Spreminjanje privzete glasnosti na Arris VIP1113 ?

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Spreminjanje privzete glasnosti na Arris VIP1113 ?

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 9. Okt 2021 ob 12:28

Zanima me če je možno kako spremenit privzeto glasnost Arris VIP 1113 STB-ja? Fora je, da imamo TV vezan na receiver in iz tam naprej na ozvočenje kjer imamo glasnost nastavljeno na neko fiksno vrednost in potem upravljamo glasnost z Arris daljincem, da ti ni treba prekladat 100 daljincev. Ampak je nadležna stvar, da Arris, ko ga na sveže zbudiš vedno defaulta na ne vem, 80% glasnosti, da te skor ubije dokler ne stišaš in to je skrajno tečno. Sem že gledal v nastavitvah in nisem nič našel. Se pa vsa elektronika ugaša na skupnem razdelilcu/zaščiti, tko da je res ugasnjeno in ne samo v standby-u, tko da odpadejo fore ala "pa pač imej v standby-u skoz, da si zapomni".

Obstaja kakšen service menu al pa kakšne skrite nastavitve kjer tupavemu Arrisu dopoveš, da ga ob vklopu hočeš imet na 25% glasnosti in ne 80% ? Ker mi res ne diši imet stvari vklopljenih skoz ali pa uporabljat cel kup daljincev za vsako škatlo posebej...

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Spreminjanje privzete glasnosti na Arris VIP1113 ?

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 9. Okt 2021 ob 13:02

Ne obstaja. Ko STB (normalno) ugasneš, si glasnost shrani in jo potem pri naslednjem zagonu nastavi. Če nima shranjene vrednosti (ker je bil med delovanjem odklopljen od elektrike), bo nastavil 80%.

Jaz vidim samo dve možnosti...
1.) Predenj odklopiš elektriko, daj STB v standby, da si lahko shrani glasnost (in še par drugih stvari)
2.) Vklopi HDMI passthrough za zvok... potem pa volume nastavljaš le še preko receiverja.

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: Spreminjanje privzete glasnosti na Arris VIP1113 ?

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 9. Okt 2021 ob 13:17

Passthrough ne pride v poštev ker nočem imet gore daljincev za vsak drek. Dejansko vse delamo z daljincem od Arrisa. Ko ga zbudiš zbudi tud TV preko HDMI-ja, glasnost pa prav tako upravljamo z Arris-om in jke razpon ravno pravi, da se lepo ujema s prednastavljeno (fiksno) glasnostjo receiverjem. Slednji pa ima lepo v nastavitvah startup nivo glasnosti kjer ga lepo nastaviš in se tega tud striktno drži ne glede na vse. Pri Arrisu pa nisem nič našel v nastavitvah

To s shranjevanjem nastavitev bom probal ampak sem skor ziher, da sem ga po nastavitvi že dal v standby in ne odrezal s stikalom na razdelilcu in si ni nič zapomnil (včasih so TV-ji imel tako shranjevanje parametrov). Bom vseeno še enkrat probal...

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Spreminjanje privzete glasnosti na Arris VIP1113 ?

Odgovor Napisal/-a g33k » 11. Okt 2021 ob 01:08

Tole z 80% default glasnostjo je res neumno. Lahko bi komot uredili, da je default 25% ali pa 50%.
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Spreminjanje privzete glasnosti na Arris VIP1113 ?

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 11. Okt 2021 ob 10:35

Ne obstaja default vrednost, ki bi bila vsem všeč. Če STB normalno uporabljaš in vmes ni prišlo do izpada elektrike med uporabo, to glasnost vidiš samo prvič in nikoli več. Načeloma je pa tako, da je boljše, če je na STB-ju nastavljena višja (če ne kar najvišja) vrednost in potem na receiver-ju ali TV-ju nižja. Sem že doživel obratno... potem je pa na TV-ju vse brnelo.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Spreminjanje privzete glasnosti na Arris VIP1113 ?

Odgovor Napisal/-a atepej » 11. Okt 2021 ob 14:47

Veš mikrohard, zato mam pa jst app in nimam nobenih problemov s tem.
Slika

Odgovori