IP brezvrvični telefoni

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
OrionLady
Nadebudnež
Prispevkov: 430
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 14:56
T-2: Že imam
Paket: optika T4
Kraj: Kranj

Re: IP brezvrvični telefoni

Odgovor Napisal/-a OrionLady » 16. Avg 2007 ob 15:18

Sem bila danes v shopingu... sem šla kupit nov telefonček (dect), pa na T2ju sem že bila, sem dobila nov vmesnik (sem bila kar mal razočarana, ker nimajo več tistih vesoljskih z modro lučko...sem se jo kar malo veselila, ker nam je luč v hodniku crknila pa sem se veselila vsaj delne razsvetljave... :twisted: ) uglavnem, upam da bo delalo :)

Zadnjič pa...sva z nekom (jao, če bi se ljudje po telefonu predstavljali bi bilo veliko lažje koga pohvaliti al pa pograjati...) na tehnični pomoči ugotovila, da je pri njih napačna mac in serijska številka bipsija vpisana in da zato ni delalo... tako da, so bili na T2ju pridni, pa če bi bilo vse po sreči, bi morala stvar delati, ampak pač zaradi tipkarske (al pa nalepkarske napakice) vse skupaj pač ni delalo :)

Uporabniški avatar
luky
Model
Prispevkov: 235
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 19:11
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: IP brezvrvični telefoni

Odgovor Napisal/-a luky » 16. Avg 2007 ob 16:11

Č e si dobila vmesnik PSTN in DECT telefon kupila bo vse delovalo super. Jaz sem danes tudi dobil PSTN in Panasonica od T-2 in vrnil tistega Bipsija. Sedaj dela telefonija kot se reče, brez šumenja, odmevanje itd..

lp.
Lp, Luky

matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: IP brezvrvični telefoni

Odgovor Napisal/-a matjazc » 16. Avg 2007 ob 17:03

Mene pa zanima zakaj T-2 ne stopi v kontakt s podjetjem Siemens?
Siemens ima že kar nekaj VoIP brezžičnih telefonov.
Eden zelo kvaliteten in primeren za VoIP je tudi Gigaset S450 IP.


Gigaset S450 IP:
http://gigaset.siemens.com/shc/0,1935,h ... rN,00.html

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: IP brezvrvični telefoni

Odgovor Napisal/-a borut » 16. Avg 2007 ob 17:08

matjazc napisal/-a:Mene pa zanima zakaj T-2 ne stopi v kontakt s podjetjem Siemens?
Kitajci so cenejši... Sploh pa ima ta telefon tudi podporo za fixno telefonijo, ker je pa itak brezveze... :roll:
Slika

Uporabniški avatar
luky
Model
Prispevkov: 235
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 19:11
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: IP brezvrvični telefoni

Odgovor Napisal/-a luky » 16. Avg 2007 ob 17:14

borut napisal/-a:
matjazc napisal/-a:Mene pa zanima zakaj T-2 ne stopi v kontakt s podjetjem Siemens?
Kitajci so cenejši... Sploh pa ima ta telefon tudi podporo za fixno telefonijo, ker je pa itak brezveze... :roll:
Ja Botut prav imaš Kitajčki so veliko cenejši od Simensa in če rabiš samo za golo telefonijo je ta Panasonic, ki ga kupiš od T-2 kar vredu.
Lp, Luky

OrionLady
Nadebudnež
Prispevkov: 430
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 14:56
T-2: Že imam
Paket: optika T4
Kraj: Kranj

Re: IP brezvrvični telefoni

Odgovor Napisal/-a OrionLady » 16. Avg 2007 ob 17:55

zaenkrat še ne dela... je slišat samo tist trojni pisk, ki je vsakič višji, tak, kot če ti na gsmju nekdo ne dvigne (se mi zdi),...

btw, a je treba priklopit v WAN al v LAN? pozabila kaj mi je v poslovalnici rekla :oops:

wifi4all
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:29
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Koseze

Re: IP brezvrvični telefoni

Odgovor Napisal/-a wifi4all » 16. Avg 2007 ob 19:59

borut napisal/-a:
matjazc napisal/-a:Mene pa zanima zakaj T-2 ne stopi v kontakt s podjetjem Siemens?
Kitajci so cenejši... Sploh pa ima ta telefon tudi podporo za fixno telefonijo, ker je pa itak brezveze... :roll:
vprasanje koliko so kitajci cenejsi... ce primerjam cene enih in drugih skorajda ni razlika... veleprodajne cene pri kitajcih so nizke, a tudi pri siemensu se da dobiti dobro ceno... ker je siemens veliko boljse organiziran mi tam ni uspelo pridobiti prodajnih pogojev

tukaj je zgolj en vidik: cena;; ce pa upostevamo se zanesljivost firmwareov in ready-to-go sistemov je pa razlika IMHO ocitna. no, vsaj lahko bi bila...

