Vprašanje iptv slaba slika

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
123ljubljana
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 17. Avg 2022 ob 23:44
T-2: Že imam
Paket: Oranžni

Vprašanje iptv slaba slika

Odgovor Napisal/-a 123ljubljana » 19. Avg 2022 ob 11:08

Zdravo,

Povejte mi kako je možno, da je slika preko kabla dvbc toliko boljsa kakor preko iptv.

Hvala za odgovor, pozdrav

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Vprašanje iptv slaba slika

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 19. Avg 2022 ob 13:42

Razlogov je veliko.
Odvisno od televizije, modela, nastavitve parametrov izboljšav preko menija na tv - hdmi,
Vsi tv vmesniki se ne ujamejo z vsemi televizijami.

Je tu kaj govora od STB, tv vmesniku od T2 ali aplikacija na smart tv ?

123ljubljana
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 17. Avg 2022 ob 23:44
T-2: Že imam
Paket: Oranžni

Re: Vprašanje iptv slaba slika

Odgovor Napisal/-a 123ljubljana » 28. Avg 2022 ob 22:57

A je možno da imaš optiko, za sprejem tv signala pa uporabljaš dvb-c preko kabelskega sistema?

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3103
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Vprašanje iptv slaba slika

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 28. Avg 2022 ob 23:51

Vse je možno... odvisno je pa, kaj je možno na tvoji lokaciji oz. kaj ti operater ponuja. Kabelsko preko optike je ponujal le Telekom... pa še to so par let nazaj ukinili. Nihče ti ne bo branil, če si naročiš internet preko optike in televizijo preko kabelske (če imaš možnost obeh priklopov). Sicer pa... če imaš optiko, ti skoraj gotovo kak operater ponuja tudi multicast... preko multicasta pa večina operaterjev oddaja signal v enaki kvaliteti kot preko kabelske.

Če si pri T-2 in imaš Telekom optiko, obstaja možnost, da nimaš multicasta. V tem primeru ti preostane le menjava operaterja na Telekom. Nima pa kvaliteta slike nobene direktne veze s tehnologijo, preko katere se prenaša.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Vprašanje iptv slaba slika

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 29. Avg 2022 ob 09:59

123ljubljana napisal/-a:
28. Avg 2022 ob 22:57
A je možno da imaš optiko, za sprejem tv signala pa uporabljaš dvb-c preko kabelskega sistema?
malo verjetno. Tam kjer ima T2 kupljenega kabelskega operaterja, če ni optike imaš eno ali drugo.
Dvomim da se bi T2 šel stranki prilagajat da bi ji TV priklopil na DVB-C, in potem časovni zamik preko optike (imajo tak tv box)
Ampak vseeno, sklepam da bi avtor vprašanja imel rad 1 daljinec = od TV in nima smart tv.

123ljubljana
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 17. Avg 2022 ob 23:44
T-2: Že imam
Paket: Oranžni

Re: Vprašanje iptv slaba slika

Odgovor Napisal/-a 123ljubljana » 29. Avg 2022 ob 19:39

Hvala za odgovore.

Je pa tako da imam na eni lokaciji telemach operaterja preko koaksialnega kabla internet ter tv. Na drugi pa imam t2 preko optike ter iptv, nimam pa napeljanega koaksialnega kabla.
Vidim pa, da je slika preko kabelske nepremerljivo boljša kot preko iptv. Pa še tisti dodatni stb me motijo.
Zato me zanima, če bi si napeljal koaksialni kabel če t2 to omogoča optiko za internet kabel pa za tv.
Me pa zanima kaj je to multicast sliši se zanimivo, kaj potrebuješ?
Zadnjič spremenil 123ljubljana, dne 29. Avg 2022 ob 20:28, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Vprašanje iptv slaba slika

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 29. Avg 2022 ob 20:08

Glej, NE SMEŠ primerjat tako, ker nimajo vsi televizorji enake elektronike, eni imajo boljšo sliko preko hdmi drugi preko antenskega vhoda.
Poleg tega se vsi komunikatorji ne "ujamejo" najbolj z vsemi televizorji.

Sam sem bil priča, na Telekom optiki, Telemach slika preko HDMI (box) se mi je zdela veliko boljša kot na T2, ampak spet odvisno od tv vmesnika in televizorja.

Odgovori