala težav.

Odgovori