OrionLady
Nadebudnež
Prispevkov: 430
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 14:56
T-2: Že imam
Paket: optika T4
Kraj: Kranj

Re: IP brezvrvični telefoni

Odgovor Napisal/-a OrionLady » 17. Avg 2007 ob 11:43

Žalostna!

Prav žal mi je, da sem hotela bit fancy pa zraven še gorenjka, da sem šla iskat bipsija... ker če bi takoj, ko nam je stari siemens odpovedal šla kupiti nov navaden brezžičen telefon, vseh teh problemov, ki jih imam sedaj s telefonijo nebi imela, da ne omenjam stroškov, ki so se mi nabrali pri klicanju na tehnično pomoč, da bi vse skupaj zrihtala :(

Zdaj po zadnjem klicu na tehnično pomoč (trajal je 15min), smo prišli tako daleč, da telefon zdaj ko hočeš klicat, normalno "piska", vendar pa klicanje ven in notr še vedno ne delata :( (za notr mi na gsm-ju javi, da je napaka v povezavi... za ven... pa ni nobenega znaka...ena sama tišina)

Mi je že zmanjkalo idej, kaj naj vse še probam (od pretikanja kablov, vlečenja stvari iz elektrike, dretja na telefon (kaj veš, mejbi bi pomagalo), sem že vse probala...)... edino v tla še nisem vrgla vsega skupaj... :)

help please :oops:

lp nina 8)
Zadnjič spremenil OrionLady, dne 17. Avg 2007 ob 11:45, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
luky
Model
Prispevkov: 235
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 19:11
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: IP brezvrvični telefoni

Odgovor Napisal/-a luky » 17. Avg 2007 ob 11:45

Pa kaj si spet vzela Bipsija ali kaj ???
Lp, Luky

OrionLady
Nadebudnež
Prispevkov: 430
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 14:56
T-2: Že imam
Paket: optika T4
Kraj: Kranj

Re: IP brezvrvični telefoni

Odgovor Napisal/-a OrionLady » 17. Avg 2007 ob 11:45

noup, navaden pstn vmesnik, zdaj v zadnje...

čeprav pravijo, da gre osel baje samo enkrat na led, grem jaz za vsak slučaj 2x...ampak večkrat pa ne :)

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: IP brezvrvični telefoni

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 17. Avg 2007 ob 11:47

Pokliči na 0590-00-002 in jim reci, naj ti poštimajo napako!
Optika 100/10

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Re: IP brezvrvični telefoni

Odgovor Napisal/-a pack » 17. Avg 2007 ob 12:13

OrionLady, ti tle nimaš kej več za narest. Očitno ti niso pravilno skonfigurirali (če sploh) vmesnika. Tko da zdej vso energijo vloži v "teženje" HDju, da ti to takoj poštimajo. NN pa gre lahko medtem nekoga za ušesa. :lol:
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

OrionLady
Nadebudnež
Prispevkov: 430
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 14:56
T-2: Že imam
Paket: optika T4
Kraj: Kranj

Re: IP brezvrvični telefoni

Odgovor Napisal/-a OrionLady » 17. Avg 2007 ob 12:23

wiiii, nisem več žalostna :)

telefon zdaj dela, ga mami že preizkuša (je treba nadoknadit tale teden, ko je bila od telefonskega sveta odrezana), je bila pa baje napaka v eni pobrisani datoteki :)

Moram pa ubistvu pohvalit tole tehnično podporo, ker so se fuuul popravili od takrat, ko sem jih jaz na začetku rabila :) Ni treba nobenga za ušesa (no mogoče edino tistga, ki je pobrisal tistle filetek, ki je manjkal), drugač sta bila pa te 2 fanta, ki sem imela danes opravka z njima ful prijazna :)
edino tista glasba, ki zraven igra mi je začela že mal najedat :)

Hvala vsem, ki ste pomagal tole razrešit

matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: IP brezvrvični telefoni

Odgovor Napisal/-a matjazc » 17. Avg 2007 ob 23:14

No sej zarad mene nej prodajajo "Kitajce", samo zakaj nebi ponudil se kej bolj kvalitetnega z doplačilom kot je npr.: Siemens Gigaset S450 IP. Bi bil takoj pripravljen dat tok dnarja kot je v trgovini, samo, da bi lahko uporabljal Siemens VoIP telefon pri T-2. Jest samo še to čakam, da pride en posten Siemens brezžični VoIP telefon pri T-2. Upam, da bo le enkrat v kratkem prišel ta čas. 8)
Važna je kvaliteta in s tem manj problemov pri vzpostavitvi in kvaliteti zvoka pri pogovoru je tako!?! ;-)

Uporabniški avatar
Surfer
Navdušenec
Prispevkov: 697
Pridružen: 24. Sep 2006 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: all in one :)

Re: IP brezvrvični telefoni

Odgovor Napisal/-a Surfer » 18. Avg 2007 ob 01:32

Tako je, se zelo strinjam.

hik
Slika 8)

Odgovori