ISDN in pravo zaporedje???

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
brixie11
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 10. Jul 2006 ob 13:01
T-2: Že imam
Paket: 10/2 +IPTV +Telefon
Kraj: Šoštanj
Kontakt:

ISDN in pravo zaporedje???

Odgovor Napisal/-a brixie11 » 11. Nov 2006 ob 13:36

Hi.

Naj mi nekdo nekaj razloži. Zadnjič kličem na Helpdesk, ker sn slišu, da se da dobit vmesnik za ISDN v najem in jih povprašam kako je s tem. Prijazni glasek na oni strani me vpraša:
"Ali že imate našo storitev?"
Pa ji odvrnem:
"Seveda imam."
Pa odgovori:
"Ja potem pa ne morete dobiti v najem, ker že imate naš IP telefon."
Potem pa začnem študirat in mi nakakor ne poravna nudlcov u glavi :?: . Pa rečem:
"Kakšne veze ima pa to?"
A takoj dobim odgovor:
"Dobili ste od nas telefon in ste ga razpakirali..."
No ja potem pa se mi posveti zakaj :idea: .

Ja, pa se s tem sprijaznim.

Dva dni za tem me kliče foter, češ da mu naj pridem pokazat kako se devajo številke u imenik. Da bi si prišparal pot mu rečem, da si naj pogleda v navodila. Pa mi reče "Kaka navodila? :?: :?: " Razložim mu, da so v škatli navodila od telefona in si naj prebere kako se to not zmontira. Čez 5 minut me kliče, da ni navodil. Ja ka mi preostane, da grem do njega in mu pokažem, kako se stvari streže.

Skratka telefon sploh ni bil nov. Škatla brez navodil. V imeniku so ble vnešene neke leve številke. Ko prtisneš tipko "Phonebook" in nato "Preglej" traja prbl. 10 sec, da se pokažejo vnosi. Pa še zadnjič mu je cel imenik zbrisalo, da je mogu bogi srotej še enkrat vnašat v imenik.

Pa mi povejte kakšne veze ima to, če sn razpakiral telefon?

Lp., Brixie

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a Krypto » 11. Nov 2006 ob 14:05

Če v štartu naročiš SAMO ISDN vmesnik ga dobiš zastonj, katerakoli druga varjanta naročanja te vmesnik košta 30k. To je predvsem zaradi tega ker se folk zmišluje, nabavna cena vmesnika je pa več kot še enkrat večja.

Roko na srce večina ljudi ki izpolnjuje pogodbo sploh ne ve kaj naroča, in se niti niso v stanju pozanimati kaj je pravilno, potem je pa vik in krik.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 11. Nov 2006 ob 15:18

Mogoče ima prav, da je tečen zaradi navodil!
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Magician
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 3. Sep 2006 ob 09:26
T-2: Že imam
Paket: Optika T4 GIGA

Odgovor Napisal/-a Magician » 11. Nov 2006 ob 16:22

Ehh saj jaz tudi nisem dobil navodil zraven Panasonica, ampak ni panike. Dobil sem ga na reverz dokler ne bo ISDN vmesnik končno prišel.

Hja imam pa problem da sem škatlo od IP telefona po pomoti uničil. :) Hja se zgodi :=)

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 11. Nov 2006 ob 18:27

Če nimate navodil, si jih lahko sprintate iz neta al pa pokličete na T-2, da vam pošljejo po pošti.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

wifi4all
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:29
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Koseze

Odgovor Napisal/-a wifi4all » 12. Nov 2006 ob 10:10

nobenga printanja... potrebno je v celoti zavrniti telefon in dobiti novega! ce se bo telefon kdaj vracal ti bodo pa rekli, da nimas originalnih navodil. no go.

ce mora biti paket originalno zapakiran naj ga pa posiljajo toliko casa na svoje stroske, da bo tak :!:

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a Krypto » 12. Nov 2006 ob 19:57

Dej ne bluzi, veš kolk strank vrne stvari nazaj v navadnih vrečkah namesto v originalni embalaži, kljub temu da podpišejo da se ob vračilu vrača opremo v original škatlah, pa tega še nikomur niso zaračunal. Če stranka dobi v uporabo rabljen telefon, ki deluje ni čist nč narobe. Ko ga pa KUPI pol pa lahko zahteva kar hoče. Tud z zakonom o varstvu potrošnikov zaradi nepriloženih navodil nimaš kej, ker maš to samo na reverz.

Uporabniški avatar
DrM007
Model
Prispevkov: 309
Pridružen: 7. Avg 2006 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Optika: 200/20, IPTV, VoIP =)
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a DrM007 » 12. Nov 2006 ob 20:09

Hm, ne vem no. Ko jemeni crknu adapter od aminota (pa nisem vedel da je to narobe) sem pobasal aminota pa adapter v mjhno vrečkico pa na T-2 postojanko, najprej mi je mal zajamral, k nimam škatle s sabo, pa k nimam še tistga kabla k je bil priložen, ampak ko smo ugotovili, da gre samo za adapter, mi ga je lepo zamenjal za enega, ki je bil v kompletu s pokvarjenim aminotom. Samo v opombe pri tistem kompletu je dopisal "in adapter ne dela". Pa sem šel lepo zadovoljen domov!
SlikaSlika

wifi4all
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:29
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Koseze

Odgovor Napisal/-a wifi4all » 12. Nov 2006 ob 23:40

@Krypto: govorim iz izkusenj, ko mi kaksne robe niso hoteli sprejeti... se na servis (!!!) sem moral vse prinesti v originalni embalazi...

pa jo bo banda dobila... BP... dokler je zadeva v garanciji imam za vse stvari originalno embalazo - tako mi ne morejo zavrniti zamenjave...

na zalost je tako... ampak potem se pa gremo igro "no mercy"... you wanted, you've got it :!:

T-2user
Novinec
Prispevkov: 22
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 10:50
T-2: Že imam
Paket: 1mb
Kraj: mb

Odgovor Napisal/-a T-2user » 13. Nov 2006 ob 10:27

Krypto napisal/-a:Roko na srce večina ljudi ki izpolnjuje pogodbo sploh ne ve kaj naroča, in se niti niso v stanju pozanimati kaj je pravilno, potem je pa vik in krik.
tudi T-2 ni nedolžen, na moje izrecno vprašanje, preden sem naročil telefonijo, ali mi bodo delali stari ISDN telefoni, je rekel DA.

sedaj se pa še vedno morem matrati s to plastiko od voip telefona....

Odgovori